zeeland 123 eigen bus naar school Start toerseizoen met Erpelkapperstocht Inbraakgolf teistert Zeeuws-Vlaanderen Man rijdt te hard en raakt rijbewijs kwijt Pete Mitchell brengt blues in The Lane Minder last van je rug dankzij yogalessen Mogelijkheden voor openhouden bibliotheek Breskens onderzocht Dorpsraad Hoofdplaat is grootste 'winnaar' bij uitkering Rabofonds dinsdag 2 maart 2010 wijskoepel Open Basis wilde de aanschaf van de luxe scholieren bus toch niet zomaar voorbij laten gaan, gaf algemeen directeur Ger ard Langeraert eerlijk toe. Open Basis heeft zijn nek uitgesto ken met de aanschaf van de bus. Het in vrolijke kleuren geschilder de voertuig is nu nog vooral be doeld om toekomstige leerlingen van de brede school in de Terneu- zense nieuwbouwwijk Othene naar de Irisschool en de school in Reuzenhoek te brengen. Als het aan Open Basis ligt, zal de bus van af dan kinderen uit Zaamslag, Reu zenhoek en de omliggende pol ders naar de gloednieuwe school brengen. Veel leerlingen van groep 1 en 2 gaan naar de christelijke of openba re school, omdat hun ouders ze vanaf het schooljaar 2012-2022 graag naar de nieuwe brede school 1 in Othene zien gaan. Oudere leer lingen zijn vaak naar Zaamslag en Reuzenhoek gekomen, omdat hun ouders het onderwijs op de kleine schooltjes prefeteren. Irisschool en Reuzenhoek verdwijnen echter als de brede school - waarin een chris telijke en openbare school zijn op genomen - van start gaat. Het loont natuurlijk niet de moei te om een bus alleen 's ochtends tussen acht uur en kwart voor ne gen en 's middags tussen kwart over drie en vier uur te laten rij den. Langeraert: „Dat hoeft ook niet, want er zijn ook scholen die met klassen naar het zwembad gaan. Of naar het theater, een kin derboerderij, een bedrijf" Door de bus ook voor die activiteiten in te zetten, heeft hij een meerwaarde voor de scholenkoepel, die na de officiële fusie-ondertekening met De Linie gistermiddag 26 scholen telt. „De scholieren die van de bus ge bruik maken, hoeven daar niet voor te betalen", vertelt directeur Petra Verenten van de Irisschool in Zaamslag. „De schoolbesturen dragen de kosten." Dertien leerlingen van de basisschool in Reu zenhoek wonen in Ter- neuzen. Slechts vier van hen nemen dagelijks de bus. Jochem (it) is blij met de bus. Hij zit in groep 8 en zal de brede school niet meer bezoeken. „Maar die bus is best makkelijk." Charle- ne (5) uit groep 1 vindt de bus zelfs 'hartstikke leuk'. Ze wordt el ke morgen door pa of ma naar de 'bushalte' gebracht. Veel andere ouders uit Othene brengen en halen hun kinderen toch liever zelf, weet directeur Kees Toorenaar. „We laten ieder een de keuze, maar we vinden het fijn déze service te kunnen verle nen." De Irisschool in Zaamslag is nog wat verder weg voor leerlingen uit 'Terneuzen. Bente (5) uit groep 2 vindt dat niet erg, omdat ze het leuk vindt om met de bus naar school te gaan. Van Floris (9) uit groep 5 vindt mag de nieuwe school snel klaar zijn. „Het is toch best ver rijden met de bus. En ik moet een half uur eerder uit bed komen, omdat de bus al om vijf over acht vertrekt." A- -V I INBRAAKBEVEILIGING I BRANDBEVEILIGING I CAMERABEWAKING "erkend "erki kend Brónddelecliebedrijl I MELDKAMER PAC I TOEGANGSCONTROLE I ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 Goes/Kloetinge Tel.: 0113-213720 E-mail: info@colijnbv.nl Internet: www.col iinbv.nl lijnbv.nl A# S AXEL Toerclub Axel begint het nieuwe fïetsseizoen komende zondag met de Erpelkapperstocht. De start van de toertocht is vanaf het stamcafé van toerclub Axel, café Cambrinus aan de Markt 12 in Axel. Het start sein wordt zondag gegeven om 9.00 uur. De Erpelkapperstocht, zes tig kilometer in groepsverband, kan ook als sterrit worden verre den. De tocht telt mee voor de Bo kaal 2010. Inlichtingen: 0115- 564704, na 20.00 uur. TERNEUZEN/SLUIS Op niet minder dan zeven plekken is van zondag op maandag ingebro ken in Zeeuws-Vlaanderen. Twee keer was het raak in Terneuzen, bij een horecabedrijf aan de Markt en een bedrijf aan de Polenweg. In Sluis zijn twee woningen door in brekers bezocht, aan de Kamper straat en Voogdtstraat. Computer apparatuur, sieraden en een dvd- speler waren weg. In Aardenburg zijn van zondag- op maandagnacht inbraken gepleegd in twee horeca- panden (respectievelijk aan de Markt en de Beekmanstraat) en in een huis aan het Ruiterkwartier. IJZENDIJKE Een 41-jarige man uit de gemeente Sluis is zondagavond zijn rijbewijs kwijt geraakt. Hij reed met een ge corrigeerde snelheid van 