Eenderde stemt op bekend persoon 'Zonder aparte 2oI zeeland Theaterproject voor oud-Scheldepersoneel STEMGEDRAG Verkiezingsprogramma's vaak ongelezen Vlissingse duinen vijftig meter dikker KB Blues Authority in Graaf van Buren Pleidooi studie tolvrije Westerscheldetunnei Ongeval na negeren rood verkeerslicht Schuldpreventieproject krijgt dit jaar vervolg JONGEREN Jongeren kunnen een droom of ambitie hebben waar ze helemaal voor gaan. De PZC belicht hun belevenissen. Klap in gezicht na mislukte beroving Inbrekers slaan weer drie keer hun slag 1 woensdag 3 maart 2010 door onze regioredactie GOES - Een op de drie kiezers op de Bevelanden en Tholen brengt vandaag zijn stem uit op een be kend persoon uit zijn of haar om geving. Voor welke partij hij of zij actief is, is daarbij van onderge schikt belang. Dat blijkt uit een mini-enquête die de regioredactie Bevelan- den-Thoten van de PZC in zes ge meenten hield. De PZC vroeg in de vijf Bevelandse gemeenten en in de gemeente Tholen in totaal driehonderd mensen naar hun stemgedrag. In elke gemeente kre gen vijftig willekeurig gekozen mensen uit tal van leeftijdscatego rieën op straat drie vragen voorge- legd: Gaat u stemmen? 2. Stemt u op een partij of vooral op een persoon? 3. Leest u verkiezingsprogramma's om uw stem te bepalen? Vooral in Noord-Beveland, met 7300 inwoners de kleinste van de vijf Bevelandse gemeenten, is het hoge percentage 'persoonsstem mers' opvallend: 59,1 procent van de ondervraagden brengt zijn stem uit op een bekend persoon uit zijn of haar omgeving. In de ge meente Goes, met 35.000 inwo ners de grootste Bevelandse ge meente, ligt het percentage slechts op tien procent. In de overige vier gemeenten schommelt het aantal persoonsgebonden stemmers rond de dertig procent. Meer dan de helft van de onder vraagden leest nooit een verkie zingsprogramma van een politieke partij om zijn stem te bepalen. KORTGENE De vijfmansformatie KB Blues Au thority doet zondagmiddag café Graaf van Buren in Kortgene aan. De band speelt zowel eigen werk als covers. Zo staan er bluessongs van onder andere Stevie Ray Vaughan en Eric Clapton op hun setlijst. Het optre den begint om 16.00 uur. De entree is gratis. www.kbbluesauthority.nl TERNEUZEN GroenLinks in Terneuzen wil een onderzoek naar het sneller tolvrij of goedkoper maken van de Wester scheldetunnei. Volgens lijsttrekker Peter Clijsen heeft de provincie Zeeland het plan daartoe van PvdA'er Co van Schaik te snel terzijde gelegd. Zijn plan verdient een kans om Zeeuws-Vlaanderen te helpen, al dus Clijsen. VLISSINGEN - Nu lijkt het nog een grote zandvlakte. Maar over een paar maanden moet de berg zand tegenover hotel Westduin (rechts op de foto) zijn veranderd in brede duinen, compleet met nieuwe overgangen en helm gras. De duinen zijn een behoorlijk stuk richting het hotel gekomen. Ze zijn veertig tot vijftig meter breder geworden. foto Ruben Oreel VERKIEZINGEN Alles over de verkiezingen op: www.pzc.nl/stemmenopschouwen duiveland MEEST GELEZEN 1. Dood paard gevonden in sloot 2. Opbouw paviljoens begonnen 3. Brommobiel ramt brugleuning TIPS? schouwen-duiveland@pzc.nl Al het nieuws uit de regio pzc.nl/schouwen-duiveland MIDDELBURG Een 60-jarige Middelburgse fiets- ster is gisteren rond 8.00 uur in haar woonplaats aangereden op Het Groene Woud. De vrouw reed richting de brug en negeerde daar een rood verkeerslicht. Een 24-jari- ge Middelburgse automobilist kon niet meer uitwijken en raakte de vrouw. Zij kwam daarbij ten val. Bij het ongeval raakten beide voer tuigen beschadigd. De vrouw is naar het ziekenhuis gebracht. TERNEUZEN Het schuldpreventieproject 'Spring niet verder dan je stok lang is...' krijgt een vervolg. Het project wijst middelbare scholieren op de gevaren van overconsumptie door trendaankopen en het aangaan van schulden. Vorig jaar deden ROC Westerschelde, het Reynaertcolle- ge en Zwincollege al mee. Nu ook het Zeldenrust Steelantcollege en De Rede. Het vele foldermateriaal gaat bij 54,7 procent linea recta de papier container in. Ook hier scoort de ge meente Noord-Beveland erg hoog: 79,5 procent leest geen verkiezings programma's. Ook het gros van de Thoolse kiezers (68,3 procent) heeft geen boodschap aan een ver kiezingsprogramma. In de gemeen ten Kapelle (53,3 procent) en Goes (57,5 procent) slaat wel een meer derheid een oog op een overzicht van de standpunten van