eeland PZC 2I Akkoord over komst museum Sas S T Schoffelen en zemen in Sluiskil ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 26 en 27 BELANGRIJKE STAP Terneuzen koopt voormalige suikerloods, silo en benodigde grond van Cargill Hulst wast handen in onschuld over hekken Hoveniers Terhole en Heinkenszand winnen Dienstverlening via computer uitgebreid Eigen bus voor scholen Othene en Zaamslag officieel ingewijd Dinsdag 2 maart 2010 Geslemp is er niet meer bij op Horecabeurs Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Frank van Cooten SAS VAN CENT - De gemeente Ter neuzen heeft overeenstemming be reikt met zetmeelfabrikant Cargill in Sas van Gent over de aankoop van de voormalige suikerloods, de silo en het terrein van zo'n ander halve hectare waarop beide gebou wen staan. Met de transactie is zo'n 4,5 ton gemoeid. In de loods komt het industrieel museum. De silo wacht sloop. Een herbes temming van dit gebouw (bijvoor beeld als kunstobject of apparte mentengebouw zoals in Bergen op Zoom) blijkt te duur te zijn. De Heemkundige Kring is volgens wethouder Jaap Bos akkoord ge gaan met de sloop van de silo. Bos noemde de aankoop een zeer belangrijke stap op weg naar het museum, dat hét industrieel mu seum wordt van Zeeland. De ge meente krijgt daarom alle mede werking van de provincie. Steun krijgt Terneuzen ook van de Kring van Werkgevers die actief gaat meedenken over de organisa tie-structuur rondom het mu seum. Zo heeft directeur Gerard van Harten van Dow al aangege ven graag deel uit te maken van het bestuur van het museum. „Ik ben zo blij met de aankoop van de gebouwen en de grond. Nu kunnen de vervolgstappen wor den gezet." Dit jaar nog komt de stoomgedre- ven generator in de voormalige sui kerloods te staan. Deze generator staat nu nog op het terrein van He ros maar is inmiddels door vrijwil ligers ontmanteld. Het museum gaat dit jaar nog open maar het duurt nog zeker tot 2013 voordat alle plannen hiervoor zijn uitgewerkt. „We willen toe naar een thematisering. Het gaat niet alleen om het verleden, maar ook om het heden en de toe komst. Zo is bijvoorbeeld in het museum een combinatie denkbaar van de generator met kernenergie, zonnepanelen en windmolens om de evolutie in energieopwekking weer te geven." General manager Francesco Faglia van Cargill beschouwt het mu seum als een mooie kans om Sas van Gent te verrijken. „Wij wer ken daar als goede buren graag aan mee." Behalve het industrieel museum komt op het terrein er op termijn ook een onderkomen voor de car navalsverenigingen van Sas van gent én een nieuwe brandweerka zerne. door Eugène Verstraeten SLUISKIL - Vol verbazing deed Ma deleine Schelfhout (89) uit de Spoorstraat in Sluiskil gisteroch tend de deur open. Er stond niet één huishoudelijke hulp op de stoep, zoals ze gewend is, maar wel een stuk of twintig belangstel lenden. Het was dan ook de aftrap van het proefproject 'Anders beke ken', dat wordt uitgevoerd in Sluis kil en in de Terneuzense wijk Ou- delandse Hoeve. Alle uren van mensen die in aanmerking komen voor huishoudelijke hulp worden bij elkaar gevoegd en afhankelijk van de behoefte wordt dan hulp gegeven. Het idee is dat met deze flexibele manier van werken een betere hulpverlening mogelijk is en dat door een juiste mix van hulp en zorg, aangevuld met ande re soorten ondersteuning, mensen met een ziekte, handicap of hoge leeftijd zo lang mogelijk zelfstan dig kunnen blijven wonen. Hulp was er gisteren genoeg. Wet houder Co van Schaik ging de ra men zemen, directeur Arnold Schelfhout van de Thuiszorg deed de boodschappen en directeur An- nik Terryn van Aan Z ging met de schoffel en hark door de voortuin. De proef duurt een jaar. OSSENISSE Hulst kon niet van tevoren reage ren op de omstreden afsluiting van de dijk bij Ossenisse met hekken, omdat de gemeente niet wist dat dit zou gebeuren. De provinciale vergunning op basis waarvan de dijk is afgesloten, is namelijk nooit door de gemeente ontvangen, stelt Hulst in een persbericht. Normaal stuurt de provincie altijd wel zulke vergunningen. Een aantal hekken is na protest verwijderd, maar nog niet allemaal. Binnenkort is daar weer overleg over. TERHOLE Roy van Delft uit Terhole heeft met zijn maat Jeffrey Simonse uit Heinkenszand afgelopen weekein de in Den Bosch de nationale kam pioenschappen tuinaanleg gewon nen. De twee jonge hoveniers, alle bei twintig jaar, mogen dit najaar naar Portugal om mee te doen aan de Europese kampioenschappen. Roy van Delft is werkzaam bij het hoveniersbedrijf Van Vuuren in Zaamslag. Zijn maat Jeffrey Simon se is in dienst bij Paardekooper in het Zuid-Bevelandse Kloetinge. TERNEUZEN De gemeente Terneuzen heeft de digitale dienstverlening uitgebreid. Voortaan kunnen inwoners via de gemeentelijke website ook verhui zingen doorgeven, een uittreksel uit de gemeentelijke basisadmini stratie aanvragen en schades in de openbare ruimte melden. Dat vari eert van overvolle afvalbakken tot losliggende stoeptegels. Alle inwo ners krijgen deze week een ansicht kaart in de bus met daarop alle ge meentelijke zaken die via de com puter geregeld kunnen worden. Co van Schaik lapt de ramen, Arnold Schelfhout doet boodschappen en Annik Terryn schoffelt de tuin van mevrouw Schelfhout. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55