zeeland 123 best veel gebeurd CD CDA m J CDA EoÖ CDA Akkoord over komst industrieel museum in Sas van Cent 'Bezuinig straks niet op groene investeringen' CDA wat is er wel en niet gedaan? Vn Christenunie Christenunie V Wandeltocht voor restauratie molen Zwarte Mercedes gestolen in Tholen Dammers strijden om Zeeuwse titel Inbrekers nemen niets mee uit woonhuis Voorronde wedstrijd metselen in Goes dinsdag 2 maart 2010 Collegepartijen Gerealiseerd of in gang gezet - Masterplan Ovezande - Zorgwoningen in 's-Heerenhoek en verplaatsing school - Doortrekken Sloebos - Strandje Baarland - Fietspad door de Poel - Herinrichting Postweg - Nansenbaan - Rondweg Wilhelminadorp - Opwaardering Hollandsche Hoevegebied - jongerenraad - Revitalisering Poel lil -Spoorbak - Wonen boven winkels - Ontwikkeling Zuidhoek - Ontwikkeling De Bult - Inrichting hondenuitlaatplaatsen - Aanstelling jobhunter -Jongerenraad - Nieuwe economische dragers - Brede scho(o)l(en) - Buitendijks fietspad Oosterschelde - Herbestratingen - Behoud Wissebad - Ontwikkeling integraal plan waterkant Yerseke - Inrichting 30-km-gebied Yerseke - Nieuwbouw school Oostdijk - Realisatie Yerseke-West - Aanstelling jongerenwerker - Nieuwbouw brandweerkazerne Tholen - Restauratie diverse molens - Verzelfstandiging openbaar onderwijs - Oppepper havengebied Sint-Annaland - Schaatsbanen Tholen en Sint-Annaland - Impulsen Sint-Maartensdijk en Scherpenisse (Nog) niet gerealiseerd - Herinvulling kavel openbare basisschool Borssele - Bedrijventerrein Sloepoort (verboden door Raad van State) - Fietstunnels bij rotonde Nansenbaan/Fokkerstfaat (te duur) - Parkeergarage aan de Oostwal (ook te duur, wel onderzoek in gang gezet) - Aparte parkeerplaatsen gehandicap ten bij stranden - Fietsstallingen bij alle (bus)haltes -Tweede sporthal - Centrale speeltuin (tegenslag bij verwerven gronden) door Frank van Cooten SAS VAN GENT - De gemeente Ter- neuzen heeft overeenstemming be reikt met zetmeelfabrikant Cargill in Sas van Gent over de aankoop van de voormalige suikerloods, de silo en het terrein van zo'n ander halve hectare waarop beide gebou wen staan. Met de transactie is zo'n 4,5 ton gemoeid. In de suiker- loods komt het industrieel mu seum. De silo wacht sloop. Een herbes temming van dit gebouw (bijvoor beeld als kunstobject of apparte mentengebouw zoals in Bergen op Zoom) blijkt te duur te zijn. De Heemkundige Kring is volgens wethouder Jaap Bos akkoord ge gaan met de sloop van de silo. Bos noemde de aankoop een zeer belangrijke stap op weg naar het museum, dat hét industrieel mu seum van Zeeland gaat worden. De gemeente krijgt daarom alle medewerking van de provincie. Steun krijgt Terneuzen ook van de Kring van Werkgevers die actief gaat meedenken over de organisa tie-structuur rondom het mu seum. Zo heeft directeur Gerard van Harte van Dow al aangegeven graag deel uit te maken van het be stuur van het museum. Dit jaar nog komt de stoomgedre- INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING CAMERABEWAKING MELDKAMER PAC TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 Goes/Kloetinqe ketid BORG Beveiligingsbedrijl *Terke erkend Branddatectiabedrijf nqe Tel.: 0113-213720 E-mail: info@colijnbv.nl Internet: www.cofijnbv.nl door Frank Balkenende GOES - Hoe de forse rijkskorting die er aan zit te komen ook uit pakt, de gemeente Goes moet het recent geformuleerde klimaatbe leid straks onverkort uitvoeren. Dat zegt lijsttrekker en fractievoor zitter Carel Bruring van Groen- Links. Volgens de eind vorig jaar gepre senteerde klimaatnota moet de to tale gemeente Goes in 2040 kli maatneutraal zijn. Goes zou in stapjes daar naartoe moeten groeien. Zo dient de eigen organi