Het geslemp is er niet 261 zeeland Praktijkproef tegen zoutiek uit Volkerak brieven dinsdag 2 maart 2010 •oateuiemmMfjMtai^xfmacaitri^tffW'vjaKf^rnrsvr V&'32SSSB%SlgBEB3aSBB& HORECABEURS Collega's ontmoeten en contacten opdoen Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Stroom 'Hoogspanningsleiding kan niet on dergronds' kopte deze krant vrij dag. Ze moeten niet zeuren, die domme Zeeuwen, als ik hoogspan ningsnetbeheerder Tennet goed be grijp. Maar wat gebeurt hier eigen lijk? Eerst wordt er een dikke gaslei ding van Brabant naar Vlissin- gen-Oost aangelegd, vervolgens wordt met dat gas stroom opge wekt en ten slotte moet die stroom door hoogspanningskabels weer te rug naar Brabant. Dat doet me den ken aan dat verhaal van soefiemees- ter Roemi over de zwaarbeladen kameel met aan de ene kant een grote zak graan, en aan de andere kant een zware zak zand, voor het evenwicht. Arme kameel! Arme Zeeuwen; minder zware hoogspan ningskabels kunnen gemakkelijk ondergronds. Zware trouwens ook, maar dat is duurder. J.C. de Vos Siguitsedijk 29, Kwadendamme Stroom 2 Ik heb met interesse het stukje gele zen over de snelweg voor stroom (vrijdag). Toen viel mij het verkeer de gebruik van de term kilovolt op. De term kilo is al een factor 1000. Dus als er sprake is van 380 kilo- volt betekent dat 380.000 volt. Als er in het artikel wordt gesproken van 380.000 kilovolt betekent dat 380.000.000 volt en dat is een enorm hoog voltage. Gaarne in het vervolg of 380 kilovolt of 380.000 volt gebruiken. Simon Westdorp Vlasmarkt 26, Middelburg N61 Reactie op de onwil van een aantal politieke partijen in de gemeente Sluis over de ontsluitingen naar de N61. Al bij de presentatie van het ontwerptracébesluit is aangegeven dat IJzendijke om meerdere rede nen twee ontsluitingen wenst. De politiek van Sluis heeft zich hier nooit om bekommerd. De N61 was en is niet belangrijk. Ze hebben blijkbaar niet in de gaten dat de ge wenste tweede ontsluiting (bij Oranjestraat/Parkzicht) op een cru ciaal punt ligt voor de gemeente Sluis. Alle verkeer vanuit de gehele zuidwesthoek (Turkye, Waterland kerkje, St. Kruis, Aardenburg, Eede en een gedeelte uit Oostburg) vindt hier de aansluiting met de N61 en ook daar wonen kiezers die op 3 maart gaan stemmen. Saillant detail: Hoek en Biervliet (Terneu- zen) zijn tevreden met de ge plande uitvoering op hun grondge bied maar zowel IJzendijke als Schoondijke hebben bezwaren. Staf Soulimans Willem Tellstraat 9, IJzendijke Verkiezingsdag Een verkiezingsdag is een dag van de democratie. Maar dat kost de ge meenten handenvol geld om al die stembureaus te bemannen. Zou het nu zo gek zijn als de gemeente vrijwilligers oproept om een halve dag op een stembureau te zitten? Het is gezellig, je ziet iedereen voor bijkomen en je hoort nog eens wat. Het bespaart de gemeente dui zenden euro's en dat kan geschon ken worden aan de voedselbank. Leendert Fremouw Duindoornstraat 14, Cadzand Schulden Burger betaalt leergeld in Vlissin- gen: Maar liefst dertien vacatures telt de website van de gemeente Vlissingen! De gemeente heeft geen geld en een slecht geheugen. Nog steeds betaalt Vlissingen wachtgeld aan ontslagen ambtena ren. De schulden zijn gigantisch, en de burger betaalt het leergeld. In het bedrijfsleven begin je met sa neringen van het personeel. In het gezin bezuinig je door zelf harder te werken en minder luxe. Vlissin gen doet het precies andersom. In wiens belang? Dat moet anders. Yvonne Wagenaar, D66 Prinsenstraat 29, Vlissingen Schulden 2 Vlissingen heeft een schuld van cir ca 190 miljoen euro. Komende ja ren zal de rijksbijdrage lager uitval len. Elke gemeente weet nu al dat op de komende begrotingen moet worden bezuinigd. In de program ma's van de politieke partijen ont breekt het onderwerp bezuinigin gen. In discussies is duidelijk ge worden dat ook binnen de ambte lijke organisaties moet worden in gegrepen. Wie schetst mijn verba zing een grote advertentie van Vlis singen te zien, waarin dertien amb tenaren worden gezocht met een totale loonsom van zo'n 800.000 euro. Wil men voordat de nieuwe raad een ambtenarenstop wil, nog even de buit binnenhalen? Tom Aalfs Anna Blamanlaan 148 Vlissingen Molenwater Tijdens de verkiezingsmarkt gaf de Vereniging Stadspark Molenwater in de hal van het stadhuis voorlich ting over de invulling van het Mo lenwater, stadspark en een schouw burg. Echter in deze toelichting werd voorbij gegaan aan een demo cratisch genomen raadsbesluit van 1 juli 2008; besloten: onder voor waarden de Schouwburg op het Molenwater te plaatsen. Ook ik heb mijn bedenkingen maar ge zien de lange, moeilijke discussie die gevoerd is lijkt het mij zinvol om het raadsbesluit te erkennen. Een verdere discussie over de plaats van de schouwburg leidt tot geen Schouwburg. lammer dat de Vereniging zich opstelt tegen de bouw van een schouwburg op die plaats. Deze stellingname is voorba