een par tij. Het opkomstpercentage uit de mi- ni-enqüete is met 80,3 procent bij zonder hoog te noemen. Het aan tal mensen dat vandaag het rode potlood aan zich voorbij laat gaan, is in Reimerswaal met dertig pro cent het hoogst. Kapelle heeft met negentig procent het hoogste op komstpercentage. door Marijke Vael VLISSINGEN Op een parkeerplaats aan de Kenau Hasselaarstraat in Vlissingen is maandagavond een 26-jarige vrouw uit die stad geslagen. Dat meldt de politie. Toen de vrouw op de parkeerplaats uit haar auto stap te, greep een onbekende man haar vast. Hij eiste geld van de vrouw. Toen ze zei dat niet te hebben, kreeg de vrouw een klap in het ge zicht. Daarna ging de dader er van door richting Boulevard. TERNEUZEN De inbraakgolf die Zeeuws-Vlaan deren afgelopen weekeinde teister de, heeft maandag een vervolg ge kregen. Inbrekers sloegen toe in twee huizen in Terneuzen. Ze gin gen er vandoor met computerappa ratuur. Bij een bedrijfsinbraak aan de Koegorsstraat bij Sluiskil is in de nacht van maandag op dinsdag onder meer 300 kilo aan koperen leiding verdwenen. "W" e zult haar nooit aantreffen in I een simpele spijkerbroek met I T-shirt. Suzanne Staal uit Zie- I rikzee draagt altijd iets aparts, vaak zelf genaaid of'gepimpt'. „Zonder die kleding zou ik mezelf niet zijn. Ik draag wel eens een spijkerbroek, maar dan moet het een heel mooie zijn, met iets aparts er aan." Creativiteit zit de 17-jarige Zierik- zeese in de genen. Een stuk zeep op de wastafel kan haar inspireren tot het schilderen van een stille ven. „Dan bedenk ik hoe mooi dat zou zijn met allemaal zeepbelletjes erbij." Een wandeling door het Slingerbos doet haar beseffen dat takjes en blaadjes, beschilderd met goudverf prachtig materiaal is om sieraden van te maken. „Ik ben la ter teruggegaan met de snoei- schaar," lacht ze, de resultaten to nend. Creatieve ideeën komen van zelf op bij Suzanne en dat is al haar hele leven zo. Niet zo vreemd met een kunstzinnige opa en moe der, die beiden schilderen. En een oma die goed kan handwerken en zelf kleding naait. „Toen ik klein was leerde ze me al breien, haken en punniken omdat ik dat zo graag wilde. Later ben ik ook met de naaimachine gaan werken en toen ik ongeveer 13 jaar was kreeg ik veel interesse in mode. Ik heb toen mijn eigen kledingstijl ont wikkeld omdat ik kleding wil dra gen die bij mij past: waarin ik me zelf ben." Uiteraard wil Suzanne ook een be roep dat bij haar past. Tot voor kort was ze ervan overtuigd dat ook dat creatief moest zijn, maar nu twijfelt ze. „Ik weet zeker dat ik altijd bezig zal blijven met teke nen, schilderen, sieraden, objecten of kleding maken. Creativiteit is voor mij een vorm van ontspan ning. Als ik ermee bezig ben kom ik in een soort waas, een creatieve flow. Dan denk ik nergens anders meer aan en de tijd gaat heel snel. Heel apart is dat!" Vanwege deze passie èn omdat die opleiding kans biedt op een baan, meldde de 6-vwo studente zich aan voor de Design Academie in Eindhoven. „Ik ben helaas niet aangenomen. Ze vonden mij meer geschikt om iets met kleding en mode te doen. Maar ik weet niet of ik dat wil omdat het onzeker is Tijdens de voorjaarsvakantie schilderde VLISSINGEN - Scriptschijver en regis seur Ans Schilder probeert zater dag aan oud-medewerkers van scheepswerf De Schelde verhalen en herinneringen te ontlokken. Het is het begin van het wijkthea- terproject Over de Schelde. De ver halen van het oud-Scheldeperso- neel worden bewerkt tot een to neelvoorstelling die volgend voor jaar zal worden opgevoerd. Daarbij kan letterlijk ook een rol zijn weg gelegd voor de oud-medewerkers zelf Zaterdag wordt dus een begin ge maakt met het project, van 14.00 tot 16.30 uur in strandpaviljoen Panta Rhei aan de Nolledijk 1 te Vlissingen. Onder het genot van een hapje en een drankje praat Ans Schilders met de aanwezigen. Tijdens de bijeenkomst in Panta Rhei geeft initiatiefneemster Maris- ka Burger, manager wijkwerk van Stichting Welzijn Middelburg, uit leg over dit project. Het wijkthea- terproject 'Over de Schelde' wordt opgezet door Stichting Palladium uit Vlissingen en Stichting Welzijn Middelburg. Wijktheater is niet nieuw. Vanaf j 1977 hebben inwoners van Utrecht- 1 se wijken, onder professionele be geleiding, belevenissen uit hun da- gelijks leven verwerkt tot theater- stukken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54