zeeland 121 kleding zou ik mezelf niet zijn' ïeffin'5 Verbazing over ommezwaai plannen voor de binnenstad van Terneuzen r Pasta en vuilniszak Schilderijen doedelart Van tekenen met viltstiften tot Fashion Bijeenkomst ooggetuigen bombardement woensdag 3 maart 2010 S UN I Mi y IPi j Suzanne maakte een jurk, waarvan een verknipt, over sized T-shirt de basis vormt. Schouderbanden en stroken zijn vervaardigd van vuil niszakplastic, de garnering van rood geverfde pasta en tule. j<s Vh f A r De creatieve Zierikzeese gebruikt voor haar schilde rijen en tekeningen olieverf, aquarel, pen of potlood. De stijl waarin ze werkt loopt uiteen van abstract tot figuratief, maar is altijd zeer gedetailleerd en precies. Een aantal tekeningen in het schetsboek van Suzanne Staal behoren tot de zogenaamde 'doe delart': Collages van kleine, in el kaar overvloeiende afbeeldingen die gedetailleerd zijn getekend. „Je begint ergens met een tekeninge tje van iets waaraan je op dat mo ment denkt en gaat verder met het uitbeelden van de hersenspinsels die vervolgens in je hoofd opko men. Het is tekenen vanuit je ge voel, zonder erbij na te denken." Een moderne vorm van creativi teit die Suzanne op het lijf is ge schreven. „Wanneer ik een leeg, wit papier zie, voel ik me daar toe aangetrokken. Dan krijg ik zin om er iets moois op te maken." De Zie- rikzeese heeft die aanvechting ook bij andere materialen, want ze maakt ook objecten van karton, sieraden van wol, ijzerdraad en wasknijpers, schilderijen, origami en mobiles. Toen ze als kind op de Zierik- zeese Rooms-katholieke Willi- brordus basisschool zat was teke nen het favoriete vak van Suzanne Staal. „Ik vond het heerlijk om met viltstiften bezig te zijn en met waterverf" Thuis werd dat gestimuleerd door haar moeder, die zelf op volwas sen leeftijd begon te schilderen. Su zanne volgt haar middelbare schoolopleiding op het Ostrea Ly ceum in Goes waar ze momenteel in de eindexamenklas van het VWO zit. Haar favoriete vak daar is Beeldende Vorming, dat ze van zelfsprekend in haar vakkenpakket koos. „Maar in het eindexamen jaar is dat uitsluitend theorie. Jam mer!" Wanneer ze toch voor een creatieve studie gaat wil Suzanne het liefste de modeopleiding doen bij het Amsterdam Fashion Insti tuut (AMFI). MIDDELBURG - Middelburg her denkt dit jaar het bombardement van 17 mei 1940, met onder meer een bijeenkomst voor ooggetui gen. Voor die bijeenkomst hebben zich inmiddels een kleine honderd mensen gemeld. De bijeenkomst wordt op maan dag 17 mei in het stadhuis aan de Markt gehouden. Aanmelden voor de bijeenkomst kan tot 10 mei via de website www.vergetenbombardementmid- delburg.nl of door een briefje te sturen naar de gemeente Middel burg, ter attentie van Grace Thu- mann, Antwoordnummer 73, 4330 WB Middelburg. door Wout Bareman TERNEUZEN - Woonstichting Clavis en de gemeente Terneuzen heb ben de plannen voor de invulling van een deel van de Korte Kerk straat en Nieuwstraat-zuid op een laag pitje gezet. Ze onderzoeken momenteel alternatieven. Dat be sluit heeft de Wijkraad Binnen stad hogelijk verbaasd. Aanleiding tot de ommezwaai is het gebrek aan belangstelling voor gebouwde en nog te bouwen ap partementen in het stadscentrum. Dat heeft, weten Clavis-directeur Robert de Ridder en wethouder Frank van Hulle zeker, alles te ma ken met de crisis. De woonstich ting en de gemeente trokken tot nu toe ettelijke miljoenen uit voor ambitieuze bouwprojecten in het gebied. Al eerder zag Clavis af van het plan in de Nieuwstraat-zuid een dienstenboulevard in combina tie met appartementen te verwe zenlijken. Er loopt nu onderzoek naar de mogelijkheid de twee bouwprojecten te combineren. De Ridder: „Het gaat zo goed als zeker een andere richting op. We zijn in gesprek met Het Gors. Dat heeft grote belangstelling voor huisves ting daar." De Ridder en Van Hul le verzekeren dat nog steeds ge streefd wordt naar snelle invulling van het gebied, liefst volgens de oorspronkelijke architectonische ontwerpen. De wijkraad reageert verbaasd op de ommezwaai. Voor zitter Hans Vlottes: „Aanvankelijk hebben we geknokt voor behoud van de karakteristieke panden in de Korte Kerkstraat. Toen bleek dat de vervangende nieuwbouw hetzelfde karakter zou krijgen, zijn we akkoord gegaan. Ie moet maar afwachten wat et nu gebeurt." Raadslid Peter Clijsen (Groen- Links) vreest dat straks voor een heel andere bouwstijl zal worden gekozen. Hij heeft daarover in een brief aan B en W zijn verontrus ting kenbaar gemaakt. of je als modeontwerpster werk vindt. Misschien kan ik beter iets rationeels gaan studeren, tenslotte heb ik straks een vwo-diploma. En zelfs in de marketing kun je ge bruik maken van creatieve talen ten, bijvoorbeeld om een bedrijf op een bijzondere manier te pre senteren." De komende weken gaat Suzanne, die zich tot nu toe alleen oriënteerde op kunstzinni ge opleidingen, open dagen bezoe ken van 'leer-studies' zoals ze het noemt. Daarna beslist ze of ze creatief blijft als hobby of haar ta lent toch inzet voor een opleiding op dat gebied. Ondertussen blijft ze, naast haar schoolwerk, genie ten van creatieve activiteiten. Bij voorbeeld van het schilderen van een bijna levensgrote geisha. „Ik ben momenteel geboeid door de Japanse cultuur. Die zit vol aparte gebruiken die totaal anders -zijn dan in onze Westerse cultuur. Daarom maak ik voor mijn eind examen in het vak beeldende vor ming een profielwerkstuk over de kimono. Het is een van mijn dro men om ooit naar Japan te gaan. Volgens mij krijg je daar echt een cultuurschok!" Suzanne een bijna levensgrote geisha van olieverf. 'Ik ben geboeid door de Japanse cultuur.' foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55