7.30 zouden we daar op stemmen* drukke maar inspirerende maanden' zeeland 13 Extra geld fietspromotie Gekrakeel Brugman Ir s commentaar Onafhankelijken slaan verkiezing voor Kamer over Donderdag Vrijdag ïgSKnw- www.brugman.nl woensdag 3 maart 2010 De stembureaus zijn geopend van 7.30 tot 21.00 uur. De officiële uit slag wordt pas morgen bekend. GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN 3 maart 2010 r* "i ®AI het laatste verkiezingsniei www.pzc.nl/stemmen Beheerder Simon de Vries van het Leercentrum van gemeenschapshuis 't Heike in Heikant (links) en Nicole Henderiks (rechts) praten met de sportleraar over de komende gemeenteraadsverkiezingen. foto Mark Neelemans aantocht is het volgens Van La moen van belang dat de SP het mes helpt hanteren. „Er gaat een hoop veranderen in Goes. We moeten er voor zorgen dat de zwakkeren daar niet de dupe van worden." In Tholen afficheert de SP zich vooral als 'prettig alternatief. „Er zit natuurlijk een heel religieus deel dat steevast SGP stemt. Daar komen wij ook niet tussen", maakt Theo Korevaar zich geen il lusie. „Maar Tholen heeft steeds meer import gekregen. Veel jonge lui ook. Ze vinden het bestuur hier te statisch, te afstandelijk. Een veel gehoorde klacht is dat de poli tiek zich niet met de burger be moeit. Behalve dan rond verkie zingstijd." Ook Korevaar rekent stiekem op twee zetels. Een rentree met twee bestuurders is ook wat de D66-lijstrekkers op Walcheren en Schouwen-Duive- land elk voor hun partij als realis tisch zien. Die zouden dan vooral van de 'lokalen' en de PvdA moe ten worden afgesnoept, denkt de Schouwse kandidaat Serge Voge lenzang. In de drie jaar die hij had om warm te lopen, is hij vooral tot de conclusie gekomen dat de burger nauwelijks serieus de kans krijgt mee te praten over plannen. „Dat gebeurt pas wanneer de pap eigenlijk al een eind is gestort. Wij gaan er vanuit dat de burger zelf keuzes kan maken." De revival van D66 op Walcheren kan een interessante wending krij gen. De drie lijstaanvoerders heb ben afgesproken dat ze, eenmaal in de raad, schouder aan schouder zullen optrekken om samenwer king tussen Middelburg, Vlissin- gen en Veere te bevorderen. Ook indien de democraten deel gaan uitmaken van een college, wordt die krachtenbundeling een kei hard punt, zegt Rob van Eijkelen- burg. In eerste instantie gaat het om een gezamelijk inkoopbeleid, milieuhandhaving en afspraken over bouwlocaties. In een later sta dium zou dat kunnen uitgroeien tot een bestuurlijke samenvoeging, denkt ook Marion van Stiphout uit Veere. „Maak gebruik van voor zieningen die al in Middelburg of Vlissingen bestaan en andersom. Die afstand is zo groot niet." Haar Vlissingse partijgenoot Niek Peters is onder de indruk van alle ideeën en suggesties die door inwoners tij den de campagne zijn aangedra gen. „Het waren drie heel drukke maar inspirerende maanden." Raadsverkiezingen Vanavond en vannacht: de uitslagen, het laatste nieuws en reacties op www.pzc.nl/stemmen Video's, foto's en voorbeschouwingen Nog een laatste stemadvies nodig? www.pzc.nl/stemwijzer middelburg - Om Zeeland zowel in Nederland als in Vlaanderen be ter als fietsprovincie op de kaart te zetten, hebben Gedeputeerde Sta ten ruim een ton aan euro's extra uitgetrokken. Een gelijk bedrag krijgt de provincie van de EU om- "dat het initiatief past in de doelstel lingen van het Europees program ma plattelandsontwikkeling. Vooral in Vlaanderen wil de pro vincie flink uitpakken. Immers, on derzoek heeft uitgewezen dat de gemiddelde fietser bij een fiets tocht 6,18 euro besteedt en bij een meerdaagse fietstocht gemiddeld 71,23 per dag. De provincie wil inzetten op het uitbouwen van de zogenaamde da tabase marketing, het merk Zee land meer als fietsbestemming on der de aandacht brengen en Zee land positioneren in combinatie met de Giro d'ltalia, de Tour de France en de Meimaand Fiets maand. Dat alles staat vanzelfspre kend in het teken van het jaar van de fiets. et wordt de kiezer vandaag erg gemak kelijk gemaakt: stem men kan bij elk wil lekeurig stemlokaal. Tot een ho ge opkomst zal deze maatregel niet leiden. Volgens de peilin gen zal hooguit de helft van de stemgerechtigden de gang naar de stembus maken. Die magere opkomst is voor een belangrijk deel te wijten aan de politici. Om te beginnen gaan de verkeerde mensen met elkaar in debat (de landelijke kopstukken) en bovendien gaat het over de verkeerde onder werpen (wie gaat het straks in Den Haag met wie doen). Daar staat tegenover dat in de der tien Zeeuwse gemeenten veel te kiezen valt. De verkiezings programma's kennen een aan gename variëteit, zo leert de stemwijzer van de PZC. En er staan in veel gemeenten par tijen op de lijst die bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen ontbraken. Hopelijk laten de kiezers zich niet afschrikken door het Haagse gekrakeel, want de Zeeuwse politici en de Zeeuwse gemeenten verdienen een hoge opkomst middelburg - De Kamerverkiezin gen van 9 juni komen een jaar te vroeg voor de onafhankelijke poli tieke partijen. Het streven om te komen tot een bundeling van lokale en provincia le politieke groeperingen die niet bij een landelijke partij zijn aange sloten, was gericht op deelname aan Kamerverkiezingen in 2011. Onder leiding van Johan Robesin, fractievoorzitter van de Partij voor Zeeland in Provinciale Staten en initiatiefnemer voor een vertegen woordiging van de onafhankelij ken in de TWeede Kamer, wordt ge werkt aan programma voor een op te richten onafhankelijke partij. „Dat is een proces dat tijd nodig heeft en niet kan worden versneld. Dan wordt het broddelwerk. We gaan gewoon door in ons eigen zorgvuldige tempo. Er zal nog wel eens een kabinet vallen." Extra koopavond tot 21.00 uur! GRATIS Goes, Marconistraat 34, Telefoon 0113-246080 KEUKENS BADKAMERS •VRAAG NAAR DE VOORWAARDEN ACTIES ZIJN NIET GELDIG OP PRIJSPAKKERS. ACTIE LOOPT T/M 7 MAART 2010 TcRKifNGEN ySSf 7-4;}- AlCLMf f-N «ET ANC 5ROD1 KULIT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3