PZC U Aanpak fout geparkeerde fietsen 2 HALEN 1 BETALEN TJ IJ 20 en 21 18 en 19 STATION Eigenaren kunnen hun rijwiel voor vijftien euro terug gaan halen op bedrijventerrein Vlissingse duinen vijftig meter dikker PvdA/GroenLinks Veere Stem vandaag Lijst 1 Een derde stemt op een bekende GROENLINKS GROEN WERKT AAN BETER ZEELAND almanak Tafellaken I FR Ff Woensdag 3 maart 2010 Verslagenheid in speeltuin Meiveld na brandstichting Veere kiest nieuwe gezichten op het politieke toneel Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg is gisteren begonnen met het weghalen van fout geparkeer de fietsen rond het NS-station. Vol gende week wordt ook de overlast van her en der neergezette rijwie len rond het stadhuis aangepakt. Gisteren zijn rond het NS-station tweehonderd fietsen afgevoerd. Het ging om fietsen die niet tus sen de daarvoor bestemde beugels stonden. Vooral ouderen, gehandicapten en hulpdiensten ondervinden hinder van de lukraak neergezette of -ge- gooide rijwielen. Perrons, stations restauratie en kaartautomaten zijn lastig bereikbaar, aldus de gemeen te. De verwijderde fietsen zijn naar de Stichting Gered Geedschap aan de Arnesteinweg in Middelburg ge bracht. Wie zijn fiets terug wil hebben, zal daar een legitimatiebe wijs en passende fietssleutel moe ten laten zien. Na betaling van vijf tien euro mag de foutparkeerder zijn fiets meenemen. De fietsen kunnen op werkdagen van 9.00 tot 15.00 uur worden opgehaald. De gemeente Middelburg heeft met de NS afgesproken dat dit jaar regelmatig gecontroleerd gaat wor den. Op 31 maart, 22 april, 20 mei, 22 juni en 22 augustus staan ruim- acties gepland. Binnenkort legt de gemeente extra parkeerruimte voor fietsers aan naast het station. Met name aan de stadszijde is het soms lastig een plekje voor de fiets te vinden. Donderdag 11 maart gaat de ge meente aan de slag in de binnen stad, meer bepaald rond het stad huis. Met regelmaat wordt door VLISSINGEN - Nu lijkt het nog een grote zandvlak te. Maar over een paar maanden moet de berg zand tegenover hotel Westduin (rechts op de fo to) zijn veranderd in brede duinen, compleet met nieuwe overgangen en helmgras. De duinen zijn een behoorlijk stuk richting het hotel gekomen. Ze zijn veertig tot vijftig meter breder geworden. Dat is nodig om een superstorm te kunnen weer staan, die eens in de 4000 jaar kan voorkomen. Kiepkarren rijden af en aan in het gebied van de Vlissingse Nolledijk tot aan Westduin. De hopper zuiger Shoreway brengt nog steeds vers zeezand MMMMnn Goede morgen, wilt u ook een natuurlijk sociaal Veere? www.pvdagroenlinksveere.nlJ Deze week: Onkruidborstel jkS? Normale actieprijs 4,99 per stuk .ë^—EÊÈÏ Druk- en zetfouten voorbehouden Geldig van woe t/m za intratuin binnenstadbewoners geklaagd over de fietsen die aan de achterzij de van de Helm aan de Stadhuis straat staan. Het gaat dan vooral om fietsen van studenten van de Roosevelt Academy. Vorig jaar besloot de gemeente raad om in dit gebied het parkeren van fietsen buiten de beugels of de stalling te verbieden. De actie bij het stadhuis wordt een week later, op 16 maart, herhaald. COES - Een op de drie kiezers op de Bevelanden en Tholen brengt vandaag zijn stem uit op een be kend persoon uit zijn of haar om geving. Voor welke partij hij of zij actief is, is daarbij van onderge schikt belang. Dat blijkt uit een mini-enquête die de regioredactie Bevelan- den-Tholen van de PZC in zes ge meenten hield. De PZC vroeg in de vijf Bevelandse gemeenten en in de gemeente Tholen in totaal driehonderd mensen naar hun stemgedrag. ZIN IN DE TOEKOMST aan land. Bijna 500.000 kuub zand is al van het strand naar de landkant vervoerd. Over een maand moet daar nog eens 100.000 kuub zand bij liggen. Dan kunnen de paden worden aange legd en wordt het gebied netjes gemaakt. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl Het was maandag landelijke compli- mentjesdag. Wie het verzonnen heeft, mag loost weten. Maar goed: als zo'n dag dan toch wordt gehou den, dan moet je er ook maar aan meedoen, vonden ze op het Goese kantoor. „Goh, wat zit je haar leuk", riep de Terneuzense werknemer bij binnenkomst. „Hoezo", vroeg zijn col lega uit Colijnsplaat meteen argwa nend. Het bleef lang aardig, totdat de Noord-Bevelander de Terneuzenaar te kakken wilde zetten. „Leuk ruitjes overhemd, het lijkt wel een tafella ken!" De Zeeuws-Vlaming liet zich niet voor aap zetten. Ja, mooi hè. Zo'n laken als hemd is heel handig. Je kan er ongeremd op knoeien."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19