Vlaamse wondertherapie bij blessures spor 31 Thomas Dekker krijgt vandaag hoogte van schorsing te horen BEHANDELING 'Hoogtechnisch juweeltje' kan veel mensen helpen woensdag 3 maart 2010 1^—li 11 III lil lil! 11IImil IHlHiir"1—MUI Milll ItltrTffTlffirrTT*''»'"'"»'IUIIÏHII lllll Hit ll'l'aWBBBWWWBBMWMBSBBWWMIIIHf»!»! WidU«iaX«*MaMWBIWMM^ Op het moment dat Rafael van der Vaart in het shirt van Real Madrid een spier- scheuring oploopt, gaan bij Sam Ysebaert de alarmbel len af en beginnen zijn vin gers te jeuken. „Als wij hem met ons apparaat mogen be handelen, is hij veel eerder fit dan iedereen denkt", zegt Ysebaert. Het klinkt bijzonder over tuigend en het bewijs wordt bij steeds meer profclubs geleverd. Dankzij een in Bassevelde (net over de grens met Zeeuws-Vlaan- deren) ontwikkeld toestel, dat wordt omschreven als een 'hoog technisch juweeltje'. De Belgische therapeut Jacques Ca- luwé heeft zich de afgelopen jaren toegelegd op zijn B-E-St-concept. De afkorting staat voor Bio-Ener- gie-Stimulatie. Bij een patiënt wor den elektroden op de te behande len plek(ken) op het lichaam ge kleefd, waarna met gebruik van mi- crostroom onder meer spierblessu res, breuken en wonden behan deld worden. Het grote verschil met vergelijkbare apparaten is het gebruik van de juiste stroomvorm, heeft Caluwé de afgelopen jaren ontdekt. „Bij gewone toestellen is die stroomvorm te hoog", weet de Belg. „Bij het B-E-St-concept wor den de te behandelen punten ook op het display vermeld. Je weet als therapeut dus precies waar je de elektroden moet kleven. Daarnaast krijg je voortdurend informatie over het energiepeil van de behan delde aandoening. Het concept heeft al bewezen de meest efficiën te behandeling te zijn om de ade- nosinetriphosfaat (ATP) te verho gen. De ATP is de chemische basis van alle levende cellen in het lichaam. Die stof is noodzakelijk om energie te leveren. Onze be handeling verhoogt de ATP met 500 tot 8oo procent. Dat zorgt ook voor pijnvermindering en een snel herstel van allerlei letsels. Iedereen die zich therapeut noemt kan dit toestel gebruiken." Het toestel begint steeds populair der te worden onder profvoetbal lers en hun werkgevers. Maar ook niet-sporters kunnen er profijt van hebben. „We behandelen er bij voorbeeld ook MS-patiënten en kinderen met motorische proble men mee", legt Caluwé uit. „De re sultaten zijn echt goed. Mensen Bio-Energie-Stimulatie behandelt blessures door met een slaaptekort of problemen aan de heup of schouder kunnen ook bij ons terecht. Soms hebben mensen al zo lang chronische klachten dat ze echt ten einde raad zijn. Vaak kunnen wij ervoor zor gen dat ze weer volledige bewe gingsvrijheid krijgen." Sam Ysebaert is namens het be drijf van Caluwé (JeeCee) veel on derweg. Als hij ziet dat Van der Vaart geblesseerd uitvalt, Arjen Robben weer eens naar zijn ham string grijpt, of Marianne Timmer hard onderuit gaat op het ijs, pro beert Ysebaert in contact te ko men met de sporters of hun bege leiders. „Ik heb al eens contact ge had met de vader van Robben, maar die koos toen voor een be handeling in Rotterdam", vertelt Ysebaert. „Ik weet zeker dat we zul ke voetballers kunnen helpen. Het apparaat versnelt het herstel van blessures. Ik praat uit ervaring, want ik heb het zelf al verschillen de keren gebruikt." De ex-speler van onder meer Club Brugge, MW en hoofdklasser Hoek bracht vorig seizoen ook drie da gen door met Bonaventure Kalou, toen nog in dienst bij SC Heeren veen. De Ivoriaan zou wekenlang niet kunnen spelen, maar stond na een weekend behandelen weer in Friesland op het trainingsveld. Tot verrassing van zijn medespe lers en de technische staf Het zijn voorbeelden waar Ysebaert van kan genieten. De resultaten spre ken dan voor zich. Bij Racing Genk wordt het appa raat gekoesterd door clubarts en spelers en bij Westerlo zijn ze ook overtuigd. Ysebaert: „Hun topsco rer Jaime Ruiz liep eind december een spierscheuring op. Eén van de fysiotherapeuten belde me: of hij ons apparaat mocht gebruiken. Ze wilden hem koste wat kost fit krij gen voor de wedstrijd tegen Club Brugge. Na een paar dagen hebben ze een scan gemaakt en bleek die spierscheuring helemaal weg. Ze wisten niet wat ze zagen." Omdat die verhalen niet binnens kamers blijven, wordt Ysebaert steeds vaker op maandag gebeld door voetballers die geblesseerd zijn geraakt. De vertegenwoordi ger van JeeCee verwijst ze dan door naar één van de B-E-St-cen- tra. „Daar hebben we er binnen kort 25 van", aldus Ysebaert. Hij hoopt op korte termijn eens een wereldtopper te kunnen behande len. „Want als zo'n voetballer merkt wat voor profijt hij ervan heeft, zullen meer toppers bij ons aankloppen. Iedere club heeft een geblesseerde speler zo snel moge lijk terug op het veld. Wij kunnen daar voor zorgen." Q www.jeecee.com Speler Stijn Huysegems van Racing Genk is een van de profvoetballers die al baat hebben gehad bij de behandeling. middel van microstroom die door middel van elektroden wordt overgebracht. door Kees van Dalsem ALKMAAR - Wielrenner Thomas Dekker hoort vandaag hoe lang hij geschorst wordt voor het gebruik van dynepo. De Nederlander heeft lang moeten wachten op een uit spraak. Hij werd ruim vier maan den geleden gehoord in Monaco, waar Dekker ingeschreven staat - en dus zijn wielerlicentie heeft. Zijn advocaat Hans van Ooijen wist gisteren nog van niks. „Maar het wordt wel een keer tijd." Vlak voor de Tour de France 2009 kwam naar buiten dat in oude uri ne van Dekker uit 2007 dynepo was aangetroffen, een vorm van epo. De renner uit Dirkshorn werd meteen op non-actief gesteld door zijn ploeg Silence-Lotto. In september bleek zijn urine ook na de contra-expertise positief op dy nepo - dat ook wel de tweede ge neratie epo wordt genoemd. Dek ker bekende het middel één keer te hebben gebruikt. Het is de eerste keer dat een ren ner gepakt wordt door de herkeu ring van een oude plas. In 2007 werd dezelfde urine van Dekker wel schoon bevonden. Het is ook de eerste keer dat een coureur ge schorst wordt voor het gebruik van dynepo. De Noord-Hollander kan maximaal twee jaar worden uitgesloten van deelname aan wie lerwedstrijden. Als hij een jaar krijgt, kan hij in juli waarschijnlijk al weer fietsen in het peloton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33