Opbouw strandpaviljoens van start PZCIt Playstation Is tl #1 no SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 BESTEMMINGSPLAN Exploitanten in afwachting van toestemming jaarrond openstelling 24 en 25 Inbraken Terneuzen almanak KM Isa Dinsdag 2 maart 2010 15 jaar Internationale Vrouwendag op Schouwen-Duiveland Partijen voeren rond gemeentelijke kassa hun eigen dans op Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl schoonmaken. Op dit moment zijn er acht strandpaviljoens die jaarrond open mogen zijn. Voor vijf andere paviljoens - waaronder C'est La Vie en De Zwaluw - is ook toestemming voor jaarrond ex ploitatie gevraagd. De gemeente staat daar - meldt wethouder Ad Verseput - positief tegenover en werkt aan een nieuw bestem mingsplan. Verseput gaat ervan uit dat het plan voor eind 2010 wordt vastgesteld. door Piet Kleemans westenschouwen - De zomer werpt zijn schaduw vooruit. Een aantal Schouwen-Duivelandse strandpaviljoenhouders is begon nen met de voorbereidingen voor de opbouw van hun paviljoens. Voor een aantal paviljoenhouders is het waarschijnlijk de laatste keer, het wachten is nog op vast stelling van het bestemmingsplan dat jaarrond openstelling mogelijk maakt. Martin en Lieneke Fennet hopen vurig dat het seizoen 2010 het laatste seizoen wordt voor hun inmiddels 20 jaar oude strandpavil joen C'est La Vie op het strand bij De Punt. „Het paviljoen is versle ten. We hopen dat we volgend jaar een compleet nieuw paviljoen neer kunnen zetten wat dan ook jaarrond mag blijven staan. De Fennets zijn optimistisch. Voor uitlopend op de komst volgend jaar van een nieuw paviljoen wordt nu alvast een nieuwe funde ring gezet. Ruim 100 zes meter lan ge houten palen worden het zand ingedreven. De nieuwe funderingspalen zijn dikker en zwaarder en gaan drie meter het zand in. Vervolgens komt er een nieuwe terrasvloer op. Als alles volgens de plannen verloopt opent C'est La Vie 27 maart de deuren voor het publiek. Collega-strandtenthouder Jan de Korte is eveneens druk in de weer met de voorbereidingen voor de opbouw van paviljoen De Zwaluw bij de Wilhelminahoeve. De Korte gaat net als Fennet voor een jaar ronde openstelling. Hij begint vol gende week met de daadwerkelijke opbouw. Hij denkt daar zo'n twee weken voor nodig te hebben. „Het schilderwerk is in de loods waar het strandpaviljoen wordt opgesla gen al gebeurd. Het is straks een kwestie van in elkaar zetten en terneuzen - Op niet minder dan zeven plekken is van zondag op maandag ingebroken in Zeeuws-Vlaanderen. Twee keer was het raak in Terneuzen, bij een horecabedrijf aan de Markt en een bedrijf aan de Polenweg. In Sluis zijn twee woningen bezocht, aan de Kamperstraat en Voogdtstraat. Computerapparatuur, sieraden en een dvdspeler waren weg. In Aar denburg zijn van zondag- op maandagnacht inbraken gepleegd in twee horecapanden (Markt en de Beekmanstraat) en in een huis aan het Ruiterkwartier. Tip? redactie@pzc.nl Een paar maanden terug lachte die Middelburgse nog, toen een collega de Playstation 3 van haar zoon op borg in de kluis op het werk. Gisteren verscheen ze zelf met de spel computer onder haar arm op kan toor. De schoolresultaten van haar zoon maakten ingrijpen noodzake lijk, zo legde zij enigszins beschaamd uit. Ze was daarvan overtuigd geraakt toen zij ontdekte dat haar zoon de lettercombinatie van de kluis thuis uit zijn hoofd kent. Daar had ze het toestel namelijk eerst opgeborgen. Maar haar zoon haalde het appa raat er uit en installeerde de spelcom puter vervolgens bij de buren. Deze onwetenden vonden het kenne lijk wel gezellig om samen met haar zoon te racen door de woestijn van Arizona en verder de Tweede Wereld oorlog en de kruistochten nog eens over te doen. Al kan ook dat natuurlijk wel leer zaam zijn. foto Dirk-Jan Cjeltema Dikke houten palen vormen de fundering voor strandpaviljoen De Zwaluw. Volgende week begint de daadwerkelijke opbouw van het paviljoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71