i8| zeeland Tappen in Vancouver was een Renesse schoner in een uur zici^opwerkna Dorpsraad vreest aantasting van Meer taken ziekenhuis in Zierikzee Eigenaren Gwen en Maurice van Goudoever van eterij en tapperij Salud! slepen met Gouden Fust ook reisje naar het Holland Heineken House in de wacht. Zeeuwse fusie de leefbaarheid in Scharendijke woensdag 3 maart 2010 OLYMPISCHE SPELEN zierikzee - Het Rode Kruiszieken- huis in Zierikzee krijgt er drie spe cialisten functies bij. Het gaat om cardiologie, plastische chirurgie en geriatrie. Dat heeft directeur Pieter Vier hout gisteren beloofd aan burge meester Gerard Rabelink en wet houder Gilles Houtekamer van Schouwen-Duiveland. Vierhout herhaalde in dat gesprek dat hij Schouwen-Duiveland nodig heeft als 'voedingsgebied' om van het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis een zogenaamd 'level 2-zieken- huis' te maken. Bij de uitbreiding met de drie nieu we specialismen gaat het om dag behandeling. Ingrepen onder alge hele verdoving vinden plaats in Goes. Vierhout meldde gisteren verder dat de bestaande specialis tenspreekuren worden uitgebreid en dat de oogkliniek wordt ver groot. Houtekamer zegt tegenover Vierhout te hebben benadrukt dat hij ook moet investeren in het ver trouwen van de Schouwen-Duive- landers. „En dat moet hij doen door elke wijziging - hoe groot of hoe klein ook - onmiddellijk actief te communiceren met de bevol king," aldus Houtekamer. Het vertrouwen van de wethouder in de directeur is niet gegroeid. „Nee. Hoeft ook niet, want dat heeft hij al. Vierhout volgt een con sequente lijn." renesse - Vijfendertig kinderen van basisschool 't Staepel'of ma ken woensdagochtend 17 maart het centrum van Renesse schoon. Dat gebeurt in het kader van de Week van Nederland Schoon. Met vuilniszakken, afvalprikkers en handschoenen trekken de kin deren de straten van Renesse in om het goede voorbeeld te geven. Na afloop wordt bekeken wie het meeste zwerfafval heeft opge ruimd. Voor de winnaar is er een prijsje en alle kinderen krijgen na afloop een traktatie. De schoonmaakactie duurt Van 11.00 tot 12.00 uur en wordt georga niseerd door de Ondernemersvere niging Renesse. In Middelharnis heeft de gemeen te de regie in handen. Daar zijn op zaterdag 20 maart zo'n 700 school kinderen bezig met het opruimen van zwerfvuil. De deelnemende scholen krijgen een presentje van de gemeente. Om ook de inwo ners te stimuleren om bijvoor beeld een plantsoen in hun wijk schoon te maken, stelt de gemeen te gratis bezems beschikbaar. Die kunnen worden afgehaald op het gemeentehuis of bij de dorpshui zen. Nederland Schoon en de Op- schoondag zijn initiatieven van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Het idee is dat een schone straat het dumpen van afval voor komt en de veiligheid bevordert. door Esme Soesman scharendijke - De Olympische Spelen zitten er op. Sporen van het feest in Vancouver zijn in Ete rij Tapperij Salud! in Scharendijke echter nog volop te vinden. Eigenaren Maurice en Gwen van Goudoever tapten, precies bij de huldiging van Sven Kramer, een biertje in het Holland Heineken House. „En ik heb een biertje van Jan Smit gedronken. Dat is ook wel heel bijzonder", blikt Gwen op het festijn terug. Het tweetal sleepte vlak voor aan vang van de Olympische Spelen het Gouden Fust in de wacht, waardoor Salud! een jaar lang de ti tel Gouden Horecazaak mag dra gen. Het horecastel kreeg boven dien de kans tijdens de Winterspe len een biertje te tappen in het Holland Heineken House in Van couver. Gedurende één dag. De overige paar dagen woonden zij onder meer de 500 meter sprint voor mannen („Ik ben een ontzet tende schaatsfan, maar dat met die kapotte dweilmachines duurde erg lang") en de 500 meter sprint voor zierikzee - De werkwijze na de fu sie, de begroting 2010, het jaarver slag 2009 en de verkiezing van een nieuw bestuur staan op de agenda van de eerste vergadering van de gefuseerde Zeeuwse vereniging van kampeerboeren (Vekabo). Op 17 februari is de Vekabokring Schouwen-Duiveland opgeheven. De belangenbehartiging is daar mee een provinciale zaak gewor den. De leden van de nieuwe Veka bo Zeeland komen maandag om 19.30 uur bijeen in verenigingsge bouw Ons Huis in Meliskerke. Ri- nus van 't Westeinde is voorzitter en Marije Bakker uit Kerkwerve vertegenwoordigt Schouwen-Dui veland in het nieuwe bestuur. vrouwen („Die val van Annette Gerritsen, daar zaten we met de neus bovenop"). En natuurlijk werd een ijshockeywedstrijd bijge woond en rondgedwaald in Van couver. „En elke dag zijn we in het Holland Heineken House geweest. Daar hing één grote feeststem- 9 In Salud! is vanaf volgende week een kleine expositie te zien van het werk van de bekroonde Zierik- zeese sportfotograaf Piet van der Klooster. 