'Als de PW meedeed, 'Het waren drie 21 zeeland Vrouwenduo in beroep tegen veroordeling voor strooptocht Cordon sanitaire PZC i D66 bereidt zich op Walcheren en Schouwen voor op een ren tree. De SP staat als nieuwkomer te trappelen op Tholen, in Goes en Terneuzen. Maar wat doet de Zeeuwse PW-aanhang? De krant 5 weken voor 15 euro woensdag 3 maart 2010 Mm£** door Ernst Jan Rozendaal VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD Weet u al op wie u vandaag gaat stem men? We worden deze week welis waar overspoeld door verkiezings- nieuws, maar het zijn vooral de landelijke politici die de toon zet ten, niet de lokale. Het gemeen schappelijke thema is uitsluiting. De PvdA wil niet in één regering met de PW. Prompt jankt Geert Wilders dat hij het slachtoffer is van een cordon sanitaire. Opmer kelijk, want hij is zelf namelijk kampioen uitsluiten. Niet alleen wil hij de grenzen sluiten voor al le moslims, het liefst ook alle ge meentehuizen voor draagsters van hoofddoekjes. (Of moet ik zeg gen kopvodden? In de wereld van Wilders hebben paarden een hoofd en moslims een kop. En kennelijk dragen ze geen kleding maar vodden.) Door de AOW-leef- tijd (geen 67 maar 65) als breek punt te verklaren, sluit Wilders bovendien samenwerking uit met alle politieke partijen behalve de SP. En laat nou net Agnes Kant Wilders een gevaar voor de Neder landse samenleving vinden. Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie, Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Aanvankelijk leek het CDA nog al le opties open te houden. Hoewel de manier waarop de katholieke kopstukken Van Geel en Verha gen de afgelopen dagen respectie velijk PW en PvdA bejegenden me vooral deed denken aan een kapelaan die homo's vertelt dat ze wel de mis kunnen bijwonen maar niet ter communie mogen. Dan is onze gereformeerde Jan Peter toch een stuk rechtlijniger. Gisteren gooide hij pardoes de deur voor de PvdA in het slot. Het is dus uitsluiting alom. Ook al doen ze ons anders geloven, de landelijke politici zijn meer bezig met de verkiezingen van 9 juni dan met die van vandaag. Zodoen de sluiten zij al hun lokale colle ga's uit. Misschien kan in de aan loop naar de volgende gemeente raadsverkiezingen beter een cor don sanitaire om het hele Binnen hof worden gelegd. Niet dat we daar vandaag wat aan hebben. Wie weet nou wat elke partij precies met zijn gemeente voorheeft? Ik niet. Wat niet wil zeggen dat ik thuisblijf. Dat is echt uitgesloten. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (nam) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA 14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat torgvukjig om met isoonsgegeveni tn het cotofon treft u nadere informatie door Ondine van der Vleuten Ton Hulpusch is overtuigd PW-stemmer. Hij be vindt zich in zijn woon plaats Heikant in goed ge zelschap: vorig jaar, bij de verkie zingen voor het Europees Parle ment, ging 27,9 procent van de stemmen in Heikant naar de PW. „lammer dat de PW niet meedoet met de gemeenteraadsverkiezin gen", verzucht Hulpusch. „Op wie ik nu ga stemmen? Ik weet het nog steeds niet. Weet u wat het is: vóór de verkiezingen beloven de partijen van alles. Maar ze komen geen ruk na. Veel geblèr en weinig wol is het. Allemaal even rot, die politici." Veertien jaar geleden kwam de in middels gepensioneerde Hagenaar naar Heikant toe. In het rustige vlassersdorp zijn - anders dan in zijn geboortestad - geen illegalen, geen moslims, geen Marokkanen waartegen Wilders kan ageren. Het enige grootstedelijke aan het vlassersdorp, dat het zelfs zonder winkel moet doen, is de plaatselij ke growshop voor thuisteelt van wiet. „Waarom hier zoveel PW-stemmers zijn? Dat weet ik ook niet. De PW zou met haar standpunten niet veel kunnen be tekenen voor Heikant. Ontpolde- ring, de Hedwigepolder, dat is hier een speerpunt. Maar wat moet Wilders nou doen aan de Hedwi- Serge Vogelenzang, D66. gepolder?" Hulpusch zoekt de ver klaring eerder in de symbolische waarde van de PW, als partij voor proteststemmen. „Voor mij is het ook zo. Wilders zou van mij geen minister-president moeten wor den. Het enige wat ik van hem ver wacht is dat hij een luis is in de pels van de politici. Dat hij in Den Haag de boel wakker houdt. Ze moeten respect voor hem hebben, net