Anders Speeltuin Meiveld gedupeerd Veldwerker FNV: 'Minima worden vaak bewust getild door fiscus' BRAND Vereniging schat schade op zo'n tienduizend euro Inloopbijeenkomst over parkeerbeleid Langebeeke wint kapperswedstrijd Ongeval na negeren rood stoplicht Klap in gezicht na mislukte beroving Strijd om titel beste Zeeuwse bolusbakker w De felle brand in een opslagruimte van speeltuin Het Meiveld in Middel burg-Zuid werd bestreden door de brandweer. foto Rolf de Feijter Ja D66walcheren.nl VLISSINGEN De gemeente Vlissingen houdt op dinsdag 6 april een inloopbijeen komst over het vernieuwde par keerbeleid in de stad. Sinds januari is een nieuw beleid van kracht. Veel bewoners hebben vragen over de nieuwe situatie. Met de bijeenkomst hoopt de ge meente meer duidelijkheid te scheppen. Belangstellenden kunnen tussen 16.00 uur en 19.30 uur doorlopend terecht op het stadhuis van Vlissin gen voor vragen over parkeren in het stadscentrum. MIDDELBURG Leerlingkapster Annaliza Lange beeke uit Middelburg won maan dag een kapperswedstrijd in Roosendaal. De zeventienjarige deed mee aan de wedstrijd 'haar opsteken' met haar model Vivian Loontjes. Lange beeke vond de wedstrijd 'best moeilijk'. Ze had drie kwartier de tijd om haar creatie te vervaardi gen. De Middelburgse werkt nu nog bij kapsalon Duck maar hoopt over een aantal jaren zelf een zaak te openen. MIDDELBURG Een 60-jarige Middelburgse fïets- ster is gisteren rond 08.00 uur in haar woonplaats aangereden op Hef Groene Woud. De vrouw reed richting de brug en negeerde daar een rood stoplicht. Een 24-jarige Middelburgse auto mobilist kon niet meer uitwijken en raakte de vrouw. Zij kwam daar bij ten val. Bij het ongeval raakten beide voer tuigen beschadigd. De vrouw is met onbekend letsel naar het zie kenhuis in Vlissingen gebracht. VLISSINGEN Op een parkeerplaats aan de Kenau Hasselaarstraat in Vlissingen is maandagavond een 26-jarige vrouw uit die stad geslagen. Dat meldt de politie. Toen de vrouw op de parkeerplaats uit haar auto stapte, greep een on bekende man haar vast. Hij eiste geld van de vrouw. Toen ze zei dat niet te hebben, kreeg de vrouw een klap in het ge zicht. Daarna koos de dader het ha zenpad en vluchtte in de richting van de Boulevard. door Jens Pauw MIDDELBURG - De verslagenheid is groot na de brand in het opslag- hok maandagavond in speeltuin Meiveld in Middelburg. De speel tuinvereniging schat de schade op zo'n tienduizend euro. Naast twaalf skelters werden bij de brand tientallen stoelen, parasols en twee diepvriezers verwoest. Vol gens beheerder Kees Daniëlsen is de opslag opengebroken en is er vervolgens brand gesticht. „We zet ten iedere dag de skelters binnen. De dader heëft er een uitgehaald en voor de opslag laten staan. Maar ook die skelter ging bij de brand verloren." Jorika Mulder, bestuurslid bij de vereniging, werd gewaarschuwd door haar buurvrouw. Samen met haar man is ze meteen gaan kij ken. „Ik denk dat de gevolgen nog groter hadden kunnen zijn. De brand is gelukkig nét niet overge slagen naar het hoofdgebouw, maar dat scheelde niet veel." Voor de vereniging is de brand een financiële strop. „We zijn wel ver zekerd, maar het is afwachten wat we terugkrijgen", zegt voorzitster Odette van Dorp. „We hebben een potje, maar dat is niet genoeg om deze klap op te vangen." Persoon lijk is ze verbijsterd. „Ik bracht net mijn dochter naar bed, toen ik wat vlammen zag. Ik dacht eerst dat het achter in de straat was, maar door Frank van Cooten HULST - Voor Hulstenaar Francois Hoefnagels is de grens bereikt. Als Veldwerker' en