9 Hij legde (onder meer) het vertrek vanaf de Rotterdamse Lloydkade in 1963 van twee stoomschepen vol Feyenoordfans vast. Zestienhonderd supporters reisden met de Waterman of de Groote Beer naar Lissabon om de wed strijd tegen Benfica in de halve fi nale van de Europacup bij te wo nen. 9 Die foto's van Van der Klooster van de Feyenoordschepen komen aan de wanden van Salud! te hangen. door Piet Kleemans scharendijke - Voorzitter van de dorpsraad Scharendijke, Herman Bomer, is bezorgd over de leefbaar heid in het dorp. Bomer is bang dat de voorspelde krimp van de be volking en de voorgenomen bezui nigingen door de gemeente vooral de dorpen zullen treffen. Dat schrijft Bomer in de dorpskrant Scharendijke. Volgens Bomer is zelfs nu al zicht baar dat de gemeente de broek riem aan moet halen. „Rood asfal teren van de verkeersgeleiders en het drastisch snoeien van het toch al weinige groen in het dorp moet ming. Het heeft ook een heel goe de naam bij de Canadezen. Ieder een kent het Holland Heineken House." Een geweldige ervaring, zonder meer. Desalniettemin zijn Gwen en Maurice, die dit jaar hun tiende zomer als eigenaren van Salud! in- Van der Klooster fotografeerde ja renlang voor Voetbal Internatio nal. Hij won in 1985 de Zilveren Camera voor zijn fotoserie van het Heizeldrama. 9 De combinatie Van der Klooster en Salud! is, volgens Gwen van Goudoever, zo gek nog niet. „We zijn zelf gek op sport." In het kroeggedeelte van de Eterij/Tapperij staat een televisie waarop sportevenementen ge volgd worden. Het restaurantdeel heeft een aparte geluidsinstallatie. Meer informatie over Salud! is te vin den op de website www.eetcafesa- lud.nl. Salud! is gevestigd aan de Dorpsstraat. leiden tot lagere onderhoudskos ten. Maar zijn we er wel blij mee?", vraagt hij zich hardop af. Verder hekelt Bomer wat hij om schrijft als 'de stroperigheid van de besluitvorming in Zierikzee'. „Het duurt allemaal zo verschrikkelijk lang voordat initiatieven tot was dom komen. Er bestaan prachtige rapporten, maar voor de uitvoe ring van de voorgestelde maatrege len ontbreken capaciteit en midde len." Als voorbeeld noemt de dorpsraad voorzitter de al jaren voortslepen de woningbouwplannen. „Het is toch triest dat starterswoningen hier niet van de grond willen ko- gaan, vastbesloten ook nu weer mee te strijden om het Gouden Fust. „We gaan ervoor! Het is nog nooit iemand gelukt het nog een keer te halen, maar je moet een uit daging hebben." Al wacht de prijs winnaar dit keer geen Vancouver. „Nee, dat is waar. Het was een hartstikke leuke bonus, maar uit eindelijk gaat het daar natuurlijk niet om. Het gaat ons om kwali teit. Daar ben je 100 procent van je tijd mee bezig en daar zijn we nu rijkelijk voor beloond. Onze vaste gasten zeggen ook: dit is een kroon op jullie werk. Dit hebben jullie verdiend." Tevreden achterover leunen is het Scharend ij kse duo echter niet van plan. In maart wordt een deel van de bovenverdieping bij de eterij/tapperij getrokken. Dan ont staat er een nieuwe ruimte die mo gelijkheden biedt voor bijvoor beeld workshops of bier- en whis- kyproeverijen. „Zoiets geeft een impuls. Tot nu toe zijn we altijd ge groeid. Zou dat stoppen, dan kijk je misschien verder. Want we zijn ontzettend trots op de zaak, maar we hebben geen oogkleppen op." men. Eerst niet in het plan Dijk- straat en nu weer niet op het Bethlehemplein." Bomer is niet van plan lijdzaam toe te kijken hoe de leefbaarheid achteruit gaat in Scharendijke. In de dorpskrant roept hij de Scha- rendijkenaren op dat evenmin te doen. „We kunnen ons erbij neer leggen, maar we kunnen ook pro beren er wat aan te doen. Zowel de initiatieven die de gemeente met betrekking tot de Brouwers- dam neemt als ons eigen initiatief 'de doorbraak' zijn pogingen daar toe. Scharendijke ligt gunstig ten opzichte van Botlek en Europoort. Dat biedt zeker kansen." Het Scharendijkse koppel in het Holland Heineken House in Vancouver met tussen hen in Jan Smit. De zanger kreeg een snelcursus tappen van een meestertapper voor zijn kiezen tijdens een afterparty. Het perfecte biertje? Gwen: „Eerst het glas spoelen, het water eruit laten lopen. De tap open zo dat het 'propje' eruit komt. Het glas er eerst schuin onder, zonder het uit stroompijpje te raken. En afschuimen onder een hoek van 45 graden." Gwen en Maurice van Goudoever toen zij, voorafgaand aan de landelijke prijs het Gouden Fust, de Gouden Tapknop wonnen. Daarmee werden zij benoemd tot Top Horecazaak 2009 in de regio Zuid-West Nederland. Voor de jury tot dat positieve oordeel kwam, werd de zaak door vijf mystery guests bezocht die onder meer letten op gastvrijheid, hygiëne, taptechniek en productkennis. foto Dirk-Jan Gjeltema Expositie van foto's van Piet van der Klooster

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52