als voor Pimmetje." In de tuin bij de kerk ruimt de 74-jarige Heikanter Gerard van Waes wat takken op. „Wat ik ga kiezen? Weet ik niet. Ik denk CDA, omdat de voorzitter van de kerkstichting op die lijst staat. Als ik eerlijk mag zijn: het interesseert me niet." Nicole Henderiks (46), die even een brief op de post gaat doen, vult aan: ,,'t Levert toch alle maal niets op. Het is één grote puinhoop, die politiek. Gisteren heb ik op televisie nog een debat gezien, toevallig met Geert Wil ders. Somige dingen van hem vind ik toch wel goed. Andere niet. Wat dan? Daar moet ik nog eens goed over nadenken. De PW heeft toch wel dingen die me aanspreken, ik vind de partij nu sympathieker dan vorig jaar. Als ik nu voor de ge meenteraad ga stemmen, zal dat waarschijnlijk voor een regionale partij zijn. Maar welke weet ik nog niet." Ook Elvira Leunis (35), die net haar zoontje van school heeft ge haald, weet het dinsdag nog niet. Geen tijd gehad om zich in de par tijprogramma's te verdiepen, van daar. De foldertjes liggen klaar. Fij ne lectuur voor de avond. Bij de familie Besseling hangt een ooievaar aan het raam. Binnen ligt een kersverse tweeling. Trotse moeder Nico Bes seling (22) heeft er haar handen vol aan. „Maar ik ga zeker stem men! Op de WD. Ik kom uit een ondernemersfamilie, dus dat is een uitgemaakte zaak. De WD is het beste voor de familie. Ik denk dat het hier in Heikant bij wel meer families zo gaat: 'Dit wordt er gestemd', en dat doet dan ieder een." Op een doordeweekse dinsr dag is de stilte in hef dorp oorver dovend. Alleen bij het gemeen schapshuis is wat leven: een gym- nastiekklasje dat onder de verkie zingsborden staat te wachten op de leraar. Simon de Vries is al acht jaar beheerder in 't Heike en weet wat er onder de dorpsbewoners leeft. „Ik hoor ze weinig over de verkiezingen. Een opmerking die ik wel al vaker gehoord heb is: „Als de PW meedeed, zouden we daarop stemmen." Ik denk dat ze de huidige politici allemaal beu zijn. Persoonlijk denk ik: of je nou door de hond of door de kat gebe ten wordt, de pineut ben je toch. iedereen is de politiek zat." door Marcel Modde Zo! De campagne zit er op. Nu wachten of het enig ef fect heeft gehad. In Middelburg, Veere, Vlissingen en Schouwen-Duiveland maakt D66 zich op voor een rentree. Het liefst glorieus, na vier of soms acht jaar gedwongen aan de zijlijn te hebben moeten toezien dat de ge meentebesturen er weinig van bak ten. In Goes en Tholen rammelt de SP als nieuwkomer aan de poort. En alle zes lijsttrekkers we ten het zeker: met hen in de raad wordt alles beter; wordt er in ieder geval weer naar de burger geluis terd; wordt de burger eerder bij plannen betrokken. Tijd voor nieuw bloed, luidt het parool. In Goes strandde een eerdere gooi van de SP naar een plek op het plu che vier jaar geleden in de voorbe reiding. Anders dan toen is de 'per sonele bezetting' nu wel dik in or de, zegt Floor van Lamoen. „Met veertien mensen hebben we een mooie lijst en ook nog een stevige groep daar omheen. De geluidep die ik hoor op straat, zijn best posi tief Ik reken op twee of drie zetels. Maar met ééntje zijn we er ook bij!" Met forse bezuinigingen in DEN HAAC - Twee vrouwen uit Eindhoven (20 en 45 jaar) vinden dat zij door de politierechter ten onrechte zijn veroordeeld wegens een strooptocht door Vlissingen en Middelburg op 25 augustus vo rig jaar. Zij tekenden bij het Haag se gerechtshof hoger beroep aan te gen de vier maanden celstraf waar van de helft voorwaardelijk. Het kwam gisteren niet tot een in houdelijke behandeling van de ho ger beroepszaak. Het gerechtshof besloot eerder op verzoek van de vrouwen een bouwvakker als ge tuige te horen. Deze man kwam echter niet opdagen. Het gerechs- hof besloot vervolgens de zitting uit te stellen om de bouwvakker opnieuw op te roepen als getuige. De man was aan het werk vlakbij de plek in Vlissingen waar de vrou wen hun auto hadden geparkeerd. Hij vond het verdacht dat een van de vrouwen steeds met grote hoe veelheden spullen naar de auto liep. Zij borg deze op en ging weer een nieuwe vracht halen. De bouwvakker vond dit zo vreemd dat hij de politie belde, die de vrouwen aanhield. De hoger beroepszaak wordt op een later tijdstip voortgezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2