voorzitter van de Oost-Zeeuws-Vlaamse afdeling van FNV Bondgenoten komt hij in toenemende mate 'schrijnende' gevallen tegen van minima die vol gens hem worden 'gepakt' door de fiscus. Hoefnagels vult al jaren de belas tingformulieren in van 65-plussers die rond moeten komen van al leen hun AOW, maar die door de belastingdienst stelselmatig op het verkeerde been worden gezet. „Nu vanaf vorig jaar drastisch is ge- het bleek dus de speeltuin te zijn. Ik vind het afschuwelijk. Het sei zoen is pas net begonnen." Bestuurslid Mulder doet een be roep op buurtbewoners en spon sors. „Het zou mooi zijn als zij ons financieel steunen", zegt ze. „We hopen dat de kinderen hier snel weer kunnen skelteren." De laatste tijd werden er vaker ver nielingen aangericht in de speel tuin. „Jongeren gebruiken het ter rein als hangplek", vertelt lorika Mulder. „Al enkele keren is het hek opengeknipt. Nooit met grote schade, maar leuk is het niet." Ze heeft wel een idee over de toegeno men overlast van de afgelopen tijd. „Een paar maanden geleden is hier een nieuw fietspad aangelegd, waardoor de speeltuin veel makke lijker te bereiken is. Blijkbaar ook voor jongeren." De politie sluit brandstichting niet uit. Ze houdt er geen rekening mee dat de brand verband houdt met de reeks coniferenbranden van afgelopen jaar. Voorzitster Van Dorp houdt het op een kwajongensstreek. „Die vin den het blijkbaar leuk om in te bre ken en brand te stichten." Speeltuin Meiveld blijft in open voor publiek. „We hebben de plek afgeschermd, dus de kinderen kun nen gewoon komen", zegt beheer der Daniëlsen. „Met dit lekkere weer mogen zij niet de dupe wor den van zo'n brandstichting." kort op aftrekbare ziektekosten is de grens bereikt. Zo mogen de kos ten voor aanschaf van een bril niet meer worden afgetrokken. En vrij wel alle senioren dragen een bril." Op de keukentafel bij Hoefnagels liggen talloze voorbeelden van aan giftes van mensen die zonder zijn hulp niet krijgen waar ze recht op hebben. Zoals van een Hulstenaar met een bijstandsuitkering van ongeveer dertienduizend euro die volgens een door de belastingdienst inge vuld formulier slechts 165 euro te rug kreeg. „Het lijkt makkelijk, zo'n formulier maar daar klopt geen snars van. Die man bleek recht te hebben op 1026 euro. Dit soort mensen wordt besodemie terd door de fiscus." Als raadslid van de PvdA diende hij in 2007 een motie in waarin or ganisaties als Stichting Welzijn Hulst en de ouderenbonden werd gevraagd- de minima duidelijk te maken dat ze geld laten liggen. „Deze motie is toen unaniem door de gemeenteraad aangeno men, maar helaas loop ik als veld werker nog steeds tegen schrijnen de gevallen aan. En nu stelt de fis cus dat bepaalde minima geen aan gifte meer hoeven te doen. Maar in werkelijkheid hebben ze moge lijk toch recht op teruggave." ZIERIKZEE - Bakkerijgrondstoffenfa- briek Koninklijke Zeelandia in Zie- rikzee is dinsdag 23 maart het to neel van het strijd om de titel Bes te Bolusbakker van Zeeland. De wedstrijd is onderdeel van de voor jaarsbijeenkomst van de Neder landse Brood- en Banketbakkers Ondernemers Vereniging (NBOV). Enkele tientallen bedrijven doen er aan mee. Het volstaat niet om op 23 maart een perfecte bolus af te leveren. Voorafgaand aan de keu ring worden de deelnemende be drijven bezocht door een anonie me consument die zonder zich ver der bekend te maken een aantal bolussen komt kopen. Ook deze bolussen worden gekeurd. Voorzitter Odette van Dorp ziet dat er na de brand van maandagavond niet vei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22