261 sport Maarten Stekelenburg eindelijk Jan Poortvliet wordt in Eindhoven op Australië verslaat India met ruime cijfers Sablikova twijfelt aan deelname WK Eerste schorsingen wegens godslastering Piepjonge Lukaku debuteert bij Belgen Sparta krijgt geld voor Nourdin Boukhari VOETBAL Aan de vooravond van het oefenduel tussen Nederland en de Verenigde Staten lijkt Maarten Stekelenburg eindelijk onomstreden in het doel van Oranje. woensdag 3 maart 2010 NEW DELHI Op het WK hockey in New Delhi heeft India zijn roze wolk alweer verlaten. Na een 4-1-zege op aartsri vaal Pakistan ging het gastland in groep B gisteren met 5-2 hard on deruit tegen Australië. De olym pisch kampioen revancheerde zich daarmee voor de 3-2-nederlaag te gen Engeland. De Britten wonnen ook hun tweede groepsduel. Zuid-Afrika moest er met 6-4 aan geloven. Pakistan versloeg Spanje met 2-1. Engeland gaat in de poule aan kop met de maximale score van zes punten uit twee duels. DEN HAAG De Tsjechische schaatsenrijdster Martina Sablikova aarzelt of ze van 19 tot en met 21 maart deel zal ne men van het WK allround in Hee renveen. Dat heeft de winnares van tweemaal Olympisch goud (3000 en 5000 meter) en éénmaal brons (1500 meter) gisteren ver klaard bij haar terugkeer in Praag. „Ik ben gewoon moe. Misschien moet ik gewoon na de World Cupfi nale maar een eind maken aan mijn seizoen", zei de schaats konin gin van Vancouver. Zij is vooral mentaal oververmoeid. ROME Chievo-trainer Domenico di Carlo en Parma-aanvaller Davide Lanzafa- me hebben een opmerkelijke pri meur gekregen. De Italiaanse voet balbond legde hen een schorsing van een duel op wegens godslaste ring. Scheidsrechters hebben sinds kort de opdracht de rode kaart te trekken voor iemand die zich schul dig maakt aan blasfemie. Di Carlo gaf tijdens het duel met Cagliari blijk van de 'verkeerde woordkeu ze'. Lanzafame liep er op los te k(n)etteren tegen Sampdoria. BRUSSEL Bondscoach Dick Advocaat durft het aan om de 16-jarige Romelu Lu kaku vandaag te laten debuteren in het Belgische nationale voetbalelf tal. De Haagse trainer zet het talent van Anderlecht in de spits in de vriendschappelijke interland tegen Kroatië.„Hij is 16 jaar en verdient deze kans om zich te tonen op het internationale vlak, maar hij is niet de redder van het land", waar schuwde Advocaat voor te hoge verwachtingen. Lukaku is topsco rer in de Belgische competitie. ROTTERDAM Sparta krijgt alsnog een transferver goeding voor Nourdin Boukhari, die in 2008 naar Al Ittihad in Sau- di-Arabië verhuisde. De Rotterdam mers zijn door de Fifa in het gelijk gesteld in de tegen de Arabische club aangespannen zaak. De we reldvoetbalbond bepaalde dat Sparta recht heeft op het afgespro ken bedrag en op de in de overeen komst opgenomen boete. Het gaat naar verluidt om 1,5 miljoen euro. De definitieve afwikkeling laat nog enkele maanden op zich wachten. Doelman Maarten Stekelenburg van Ajax speelt vandaag in het oefenduel met de Verenigde Staten zijn 25e interland voor Oranje. foto Koen Suyk door Mayke Wijnen EINDHOVEN - Het flitste de eerste seizoenshelft geregeld door het hoofd van Jan Poortvliet: zou het nog wel goed komen met zijn FC Eindhoven? Mensen die met hem werkten, twijfelden niet. Het suc ces zou ook bij de blauwwitten een kwestie van tijd zijn. Ja, hij werd door de buitenwacht voor gek verklaard, maar nee, Jan Poortvliet voelt zich nooit te groot voor een club. De trainer zag bij FC Eindhoven een uitdaging die het beste in hem naar boven haalt: met minimale middelen iets moois neerzetten. Hij deed het eer der bij Den Bosch (titel) en Telstar (nacompetitie). In Eindhoven leek eenzelfde ambitie lange tijd te hoog gegrepen. Boze supporters hielden begin november de spe lersbus tegen, degradatie dreigde en de voetballers en technische staf werden ter verantwoording ge roepen. Vier maanden later vier den ze de periodetitel samen tot diep in de nacht. „Diepe dalen en hoge pieken. Dat is typerend voor Jan", merkte Toon Beijer toen hij met Poortvliet bij Telstar werkte. „Geef hem de tijd en het succes komt. Met Jantje is het altijd Jantje huilt, Jantje lacht." Jan Poortvliet ondervond het op nieuw bij FC Eindhoven. Het eer ste halfjaar was er een van zoe ken. Van vallen en opstaan. „Na een tijdje weet hij precies wie hij met welke kwaliteiten waar moet zetten", merkt Leon Kantelberg, aanvaller van FC Eindhoven die ook bij Telstar onder Poortvliet speelde. „En op een of andere ma nier komen die kwaliteiten er ook optimaal uit." „Poortvliet kijkt al tijd naar de mogelijkheden in plaats van de onmogelijkheden. Daar gaat hij vol overgave mee aan de slag", zegt Bart van den Eede. De spits van FC Eindhoven werd onder Poortvliet kampioen met FC Den Bosch. Ook toen merkte hij dat de spelers hun coach moe ten leren kennen. „Je kent ze wel, trainers die in een net pak lopen met de haren in de plooi. Zo is Poortvliet niet. Hij heeft lak aan al le uiterlijke kenmerken die bij het profvoetbalwereldje horen. Na een tijdje ontdek je hoe hij is en ga je waarderen dat hij zichzelf is." Daarin schuilt een grote kracht Jan Poortvliet bezorgde Eindhoven maandag in de eerste divisie een perio detitel. foto René Manders

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28