gemeentelijke kassa zeeland 125 Gesteggel om propaganda Industrieel museum voor Zeeland in oude suikerloods in Sas van Gent potlood niet bevochtigen dinsdag 2 maart 2010 'Beetje groei van toerisme is nodig, anders gaat het alleen maar achteruit' Bea Flach, CDA dat het unieke karakter van de Brouwersdam behouden blijft. Een grootschalige kermis (waar ooit sprake van was) is voor nie mand bespreekbaar. Ontwikkelin gen rond een getijdencentrale en een schutsluis daarentegen kun nen op steun rekenen, al plaatst Theo de Gelder van GroenLinks daar vraagtekens bij. „Met de ener gie van die centrale kun je nog geen zes campings verwarmen." Verdere groei van het toerisme is een heikel punt. „Het is genoeg", zegt Serge Vogelenzang D66. „Al leen nog kwalitatieve verbetering maar geen nieuwe parken." Jaar- rond toeristen hoeft voor D66 ook niet. Een paar maanden rust voor de eigen inwoners wordt als be langrijk gezien. Daarin staat de par tij lijnrecht tegenover de WD, die de toeristen juist wel graag het he le jaar door ziet komen. Ook het CDA stelt dat een klein beetje groei onvermijdelijk is. „Anders gaat het alleen maar achteruit'", zegt Bea Flach. Cultuur blijft een lastige kwestie op Schouwen-Dui- veland. De sluiting van theater Mondragon en de eindelo ze discussie over vervanging ligt bij alle partijen gevoelig. Voor het onderbrengen van de bibliotheek en de muziekschool in Pontes Pie- ter Zeeman is brede steun. Ook de ontwikkeling van Centree (theater voorzieningen rond de Nieuwe Cultuur Sport Duurzaamheid Natuurbehoud Monumenten Bezuinigen Basisvoorziening; genieten én ontwikkelen Is bindmiddel samenleving Is peper en zout samenleving Moet voor iedereen toegankelijk zijn Gemeente maakt regels, rest is aan markt en sporter Gemeente is voorwaarden scheppend Gemeente heeft voortrekkersrol Zijn we al mee bezig Eiland heeft alle kansen duurzaam te worden Economie moet in balans zijn met ecologie Economie en ecologie in balans Ja, omdat natuurvernietiging onomkeerbaar is Onderhoud door burgers stimuleren Fonds maken voor Zierikzee In investeren Efficiënt werken en projecten in ijskast Minder adviesbu reaus, doelmatiger werken Op ambtenaren Steunen, maar niet alles financieren Grote investerin gen aan markt overlaten Realistisch in zijn, energiebesparing stimuleren Daar is nu voldoende van Onderhoud van belang, moet wel geld voor zijn Ambitieniveau bijstellen, rappor ten alleen als nodig Historische panden en landschap beschermen Privatiseren, laat iedereen eigen hobby betalen Als goed rentmees ter omgaan met Schepping Stop aanleg nieuwe natuur Subsidies voor onderhoud Diensten verzelf standigen, taken uitbesteden Kleinschalig podium is welkom Luxe basisvoorzie ning, niet ten koste van anderen Accomodaties zijn taak gemeente, markt kan helpen Gemeente bewaakt randvoor waarden Is broodnodig Gemeente voor beeld, duurzaam heidsloket nodig Economie gaat voor, maar zonder natuurschade Economie mag natuur niet schaden Moet voldoende geld voor komen Gemeente heeft voorbeeldrol eigen panden Minder bureaus inhuren, doelmati ger werken Nadenken welke activiteiten in beleid passen Is basisvoorziening Gemeente faciliteert, financiën zaak club Winst door energiebesparing en groene stroom Economie gaat samen met natuurontwikkeling Eilandelijk monumentenfonds Efficiënter en goedkoper werken Basisvoorziening, gebruik voor vrije tijd en onderwijs Breedte- en topsport verdienen steun Energie besparen en groene stroom gebruiken Economie waar het kan, natuurbehoud waar het nodig is Gemeente onder steunt, eigenaar is verantwoordelijk Wethouder min der, prestatie-af spraak ambtenaren door Frank van Cooten sas van cent - De gemeente Ter- neuzen heeft overeenstemming be reikt met zetmeelfabrikant Cargill in Sas van Gent over de aankoop van de voormalige suikerloods, de silo en het terrein van zo'n ander halve hectare waarop beide gebou wen staan. Met de transactie is zo'n 4,5 ton gemoeid. In de loods komt het industrieel museum. De silo wacht sloop. Een herbe stemming van dit gebouw blijkt te duur te zijn. De Heemkundige Kring is volgens wethouder Jaap Bos akkoord gegaan met de sloop van de silo. Bos noemde de aankoop een zeer belangrijke stap op weg naar het museum, dat hét industrieel mu seum wordt van Zeeland. De ge meente krijgt daarom alle mede werking van de provincie. Steun krijgt Terneuzen ook van de Kring van Werkgevers, die actief gaat meedenken over de organisatie structuur rondom het museum. Zo heeft directeur Gerard van Har ten van Dow al aangegeven graag deel uit te maken van het bestuur van het museum. „Ik ben zo blij met de aankoop van de gebouwen en de grond. Nu kunnen de vervolgstappen wor den gezet." Dit jaar nog komt de VERKIEZINGEN SP weigert bord weg te halen door Theo Giele Kerk) kan op brede steun rekenen. De WD pleit voor een duurzame economie. Stimuleer de eilandelij- ke economie door producten uit de eigen regio te halen. Vlees, kaas, melk en fruit van eigen boe ren. Het CDA kiest voor zonnepa nelen op boerenschuren. Dit idee kan op meer steun rekenen dan initiatieven voor meer windmo lens. Die worden minder gewaar deerd