139 kilo meter per uur over de N61 ter hoog te van IJzendijke. De maximaal toe gestane snelheid ter plaatse is tach tig kilometer per uur. Omdat de chauffeur meer dan vijftig kilome ter te hard reed, hebben agenten zijn rijbewijs meteen in beslag ge nomen. OOSTBURG Pete Mitchell treedt zaterdag op in bluesclub The Lane aan de Nieuwstraat in Oostburg. De Brit doet The Lane aan tijdens zijn Blue Honey Tour 2010, een tiendaagse trip door Nederland en België. Mitchell, alias 'the Stratmaster', treedt inmiddels 45 jaar op en toert de hele wereld rond. Het optreden begint om 21.00 uur. Toegang kost 10 euro, leden van The Lane betalen 5 euro. wssssm^sgssasszi IJZENDIJKE Het Aurin yogacentrum in IJzendij ke begint zaterdag 13 maart met de tweedaagse workshop 'Yoga voor je rug'. Tijdens de lessen worden oefenin gen gedaan ter ondersteuning of versterking van de rug. Het tweede deel van de workshop is op zater dag 27 maart. De lessen duren van 9.00 tot 12.30 uur. De kosten zijn voor beide dagen en oefenboek vijf tig euro. aeBHRSieeaessca door René Hoonhorst breskens - Directeur Rudi Crom- been van de Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen hoopt om streeks Pasen te weten of het mo gelijk is de bibliotheek in Breskens open te houden. De gemeente Sluis stelt weliswaar een ton min der subsidie beschikbaar, maar Crombeen hoopt genoeg midde len beschikbaar te hebben om het uitleencentrum open te houden. „We hebben de vestigingen in Aar denburg en Sluis gesloten. Dat le vert een besparing op bij het ge bruik van gebouwen en personeel. In Breskens betalen we weinig huur en hopen we in de toekomst in de brede school te kunnen trek ken", legt de directeur uit. De PvdA Sluis verwelkomt de po gingen om de Breskense bieb open te houden met open armen. De ge meenteraad heeft tenslotte wel be sloten dat er op bibliotheekwerk moet worden bezuinigd, maar de raad heeft niet gezegd dat er vesti gingen dicht moeten. Bezuinigin gen moeten organisaties stimule ren om creatiever om te gaan met haar doelstellingen, stelt de PvdA. Crombeen bevestigt dat een be langrijke doelstelling van de biblio theek is om dicht bij de mensen te zitten. „Na het eerste kwartaal ho pen we een besluit te kunnen ne men op basis van financiële cij fers." De fractie vraagt B en W 'coöperatief mee te werken en te denken' om het uitleencentrum open te houden. VAN DAMMEC.S. GERECHTSDEURWAARDERS VERKOOP BIJ EXECUTIE: OP DINSDAG TWEE MAARTTWEEDUI- ZENDTIEN OM 14.00 UUR; zal door één van de (fgd.-)gerechlsdeurwaarders van het kantoor Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders te Terneuzen ten laste van Y.N. Foekema, wonende te Terneuzen. aan de Tholensstraat 80, worden overgegaan tot de exe cutoriale verkoop van: Cilroën Berlingo, kenteken VX-NT-22 Renault Megane, kenteken PV-FN-85 De verkoop zal plaatshebben aan bovenstaand adres. De roerende zaken zijn te bezichtigen een kwar tier voor de aanvang verkoop. De verkoop zal. zonder opgeld, bij opbod en tegen contante betaling geschieden. VAN DAMME C.S. CKRKCHTSDKURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115-613651 F: 0115 - 694811 E: deurwaardersvandamme-holland.nl door Martijn de Koning sluis - De Rabobank West- Zeeuws-Vlaanderen steunt tien projecten met in totaal 147.550 eu ro. De bank haalt het geld uit het eigen stimuleringsfonds, waarmee sociaal-economische en maat schappelijke projecten in de ge meente Sluis gesteund worden. Het grootste bedrag gaat naar de dorpsraad Hoofdplaat, die het vere nigingsgebouw opknapt (52.000 euro). Het zwembad in Aarden burg krijgt 35.000 euro voor zonne collectoren. Eenzelfde bedrag gaat naar de stichting NatuurPlus& Ontwikkeling voor een wandelpad rond het Groote Gat bij Oostburg. Tennisvereniging Gravelsteps uit Schoondijke ontvangt 6.500 euro voor de aanleg van een mini-ten nisbaan en er gaat 5.000 euro naar de Stichting Comité 4 mei voor de realisatie van een herdenkings- en vredesmonument in Oostburg. Het dorpshuis in Aardenburg kan 3.750 euro tegemoet zien voor de aanschaf van podiumdelen. Ook jeugdclub Life (3.000 euro voor ontwikkelingswerk in Oeganda), de dorpsgemeenschap Sint Kruis (2.500 euro voor renoveren van het toneel in het dorpshuis), de dorpsraad Eede (2.500 euro voor een fotopaneel) en de Stichting Wereldvredesvlam Cadzand (2.300 euro voor lespakketten) ontvan gen een bijdrage. De Rabobank voedt het fonds met een deel van de winst. Er wordt dit jaar nog drie keer uitgekeerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57