rig, omdat, als niet voldaan kan worden aan de voorwaarden van het raadsbesluit, dan pas overwo gen kan worden af te zien van het bouwen van een Schouwburg op het Molenwater. Maar of er dan nog een volwaardige schouwburg komt, laten we het hopen! Piet Castenmiller Blauwedijk 15, Middelburg 't Veerse Duin Uit de krant van 1 maart: 't Veerse Duin bij Kamperland is overgeno men door de Amadoreketen. Nog steeds is niet duidelijk van wie het hotel was. Trouwens, heeft de Amadoregroep geen last van de cri sis? Of gaat die dan ook weer na een paar maanden failliet, dan kan de eerste eigenaar het weer terug kopen! Voor de halve prijs. Ben Misilje Nieuwleusenerstraat 11, Cadzand door René Schrier Het is nog rustig de eer ste uren na de opening van de Horecabeurs in Goes. De standhouders zijn er klaar voor, maar er zijn er maar een paar die al belangstellen den weten te trekken. Naast het bierpleintje met speciale (Belgische) bieren is het evene mentenplein, waar van alles te vin den is dat met evenementen van doen heeft. Zoals een beveiligings bedrijf en bijvoorbeeld lichtshows. Maar de meeste belangstelling gaat toch uit naar een paaldanseres. Netjes gekleed overigens. Dat dan weer wel. Dat alles onttrekt zich aan de waar neming van Hildegard van Osta- den, brouwingenieur van brouwe rij Urthel in het Vlaamse Ruisele- de. Brouwen doet ze samen met haar man Bas. Zij brouwt, hij steekt een handje toe en maakt te keningen voor op de posters en vi sitekaartjes. Hildegard brouwt pit tige biertjes van 6, 9,5 en 11,5 pro cent. Volgens haar is het geslemp op de horecabeurzen over. Hilde gard: „Ik heb wel eens op een beurs in Brabant gestaan, dan ston den er wel 100 man in ons kraam te drinken, maar geen enkele po tentiële klant. En aan het eind van de avond was ik al mijn glazen kwijt. Die tijd is gelukkig voorbij." Ze is blij dat ze nu met enkele col lega's, 'we bijten elkaar niet want we zijn geen concurrenten', op het bierpleintje staat. Op deze manier vullen we elkaar mooi aan, met on ze verschillende producten." Iets verderop is de afdeling Zee land van het koksgilde present. Ook die club heeft een soort plein- MIDDELBURC - Rijkswaterstaat en onderzoeksbureau Deltares zullen bij de Stevinsluis in de Afsluitdijk praktijkproeven doen om de gevol gen van zoutlekken in zoet water te beperken. De resultaten worden gebruikt in de reeks maatregelen voor verbete ring van de waterkwaliteit van het Volkerak-Zoommeer. Dat gebeurt door het inlaten van zout water Proeven, keuren en vooral kijken. tje, een terras gemaakt, samen met brouwerij De Koninck en een leve rancier van pata negra ham. Het koksgilde verzorgt de drie beursda- gen kookdemonstraties. Deze eer ste dag is het een kok van restau rant Da Vinei uit Maasbracht. De tweede dag staan demonstraties van II mondo del Tartufo op het programma en morgen laat patis- uit de Oosterschelde. De voorwaar de is wel dat de zoetwatervoorzie ning in het gebied verderop (Hol- landsch Diep en Haringvliet) niet in het gedrang komt. In een labora torium zijn diverse technieken on derzocht. Op de Stevinsluis wor den een nieuw type luchtbellen- scherm, het toepassen van drem pels en het extra doorspoelen van de sluiskolk in de praktijk getest. sier Hidde de Brabander zijn kun sten zien.Voorzitter Hans Everse van het Zeeuwse koksgilde is blij dat de kookdemonstraties op de beurs te zien zijn. Hij vindt de ho recabeurs een goede gelegenheid om collega's te ontmoeten. En zijn gilde doet goede zaken, want al de eerste middag heeft hij negen nieu we leden kunnen noteren. bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echt scheiding, hetwelk is ingediend ter grif fie van de rechtbank te Middelburg op 12 februari 2010 met aanzegging dat uiterlijk 26 mei 2010 een verweerschrift kan worden ingediend door een advo caat bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde Ahmed Adan Ibrahiim kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 Ilse Janse is een ondernemer uit Wolphaartsdijk. Samen met haar man is ze met de Heerlijkheid van Wolphaarts dijk (zeekraal) een van de Zeeuwse bedrijven die onder de noemer van Economische Impuls Zeeland streekpro ducten aanprijst. „We willen bezoekers van de beurs la ten zien dat ze mooie streekproducten gewoon op de hoek van de straat kunnen kopen." Leon Izeboud is kok in 't Streefkerkse Huis te Zoutelan- de. Samen met zijn baas brengt hij een bezoek aan de horecabeurs. „We komen ieder jaar wel. Je wilt weer eens wat nieuws zien, ideeën opdoen en nieuwe concep ten bekijken. Vanmiddag hebben we nieuw servies uit gezocht. En als het meezit kun je nog eens profiteren van een beursaanbieding." i.Xrjrr-'.iv Uit een exploot van kandidaat-deur waarder M. Weertman d.d. 19 februari 2010 blijkt, dat t.v.v. Anna Wilhelmina Weezepoel, wonende te GOES aan AHMFD ADAN IRRAHIIM 7nndpr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60