zeelandI 23 altijd een zinvol feestje Mama Cash Wereldvrouwen fi^KÈI A A* VW-Informatiezuil bij Vlindertuin Katholieke kerk krijgt gasten uit Malawi Extra voorstelling It's Complicated in fiZi Lokale Lekkernijen op Coeree-Overflakkee Russisch strijkkwartet in remonstrantse kerk Genealogische dag Goeree-Overflakkee dinsdag 2 maart 2010 3SSH9MWMim Speciale aandacht gaat zaterdag uit naar de actie die Mama Cash voert ter De Stichting Zeeuwse Wereldvrouwen organiseert de dag gesteund door ondersteuning van de oprichting van een vrouwencentrum in Haiti. De orga- subsidie van de gemeente Schouwen-Duiveland. Doel is de positie van vrou- nisatie probeert 50.000 euro in te zamelen voor dit doel. wen en meiden (lokaal en mondiaal) te verbeteren en te versterken. -if- Een paar van de vrouwen die de Zierikzeese Internationale Vrouwendag 2010 organiseren met enkele ontwerpen in handen. Digitale inzendingen zijn er tot nu toe niet. foto Dirk-Jan Cjeltema BEVEILIGING A- "V I INBRAAKBEVEILIGING I BRANDBEVEILIGING I CAMERABEWAKING ^erkend *erk rkend BORG Beveiligingsbedrijf kend Bmnddolectiebedrijl I MELDKAMER PAC I TOEGANGSCONTROLE I ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 Goes/Kioetinge Tel.: 0113-213720 E-mail: info@colijnbv.nl Internet: www.cofijnbv.nl Eurlings komt uit de tunnel nadat hij officieel als eerste door het Dampoort Aquaduct is gelopen. foto Ruben Oreel KWADENDAMME - De VW Zuid-Beveland en Tholen biedt toeristen met een informatiezuil bij Tropical Zoo/Vlindertuin De Berkenhof in Kwadendamme 24 uur per dag informatie over activi teiten in de streek. De Borselse wethouder Mart de Bruijne nam gistermiddag de eer ste 'infotake' in Zeeland in ge bruik. Na een simpele handeling kunnen toeristen gratis een com pacte kaart met bezoekinformatie uit de zuil trekken. De infotake aan Langeweegje 10a is 24 uur per dag en zeven dagen per week be schikbaar. De gemeente Borsele fi nancierde het informatiepunt. ZIERIKZEE De katholieke parochies van De Be- velanden en Schouwen-Duiveland krijgen de komende dagen bezoek van twee mensen uit Malawi. Zij worden ontvangen in het kader van de Vastenweek. Het gaat om Allen Kumwenda, coördinator van de katholieke ontwikkelingsorgani satie Cadecom en Annie Ngwira, boerin en begunstigde van Cade com, dat bijdraagt in de kosten van landbouwverbetering. De gasten maken een tournee door de paro chie en krijgen morgen een lunch aangeboden in Heinkenszand. ZIERIKZEE Bij filmtheater fiZi in Zierikzee is zondag 7 maart een extra voorstel ling ingelast Het gaat om een verto ning van de romantische komedie It's Complicated van Nancy Meyers. De film draait om Jane (Meryl Streep), die met haar ex-man Jake (Alec Baldwin) in bed belandt. Ac teur Steve Martin speelt de rol van binnenhuisarchitect die verliefd wordt op zijn opdrachtgeefster Ja ne. De voorstelling begint om 19.30 uur. MIDDELHARNIS In het Albeda College in Middelhar- nis wordt zaterdag 6 maart een we reldbuffet gehouden. Het gaat om een initiatief van het 8 maartteam Goeree-Overflakkee in het kader van de Internationale Vrouwendag. Bezoekers wordt gevraagd hun fa voriete snack mee te nemen om zo een wereldbuffet samen te stellen. Verder treedt damesduo No Tess uit Oude Tonge treedt op en er is een workshop Zumba. Het festijn is voor vrouwen tussen de 8 en 80 jaar en begint om 19.00 uur. SOMMELSDIJK Het strijkkwartet Anima uit St. Pe tersburg speelt vrijdagavond in de remonstrantse kerk aan Voorstraat 35 in Sommelsdijk. De leden van Anima zijn opgeleid aan het conser vatorium en zijn allen 22 jaar oud- De vier hebben sinds de oprichting van het kwartet een reeks van in ternationale prijzen in de wacht ge sleept Vrijdag worden werken ge speeld van Mozart, Bartok en Tsjai- kovsky. De aanvang is om 20.00 en kaarten zijn te bestellen bij 't Diek- huus: 0187-482400 MIDDELHARNIS Het Genealogisch Centrum Goe ree-Overflakkee houdt zaterdag zijn jaarlijkse open huis om stam boomonderzoekers de gelegenheid te geven informatie uit te wisselen. Het centrum heeft een grote verza meling familiedrukwerk en adver tenties. Ook de Zeeuwse genealogi sche verenigingen zijn vertegen woordigd. De dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur en het centrum is ge vestigd aan de Dwarsweg 40 in Middelharnis. Q www.genealogieflakkee.ril

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73