zeela Hof geeft Delta gelijk Met stip dé cruise-specialist! stipreizen.nl 23 Voltooiing A4 door West-Brabant nabij Hedwige nog geen Natura 2000-gebied Meer aanvragen voor subsidie zonnecellen Politie en fiscus controleren verkeer Alice in Wonderland te zien in CineCity Emergis in Kloetinge houdt open dag GS vragen aandacht voor kustweringzone woensdag 3 maart 2010 SMMMMSS1 door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Voor de oud-aandeel houders van Essent is de uitspraak van het Hof Arnhem een tegen- slag. De oud-aandeelhouders van Es- sent zijn een flink aantal gemeen ten en provincies. Zij bezitten 50 procent van de aandelen van de kerncentrale. Delta bezit de andere helft. Delta heeft zich altijd verzet tegen de verkoop van het oud-Es- sent aandeel met een beroep op de 'kwaliteitseis' die in de statuten van EPZ is opgenomen. STEENBERGEN De plannen voor de laatste schakel in de A4 in West-Brabant zijn ge reed. De ministers van Verkeer en Waterstaat en Vrom hebben hun handtekening gezet onder het ont- werp-tracébesluit voor het gedeel te van de weg bij Steenbergen. Ver ondersteld wordt dat de A4 een al ternatief wordt voor het vrachtver keer dwars door Zeeland op de noord-zuid route. Het ontbrekende stuk tussen Bergen op Zoom en Dinteloord moet in 2013 klaar zijn. DEN HAAG De Tweede Kamer heeft de aanwij zing van de Hedwigepolder als Na tura 2000 gebied 'controversieel' verklaard. Dat betekent dat een nieuw kabinet daar pas over mag besluiten. CDA-Kamerlid Ad Kop- pejan: „Dit staat los van de ontpol- dering. Dat besluit is niet terug te draaien. Je moet de kiezer geen rad voor ogen draaien. Dit gaat over de aanwijzing tot Europees be schermd natuurgebied." Op grond van die statutaire kwali teitseis kunnen de aandelen van EPZ slechts gehouden worden door vennootschappen waarvan de aandelen uitsluitend (recht streeks of middellijk) door publiek rechtelijke lichamen worden ge houden. Ook het hof oordeelt dat 'die kwaliteitseis eraan in de weg staat dat Essent meewerkt aan een transactie waardoor die (middellij ke) eigendom van de aandelen in EPZ bij RWE terechtkomt'. Dat de statuten geen nadere bepalingen bevatten over mogelijke gevolgen van het niet handhaven van die MIDDELBURG MIDDELBURG - In vergelijking met vorig jaar hebben nu dubbel zoveel Zeeuwse inwoners en bedrijven subsidie aangevraagd voor zonne panelen. In 2009 waren er volgens energiebedrijf Delta 110 aanvragen, dit jaar zijn dat er 220. Bij elkaar op geteld is subsidie aangevraagd voor het opwekken van 1 megawatt aan elektriciteit (staat gelijk aan leve ring aan 350 huishoudens). Vorig jaar kreeg geen enkele Zeeuwse aanvrager subsidie. MIDDELBURG De politie en de Belastingdienst hebben gisteren een verkeerscon trole gehouden op Walcheren. 58 voertuigen werden gecontroleerd, wat resulteerde in 14 bekeuringen, onder meer voor het niet dragen van de gordel of een helm, niet handsfree bellen of door rood licht rijden. De Belastingdienst nam één auto in beslag. Ook moesten enkele mensen direct een nog openstaan de belastingschuld voldoen. kwaliteitseis, staat daaraan volgens het hof niet in de weg. Delta is blij met de uitspraak en wacht nu op het definitieve oor deel van de rechter over de vraag of de aandelen van EPZ in publie ke handen moeten blijven. Die uit spraak laat naar verwachting nog een tijd op zich wachten. Om die reden had Delta een kort geding aangespannen om te voorkomen dat de oud-aandeelhouders van Es sent toch de aandelen van de hand zouden doen. Door de uitspraak van het Hof Arnhem is verkoop aan RWE verboden. VLISSINGEN De film Alice in Wonderland is vanaf donderdag 11 maart in 3D te zien in bioscoop CineCity in Vlissingen. Veel bioscopen weigerden aanvan kelijk de film, met Johnny Depp in de hoofdrol, te vertonen omdat de ze begin juni al op dvd verschijnt. Na uitgebreid overleg met distribu teur Disney is nu tot een voor bei de partijen aanvaardbare oplossing gekomen. Disney zal in de toe komst een langere periode tussen bioscoop- en dvd-release hanteren. KLOETINGE Belangstellenden kunnen zaterdag 20 maart een kijkje nemen bij Emergis, de instelling voor geeste lijke gezondheidszorg aan de Oost molenweg in Kloetinge. Buurbewoners, familieleden, werk zoekenden en andere geïnteresseer den zijn welkom van 10.00 tot 14.00 uur. Medewerkers leiden de bezoekers rond en vertellen over hun werk. Bovendien is er een film te zien. De toegang is gratis. MIDDELBURG - Gedeputeerde Sta ten hebben aandacht gevraagd voor het gebruik van waterkerin gen. Ze hebben dat gedaan in een reactie op het concept van de Zeeuwse Nota Waterkeringen. In een brief aan de voorzitter van het Zeeuws Overlegorgaan Water keringen, dat is overigens gedepu teerde Frans Hamelink zelf, wordt vastgesteld dat de waterkeringzone een aantrekkelijke plek is voor na tuur, recreatie en wonen. „Voor zo ver een goed beheer van de water keringzone dat toelaat, moet er ruimte zijn voor nieuwe ontwikke lingen. In dat verband verzoeken wij om aandacht in de waterke ringzone voor zaken als windmo lens, aquacultuur en (vakantiewo ningen. Creatieve en innovatieve oplossingen kunnen daar aan bij dragen." Ook wijzen GS er op dat zandsuppleties in de eerste plaats voor de veiligheid zijn, maar dat er ook andere belangen spelen, zoals recreatie, droog strand of cultuur historie. Met derden zou gezoccht kunnen worden naar cofinancie ring van de zandsuppleties zodat ook die belangen gediend kunnen worden. 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut exd. Calamiteitenfond boek online of bel 020 - 66 22 222 Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25