omdat ze lelijk zijn en het landschap te veel domineren. De PvdA pleit voor een elektrische gemeente. Het hele wagenpark moet elektrisch worden. Daarbij maakt de Christenunie wel de kanttekening dat daarbij geen door de kerncentrale opgewekte stroom mag worden gebruikt. middelburg - Na de verkiezingen wil burgemeester Koos Schouwe- naar van Middelburg met de poli tiek praten over ruimere mogelijk heden voor affiches, propandabor- den en andere politiek wervende boodschappen. Maar zolang die nieuwe afspraken er niet zijn gel den de oude regels. „Want het gaat niet aan dat een partij op eigen houtje extra ruimte pakt." Het begon met een bord van de SP. Een paar vakkundige socialis ten zetten vorige week woensdaga vond een stevig bord neer binnen de hekken van de bouwput aan de kop van de Korte Noordstraat. Geen haan die er naar kraait totdat maandagmorgen de gemeente wordt gealarmeerd over zwart landbouwplastic en een geheel an der bord waarin het 'Gat van Mid delburg' aan de kaak wordt gesteld CDA en PvdA verdienen straf voor het niet genezen van deze open wond in de stad. Een bord zonder afzender, dus geeft het college van B en W - met de algemene plaatse lijke verordening (APV) in de hand - opdracht dit bord te verwij deren. En zo geschiedt. Het bordje met de anti-PvdA en anti-CDA- leuze verdwijnt in een aanhangwa- gentje van gemeentewerken. Even later wordt de SP ook gesom meerd om hun bord voor enen weg te halen, anders zou de ge meente het laten weghalen. De kosten zijn dan voor rekening van de stoere plakkers van de SP. Dat liet de SP zich niet zomaar zeg gen. Lijsttrekker Jeannette de Vis en kandidaatraadsleden Petroesjka Sterk en Jeroen van Dijen komen bij het bord bijeen voor overleg. La ten staan of weghalen. Laten staan is de conclusie. Van Dijen heeft een stuk uit de APV gekopieerd om eventueel gemeentelijk ingrij pen te kunnen keren. Maar als de Lange Ian, die van een afstandje over de bouwput toe kijkt, één uur slaat komt er van al les langs, maar geen oranje auto van de gemeente. Wie wel aange fietst komt is de burgemeester. Hij is verbaasd te horen dat het SP-bord er al vanaf woensdag avond staat. „In het college heb ben we er over gesproken en beslo ten is dat het bord weg moet op grond van de APV." „Op grond van welk artikel dan?", vraagt Van Dijen vinnig. „Kom, kom", zegt Schouwenaar. „Het is geen quiz." Hangend over het stuur van zijn fiets gaat Schouwenaar op gemoe delijke toon met de SP'ers in ge sprek. Hij wijst hen op de afspra ken die de politieke partijen onder ling ook gemaakt hebben over het bedrijven van partijpropaganda. „Zeker raadsleden moeten zich aan de regels houden die ze zelf hebben opgesteld." Het ultimatum van één uur is betrekkelijk. Schou wenaar wil weten of de SP het bord maandagmiddag nog wel zal weghalen. Moeilijk, moeilijk, zeg gen de SP'ers. Mensen zijn aan het werk. Ze weten niet of het wel kan, dat bord nog dezelfde dag af breken. Maar dat vindt Schouwe naar flauw. „Zeg dan dat je het niet wilt. Het is hom of kuit." De burgemeester krijgt geen direct antwoord. De SP'ers gaan overleg gen. Schouwenaar wenst ze succes met hun beraadslagingen, geeft zijn mobiele telefoonnummer en zegt dat hij 's middags een ant woord verwacht. Een uurtje later spreekt de SP de voicemail in van burgemeester Schouwenaar, die dan present is bij de festiviteiten bij het Dampoort Aquaduct. Daar heeft een CDA-campagneteam de kans gegrepen om in het groen ge tooid zich bij de feesttent te pre senteren. Het is tenslotte 'hun' Ca- miel Eurlings die de eerste officiële wandeling door de tunnel onder het kanaal maakt. Niet iedereen is even blij met zoveel christendemo cratisch groen bij deze gelegen heid. Burgemeester Schouwenaar hoort van de SP dat ze het bord bij de bouwput pas woensdagavond, ver kiezingsavond, willen verwijderen. Dat is te laat, wat het college be treft. Later in de middag zetten me dewerkers van de gemeente de zaag in het het bord. DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: stoomgedreven generator in de voormalige suikerloods te staan. Deze generator staat nu nog op het terrein van Heros maar is in middels door vrijwilligers ontman teld. Het museum gaat dit jaar nog open maar het duurt nog zeker tot 2013 voordat alle plannen hiervoor zijn uitgewerkt. „We willen toe naar een thematise ring. Het gaat niet alleen om het verleden, maar ook om het heden en de toekomst. Zo is bijvoorbeeld een combinatie denkbaar van de generator met kernenergie, zonne panelen en windmolens om de evolutie in energieopwekking weer te geven." Sinaasappelen hand en pers Pitloze druiven blauw-wit 10 voor€1,00 2 doosjes 2,50 Lekkere pruimen 1,00 per doos Kiwi's 10 stuks €1,00 witlof 1 kilo €1,00 €1,00 Sperziebonen 1 kilo €1,95 Volop: Zoete lekkere Maroc Clementines (pitloos) en zoete sinaasappelen U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinscfag 07.30 -16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30 -12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30- 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30 - 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75