door brandstichting land 12i Groen Walstraat-Zuid krijgt nog voor zomer natuurstenen bestrating Plannen voor centrale opslag van mest bij Ritthem en Kapelle Vloeiend fietsen van Nolledijk naar de stad woensdag 3 maart 2010 Het fietsseizoen komt er weer aan! Ook wordt 2010 het jaar van de fiets. Noordweg 19, 4356 EA Oostkapelle T/F 0118 581344 info@robbertboogaardtweewielers.nl www.robbertboogaardtweewielers.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De volgende fase in de herinrichting van de Vlissingse binnenstad gaat in: over twee we ken beginnen stratenmakers met Walstraat-Zuid. Eind dit jaar zijn ze klaar. Het achterste stukje winkelstraat krijgt dezelfde natuurstenen be strating als waarmee de nabijgele gen Nieuwendijk en het Vierwin- denplein al zijn voorzien. Als er geen vorst meer in de grond optreedt, of andere barricades wor den opgeworpen, begint de aanne mer maandag 15 maart met het karwei. Ongeacht de vorderingen wordt dat vanaf 30 april wel stilge- steld, om ondernemers zo weinig mogelijk tot last te zijn, maar niet zonder een fatsoenlijke straat ach ter te laten. Op 1 september gaan ze verder en zoals het ernaar uitziet, is de klus begin november afgerond. De kosten bedragen 690.000 euro. Dat is exclusief BTW. is overgebleven van de opslagplaats foto Ruben Oreel door Luc Oggel RITTHEM - De Willem Annapolder bij Kapelle en de zuivering bij Rit them zijn in beeld als locaties voor een centrale mestopslag. Dat zegt de Borselse Wethouder )an Zan- dee. De gemeente Borsele wijst agra riërs die bouwvergunningen voor mestbassins en -silo's aanvragen, erop dat de Zuidelijke Land- en Tuinbouw Organisatie (ZLTO) en de provincie gesprekken voeren over een centrale mestopslag voor de Bevelanden en Walcheren. Dat kan een hoop investeringskos ten en ruimtelijke procedures sche len, aldus de wethouder. Volgens Zandee zijn er voor de lo catie-Ritthem al vergunningen aangevraagd en is de provincie po sitief ZLTO-bestuurder Bert Noteboom was gisteren niet bereikbaar voor een nadere toelichting op de plan nen. In 2001 pleitte de ZLTO ook al eens voor de aanleg van een aantal centrale mestopslagplaatsen in Zee land. Dat was volgens de landbouworga nisatie nodig om meer dierlijke mest te kunnen wegwerken op de akkers, met name in het voorjaar. In dat jaargeijde nemen de land bouwgewassen de mest dan beter op. Het ging indertijd om zes opslag plaatsen van elk 10.000 ton in de hele provincie. VLISSINGEN - Om het fietsverkeer te bevorderen, gaan de boulevards van Vlissingen eind dit jaar op de schop. Maar omdat het kustfiets- pad via de Nolledijk en Westduin nog voor de zomer klaar is, komt er ook al eerder een goede fietsver- binding tussen de Nolledijk en de Kenau Hasselaarstraat. Voor dit gedeelte heeft de provin cie extra subsidie van 40.000 euro beschikbaar gesteld. De hoofdfietsroute krijgt prioriteit ten opzichte van het overige lang zame verkeer. Het voorstel van de Fietsersbond om een dubbel fiets pad aan te brengen aan de west kant van de 'oprit' naar de boule vards, heeft het niet gehaald. H Onkruidborstel en g roen rijkbezen van 9;45 voor Samen. Viola F1 hybride Potmaat 9 cm. Diverse kleuren. Draagtray 6 stuks. Ma t/m vrij 10:00 - 21:00 uur Za 09:00 - 17:00 uur TZonv.d maand 12:00 - 17:00 uur GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23