8l Een passie voor tomaten Kewiti inaken Viet De Schepper en Mare Teuwierwuui dinsdag 2 maart 2010 Breng tomaten en twee B mannen met een passie voor hun werk bij elkaar en je krijgt het woord 'tomaholic'. Dat is meteen ook de naam van het glastuinbouwbedrijf dat de Vlamingen Piet De Schepper en Mare Temmerman in de Terneu- zense Kanaalzone samen uit de grond hebben gestampt. In december gingen er zo'n 300.000 tomatenplantjes in en over een paar weken wordt de eerste oogst trostomaten verwacht. Buiten de tien hectare grote kas wordt nog volop gewerkt aan de andere ruimten, zoals de verpakkingsloods. „Maar alles komt op tijd gereed." In de kas zijn de planten inmiddels een paar meter hoog gegroeid. Ze staan er fris bij en buigen onder het gewicht van trossen glanzend groene tomaten. Over driekwart jaar zullen de tomatenplanten twaalf meter hoog zijn en worden ze vervangen door andere. Er wordt geoogst van maart tot november. Piet en Mare hopen jaarlijks zes miljoen kilo tomaten te plukken. Zo'n vijfentwintig vaste medewerkers zijn tussen de uitgestrekte rijen bezig om de 'dieven' uit de planten te verwijderen, wildgegroeide scheuten. In de zomerperiode, als er volop geoogst wordt zijn er op piekmo menten wel zestig mensen nodig. Want ondanks alle moderne technologie die in de kas wordt gebruikt gaat het oogsten volledig Tomaten onder glas. Je moet er gevoel voor hebben, je moet er passie voor hebben. De Vlamingen Piet De Schepper en Mare Temmerman streken neer in Zeeuws-Vlaanderen. Hun bedrijf heet Tomaholic. In het kader van de landelijke brancheweek agrarische sector houdt UWV Werkbedrijf Terneuzen dinsdag 9 maart rondleidingen in de kas van het Voorlichtings- en Opleidings centrum aan de Smitsschorreweg 9 bij Westdorpe. Tijdens deze rondleiding krijgen belangstellenden een indruk van het werk in, de kas, de sfeer in een dergelijk bedrijf en van het gebied waar de kassen gevestigd zijn. Informatie voor iedereen die in deze sector wil werken en interesse heeft in een rondleiding staat op www.werkenindekas.nl. Mare Temmerman (links) en Piet De Schepper

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48