Gedenkbos Kinderen reizen met komt er snel wik bnaiijpi 221 zeeland Pot druk met herstel dak WD Hulst wil rol van dorpsraden vergroten O HOEK Bij kreek achter voetbalvelden MULTIFUNCTIONEEL Schoolbus ook voor bezoek zwembad of theater Voor alle kernen! Lijst 3 Stem 3 maart lokaal! almanak Playstation eerste hulp bij stemmen dinsdag 2 maart 2010 --m ./y meammssmm door Eugène Verstraeten hoek - De gemeente Terneuzen krijgt op korte termijn een gedenk bos waar ouders van overleden kinderen en anderen een boom kunnen planten ter nagedachtenis aan een persoon. Het bos komt in Hoek, langs de kreek achter het sportcomplex van de plaatselijke voetbalvereniging. „Een heel geschikte locatie, zo bij het natuurgebied", zegt wethou der laap Bos. Vandaag hakken bur gemeester en wethouders defini tief de knoop door. Op initiatief van CDA-raadslid Gea Korver gaf de Terneuzense ge meenteraad in oktober 2007 het college van burgemeester en wet houders opdracht om de mogelijk heid van een gedenkbos te onder zoeken. In zo'n bos kunnen men sen zich terugtrekken om te herin neren, te gedenken, stil te zijn, maar ook om te genieten van de natuur. Veel ouders van overleden kinderen hebben er behoefte aan om hun kind op zichtbare wijze te herinneren. Het planten van een boom is een vorm van gedenken die velen aanspreekt. Elders in Ne derland zijn inmiddels al dergelij ke gedenkbossen gerealiseerd. Aanvankelijk hadden B en W het oog laten vallen op de Braakman Zuid. Daar zou een gedenkbos kunnen worden aangelegd in com binatie met de natuurontwikke ling en in samenspraak met Staats bosbeheer. Maar het overleg ging niet echt vlotjes. „We kwamen niet verder", zei Bos tijdens te laatste raadsvergadering. Drie maanden geleden hebben we gezegd: we stoppen er mee en we gaan kijken wat we zelf kunnen doen." Daar is de locatie in Hoek uitgekomen. Als blijkt dat het gedenkbos in een grote behoefte voorziet en er ge noeg animo is voor een tweede, zou er volgens Bos later ook nog kunnen worden uitgeweken naar het het compensatiebos aan de Langeweg bij Axel. Bos denkt dat het compensatiebos in Hoek bin nen een week of drie zijn beslag kan krijgen. axel - Meubelzaak Pot in Axel is druk bezig met het herstel van het dak. Hoelang de reparatie zal du ren, kon een woordvoerder giste ren niet zeggen. De winkel blijft tij dens het opknappen van het dak open. Zondag raakte de dakbedek king van de meubelzaak los door de harde storm. De rest van de winkel is niet beschadigd. Doordat de brandweer zandzakken op het Tip? redactie@pzc.nl Een paar maanden terug lachte die Middelburgse nog, toen een collega de Playstation 3 van haar zoon op borg in de kluis op het werk. Giste ren verscheen ze zelf met de spelcom puter onder haar arm. De schoolre sultaten van haar zoon maakten dat nodig, zo legde zij beschaamd uit. Ze zette de stap nadat zij merkte dat haar zoon de combinatie van de kluis thuis kent. Daar had ze het toe stel eerst opgeborgen. Zoonlief haal de het apparaat er uit en installeerde de spelcomputer bij de buren. Die vonden het kennelijk wel gezellig om samen met de jongen te racen door de woestijn van Arizona en de Twee de Wereldoorlog en de kruistochten nog eens over te doen. Al kan ook dat natuurlijk wel leerzaam zijn. door René Hoonhorst Thijs (10) zit in groep 6 en kan het laatste jaar nog net naar de basis school in zijn eigen wijk, Othene. Tot mid den volgend jaar gaat hij nog met de bus naar de Irisschool in Zaam- slag. De bus 'Brede School Othene' brengt leerlingen vanuit Terneu zen naar de openbare Irisschool en ook naar de protestants-christe lijke basisschool in Reuzenhoek. Zestien kinderen stappen 's och tends om vijf over acht op de bus bij het parkeerterrein voor het win kelcentrum aan de Schelpenlaan in Othene. Zij worden naar de Iris school in Zaamslag gebracht. Ver volgens rijdt de chauffeur weer te rug naar Terneuzen, naar Othene, om vier kinderen op te halen die naar de school in Reuzenhoek moeten. De passagiers voor de Irisschool en een aantal scholieren voor Reu zenhoek stonden gisteren bij de denkbeeldige ingang van de brede school aan de Schelpenlaan. De bus rijdt al vanaf de eerste school dag dit kalenderjaar naar de twee scholen, maar er was nog niet eer der tijd om dat te vieren. Onder dak heeft gelegd, is lekkage voorko men. Meubels in de winkel zijn niet beschadigd. Hoe groot de scha de aan het dak is, is nog onbe kend. Pot heeft in 2007 te maken gehad met een flinke brand. Een gedeelte is nadien opnieuw opge bouwd. Het weggewaaide dak lag op het oude gedeelte van het be drijf. Aan het dak op het nieuwe gedeelte is geen schade. PvdA-wethouder Cees Liefting (rechts) lijkt even te overpeinzen waarom er nou CDA-groene ballonnen zijn geko zen voor de feestelijke inhuldiging van het schoolvervoersbusje. foto Mark Neelemans www.pzc.nl door Frank van Cooten hulst - De WD in Hulst wil de rol van de dorpsraden vergroten. Zo moet binnen de gemeenteraad worden afgesproken over welke raadsvoorstellen verplicht hun ad vies moet worden ingewonnen. Behalve die verplichte adviezen wil de WD de dorpsraden ook een bescheiden budget geven, waarmee zij sommige wensen van de inwoners kunnen verwezenlij ken. De WD wil eerst met pakweg twee dorpsraden 'oefenen' om in de praktijk vast te stellen wat te gen welke kosten aan de dorpsra den kan worden overgelaten. Het voorstel komt niet zomaar uit de lucht vallen. De Hulster liberalen verzetten zich afgelopen jaar in de gemeenteraad tegen het schrap pen van het gereserveerde bedrag voor de zogenaamde droomtrajec- ten. De gemeente gaf geld voor het inwilligen van een aantal wen sen van een dorp. De WD wilde deze droomtrajecten voor langere tijd veilig stellen, maar de andere partijen namen dit voorstel niet over. De WD wil de rol van de dorpsra den mede vergroten omdat de ge meenteraad al de handen vol heeft aan het vaststellen van het beleid. IN ZEELAND Nog steeds in dubio over uw stem- keuze morgen? Doe de stemwijzer op www.pzc.nl/stemmen MEEST CELEZEN 1. Negentig kilo hennep in beslag 2. Directeur De Stelle is vertrokken 3. Hennepkwekerij Hulst opgerold STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56