Veere kiest nieuwe gezichten i8l zeeland Diamanten paar in Meliskerke Toch weer Aanleg Sportpark Vrijburg kan van start Informatie voor ouders jonge astmapatiëntjes Presentatie J. Roelse over loodswezen Zeeuwse avond in dorpshuis www.bezorgers.nl Bijeenkomst ooggetuigen bombardement woensdag 3 maart 2010 VLISSINCEN Niets ligt de aanleg van Sportpark Vrijburg nog in de weg. Tegen het bestemmingsplan zijn geen bezwa ren ingediend en dus kan het onge wijzigd worden vastgesteld. Het plan is opgesteld door Kuiper Compagnons, het Rotterdamse ad viesbureau waar de gemeente Vlis- singen vaker mee werkt Sportpark Vrijburg moet ruimte bieden voor de hockeyverenigin- gen en atletiekvereniging van Mid delburg en Vlissingen. Het komt tussen die steden in te liggen. VLISSINCEN Voor ouders van jonge kinderen (o-6 jaar) met benauwdheid of ast ma houdt apotheek De Singel don derdag een informatiebijeenkomst in de bibliotheek aan de Spuistraat in Vlissingen. Die is bedoeld om ouders te informeren over de ont wikkelingen rondom kinderen met benauwdheid of astma. Ook de toedieningsvormen van astma medicijnen komen daarbij aan de orde. Het programma begint om 19.30 uur en eindigt om 21.30 uur. Aanmelden kan bij de apotheek. WESTKAPELLE Op uitnodiging van de Stichting Cultuurbehoud Westkapelle geeft Jaap Roelse, oud-zeeloods, donder dag een presentatie over de be- loodsing van schepen op de Wester- schelde. Hij geeft informatie over de praktijk van het loodswezen vroeger en nu en de avonturen die de loodsen daarbij beleven. In het bijzonder gaat hij in op de relatie tussen de loodsen en Westkapelle. De presentatie is in het Vereni gingsgebouw Westkapelle Herrijst en begint om 19.30 uur. RITTHEM De Waschappelse Toneelploeg en de zanggroep de Meissen treden vrijdagavond op in het dorpshuis in Ritthem. De Zeeuwse Avond, ge organiseerd door het Dorpscomité Ritthem, begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.30 uur. De zaal gaat om 19.30 uur open. De Waschappelse Toneelploeg bestaat uit vijftien enthousiaste toneelspe lers, van wie de meesten al tien jaar of langer toneelspelen. De Meissen is een trio bestaande uit Emke Sonius, Willy van Wagenin- gen en Dieneke Sanders. weGeNeR NieuwsMedia door Henk Postma DOMBURG - Hoe de verkiezingen in de gemeente Veere vandaag ook uitpakken, nu al is zeker dat veel nieuwe gezichten op het toneel verschijnen. Of dat ook tot nieuwe inzichten leidt, is de vraag. De partijen, die de afgelopen jaren samen de dienst uitmaakten (PvdA/GroenLinks, CDA en SGP/CU) zijn het erover eens dat Veere een landelijke recreatiege meente moet blijven, met gezonde woonkernen, en kleinschalige be drijvigheid. Ook Dorpsbelangen en Toerisme Veere (DTV) en nieuwkomer D66 denken in die richting. Zelfs de WD vindt dat niet te veel land schap mag worden opgeofferd aan woningbouw en recreatie, al heeft die partij nog het meest van al de neiging om ondernemersbelangen voor te laten gaan. De politieke kopstukken, die in Veere al raadsperiodes lang de dienst uitmaken, hebben daar straks geen invloed meer op. PvdA/GroenLinks, die vier jaar te rug de meeste stemmen vergaar den, ziet zijn wethouder Jan Bostelaar (60) na zestien jaar uit de politiek verdwijnen. De tweede partij, het CDA, neemt na twintig jaar afscheid van wethouder Wim van Tatenhoeve (63). En de kleine re WD, die de afgelopen periode geen wethouder mocht leveren, ziet na 24 jaar voorman Peter Over- meen (67) afzwaaien. Mocht de kiezer de WD weer aan de macht helpen, dan recruteert die partij daarvoor uit Goes een professional als wethouder. Ook in de sub-top van de Veerse politiek vinden flinke verschuivingen plaats. Zelfs wanneer de bestaande machtsverhoudingen ongewijzigd blijven, wordt bijna veertig pro cent van de zittende gemeente raadsleden vervangen door nieuw komers. Dat zijn niet allemaal groentjes. Sommigen zetelden be gin jaren negentig van de vorige eeuw al in raden van de voormali ge gemeenten. De kampioen van de vernieuwing in Veere is deze keer de PvdA/GroenLinks. Die twee par tijen treden samen aan met een vrijwel volledig nieuw team. Van de zittende PvdA/GroenLinks raadsleden is alleen Peter Louwer- De Veerse politieke partijen ijveren allemaal voor een landelijke recreatiegemeente met gezonde woonkernen, en se herkiesbaar. Hij staat als vijfde op de lijst. Het CDA brengt drie nieuwko mers in, de WD eentje, en de SGP ook eentje. Dat alles wanneer de machtsverhoudingen ongewij zigd blijven. Heel grote verschui vingen worden niet verwacht, maar de PvdA zal - gezien landelij ke peilingen - blij zijn wanneer het verlies binnen de perken blijft. D66 rammelt aan de poort. En dan is er nog DTV. Bij die lokale partij gaat het erom of de ene zetel van nu behouden blijft, of dat er GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN 3 maart 2010 misschien wat bijkomt. De nieuwe bestuurders krijgen meteen een fikse klus voor de kiezen: deugde lijke regels in het leven roepen voor kamperen bij de boer. Want daarin is de oude garde schrome lijk tekortgeschoten. Als de ge meente niet oppast is heel Veere straks één grote minicamping. Of- het andere uitsterste- is er geen en kele minicamping meer. PZC MELISKERKE - Hij was de zoon van de wagenmaker, zij de dochter van de slager, ze wonen al hun hele le ven in Meliskerke en gisteren vier den Pieter Davidse (80) en Johan na Wisse (81) hun diamanten brui loft. Pieter Davidse werkte eerst als huisschilder voordat hij in i960 in dienst kwam bij Drukkerij Den Boer aan de Markt in Middelburg. Hij bleef er tot aan zijn pensione ring in 1990 werken. Zijn vrouw Jo hanna Wisse werkte enige tijd bij de kruidenier-bakker in Melisker ke. Het echtpaar heeft twee zoons en een dochter. Inmiddels hebben ze zeven kleinkinderen en twee ach terkleinkinderen. foto Ruben Oreel DOMBURG - Ondanks een vernietin- gend oordeel van de Middelburgse rechtbank, hebben B en W van Veere dinsdag negen minicam- pings opnieuw vergunning ver leend voor het exploiteren van 25 standplaatsen. Eerder vernietigde de rechtbank de vergunningen van die negen campings. Volgens de rechter was onvoldoende aange toond dat de campings voldoen MIDDELBURG - Middelburg her- 'denkt dit jaar het bombardement van 17 mei 1940, met onder meer een bijeenkomst voor ooggetui gen. Voor die bijeenkomst hebben zich inmiddels een kleine honderd mensen gemeld. De bijeenkomst wordt op maan dag 17 mei in het stadhuis aan de Markt gehouden. Aanmelden voor de bijeenkomst kan tot 10 mei via de website www.vergetenbombardementmid- delburg.nl of door een briefje te sturen naar de gemeente Middel burg, ter attentie van Grace Thu- mann, Antwoordnummer 73, 4330 WB Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20