satie in 2015 geen broeikasgassen meer uit te stoten. Alle nieuw bouw moet in 2025 klimaatneu traal zijn, dus de leefomgeving niet belasten. In 2020 moet de loka le uitstoot van broeikasgassen zijn teruggebracht met 30 procent (ten opzichte van 1990) en zal 20 pro ven generator in de voormalige sui kerloods te staan. Deze generator staat nu nog op het terrein van He ros, maar is inmiddels door vrijwil ligers ontmanteld. Het museum gaat dit jaar nog open, maar het duurt nog zeker tot 2013 voordat al le plannen met het museum zijn uitgewerkt. „We willen toe naar een thematisering. Het gaat niet al leen om het verleden, maar ook om het heden en de toekomst. Zo is bijvoorbeeld in het museum een combinatie denkbaar van de gene rator met kernenérgie, zonnepane len en windmolens om de evolu tie in energieopwekking weer te geven." MEEST CELEZEN 1. Dankjewel voor 40 jaar bezorging 2. Jongens bekennen vernielingen 3. Napoleontisch ommetje TIPS? MAIL!! bevelanden@pzc.nl Kijk voor al het verkiezingsnieuws op www.pzc.nl/stemmen cent van de benutte energie uit duurzame bronnen moeten ko men. Om dat te bereiken, moet de gemeente een klimaatcoördinator aanstellen en vergaande afspraken maken met projectontwikkelaars, aannemers en corporaties en (over- heids)instellingen. Bruring wil dat het klimaatbeleid niet het kind van de rekening wordt als Goes miljoenen moet be zuinigen omdat het Rijk vanaf 2012 de geldkraan terugdraait. Vol gens hem is bezuinigen op groene, duurzame investeringen zinloos. „Op de lange termijn leveren die investeringen juist veel op. Boven dien ben ik van mening dat duur zame projecten helemaal niet duurder hoeven te zijn dan con ventionele. „Neem nou de straat verlichting. Als je de huidige lam pen vervangt door ledverlichting, verdien je die investering in zeven jaar terug. Zo verdien je geld." 'S-GRAVENPOLDER De Stichting Behoud Borselse Mo lens houdt zaterdag de wandel tocht 'Meters voor de molen'. De opbrengst is bedoeld voor de res tauratie van molen De Korenhalm in 's-Gravenpolder. Deelnemers kunnen kiezen uit tochten van 5 en 10 kilometer. Start tussen 10.00 en 14.00 uur bij De Korenhalm aan de Korenhalmdijk. Deelname kost 3,50 euro. Tot 12 jaar 2 euro. THOLEN Een eigenaar van een zwarte Merce des 203 kwam er zondagochtend rond half tien achter dat zijn auto was gestolen. Hij had het voertuig geparkeerd aan de Slabbecoornweg in Tholen. Het is niet bekend hoe het voertuig is weggenomen. Het kenteken van de auto is 50-TV-VP. 'S-GRAVENPOLDER De beste schooldammers strijden morgen in het. dorpshuis aan de Poelvoordestraat in 's-Gravenpol der om de titel 'Zeeuws kampioen schooldammen voor viertallen'. De kwartetten komen uit in twee leef tijdscategorieën: tot en met groep 6 en tot en met groep 8. In elke ca tegorie doen acht viertallen mee, die zich via voorronden voor de fi nale plaatsten. Aanvang: 14.00 uur. KRABBENDIJKE In een woning aan de Noordweg in Krabbendijke is in de nacht van zondag op maandag ingebroken. De inbraak vond plaats tussen 23.00 uur zondagavond en maan dagmorgen 07.00 uur. Door de in brekers) werd de woning door zocht, maar er is niets meegeno men. Agenten hielden een buurton derzoek, maar dat leverde voorals nog niets op. GOES Bij Bouwopleiding Zeeland in Goes wordt donderdag en vrijdag een voorronde gehouden van de -58e editie van de nationale KNB-met- selwedstrijden. Dit jaar doen lande lijk zo'n honderd vmbo-leerlingen mee aan de wedstrijd van het Ko ninklijk Verbond van Nederlandse Baksteenfabrikanten. In Goes ko men dertien leerlingen uit zuid west-Nederland in actie. De finale is van 12 tot 16 april in Veldhoven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65