281 sport Wesley Sneijder tempert het Nu al trainen voor PZC Familieloop Sluiter verliest weer in eerste ronde Telussa in voorselectie voor EK turnen Basketbalbond moet schadeclaim betalen OEFENINTERLAND ORANJE Het Nederlands elftal oefent morgen in de Amster dam Arena tegen de Verenigde Staten. Wesley Sne- ijder kijkt uit naar het duel en wil zich bewijzen. Paardensportbond trekt negatief reisadvies in familieloop 2010 dinsdag 2 maart 2010 CHERBOURG Tennisser Raemon Sluiter is er op nieuw niet in geslaagd een zege te boeken in een challengertoernooi. In het Franse Cherbourg was de Belg Niels Desein in de eerste ron de in drie sets te sterk: 6-4 3-6 6-1. Thiemo de Bakker heeft zonder in actie te komen zijn hoogste ran king ooit bereikt op de wereldrang lijst. De Westlander, die zich af meldde voor het toernooi van Du bai, steeg twee plaatsen en is op de ATP-lijst nu 74e. Robin Haase maak te een sprong van 35 plaatsen. De Hagenaar staat 329e. BEEKBERGEN Gymnastiekbond KNGU heeft giste ren de tien turners bekendgemaakt die de voorselectie vormen voor de Europese kampioenschappen die eind april in Birmingham worden gehouden. Topsportmanager Hans Gootjes schonk een van de aanwijs- plaatsen aan Jeffrey Telussa. Onder andere Jeffrey Wammes, Carlo van Minde en Anthony van Assche werden al eerder geselec teerd op basis van hun prestaties op de meerkamp bij de EK-kwalifi- catiewedstrijd zondag in Sittard. CHAMBERY De Nederlandse basketbalbond NBB is door een rechtbank in het Franse Chambéry veroordeeld tot het betalen van een schadevergoe ding van 70.000 euro aan de Franse eersteklasser Challes-les-Eaux. De club heeft recht op deze vergoe ding, omdat speelster Marlous Nieuwveen zich blesseerde bij de nationale ploeg en daardoor maan den niet in actie kon komen voor haar club. De NBB draait volgens de recht bank op voor enkele medische kos ten, maar ook voor de kosten voor haar vervangster. Bondscoach Bert van Marwijk is met een fitte spelersgroep aan de voorbereiding op de interland tegen de Verenigde Staten begonnen. Alle 23 spelers zijn inzetbaar. VUSSINGEN - Het negatief reisad vies dat de Zeeuwse tak van de Ne derlandse paardensportbond (KNHS) gaf aan eigenaren van paarden en pony's op Walcheren is opgeheven. Het gevaar voor be smetting met het rhinopneumo- nievirus is nagenoeg geweken. Het gevaarlijke virus stak zondag 14 februari de kop op bij manege De Scheldestad in Vlissingen. Twee paarden overleden aan de zeer besmettelijke ziekte, enkele andere werden ernstig ziek, maar overleefden wel. Om verdere ver spreiding te voorkomen ging de manege op slot en werd geadvi seerd op Walcheren geen paarden en pony's te verplaatsen. Omdat de ziekte niet elders is op gedoken en de incubatietijd van veertien dagen verstreken is, zet de KNHS de lichten nu voorzich ting op groen. Het betekent dat Walcherse combinaties komend weekeinde mee kunnen doen aan het ZK springen in Heikant. Mane ge De Scheldestad blijft voor de ze kerheid nog even geïsoleerd van andere maneges. door Koen de Vries MIDDELBURG - Het duurt nog vier maanden en toch zijn er al men sen die vragen hoe het met de PZC Familieloop zit. Ze willen op 20 juni graag meedoen aan de drie of tien kilometer of zelfs aan de halve marathon, maar ze willen daar eerst voor gaan trainen. Dat kan allebei. Wie wil meedoen kan eind deze week al inschrijven via de website van de PZC. En de be ginnende hardloper die wil gaan trainen, kan dat mooi doen via Start to Run. Dat is een activiteit van de atletiek- unie (Knau) die in heel Nederland gehouden wordt voor beginnende lopers. In Zeeland wordt Start to Run gehouden in Middelburg. Op zes zaterdagen kunnen de deelne mers onder leiding van erkende trainers kennismaken met hardlo pen. Dat zijn )ohan en Lisette Antheunisse, André Stroo, Karin Bastian en Rens Bostelaar, allen trainer bij de Walcherse atletiekclub Dy namica. De eerste training is zaterdag 13 maart. 'Start en finish' zijn bij Koole Sport aan de Brakstraat in Middelburg. Een training duurt on geveer anderhalf uur en bestaat uit een praktijk- en een theoriegedeel te. Op 17 april, bij de laatste trai ning, is er een testloop waarbij de conditie getest kan worden. Deze loop staat open voor iedereen, dus ook voor niet-Starttorunners. Van 17 april tot de PZC Familie loop op zaterdag 20 juni is nog een lange periode. Het is moeilijk die alleen te overbruggen. Daarom kan met behulp van trainingssche ma's en extra bijeenkomsten ver der getraind worden. Die extra trai ningen worden eens in de twee a drie weken gehouden, afhankelijk van de belang stelling. Vrou wen die na de Familieloop nog niet vol daan zijn, kun nen op dezelfde wijze verder trai nen naar de Ladiesrun van de Kustmarathon. Die is op 1 oktober. Het ontspannen gevoel dat je van hardlopen krijgt is dit jaar een extra speerpunt. „Hardlopen is niet alleen goed voor je lichaam, maar ook voor je geest. Met hardlo pen kun je heel goed je hoofd leeg maken", weet Lisette Antheunisse, een van de trainers. De Middelburgse tak van Start to Run is voor het zesde jaar bezig en heeft al meer dan vierhonderd mensen aan het hardlopen ge bracht. In heel Nederland ligt het aantal op zo'n achtduizend. Meer informatie en inschrijven kan via www.starttorun.nl Wie in het weekend geen tijd heeft om te lopen of liever in de omgeving van Zoutelande aan de slag gaat, kan daar op vijf dinsdag ochtenden terecht. Vanmorgen (2 maart) is de eerste bijeenkomst, de overige vier zijn op 9, 16, 23 en 30 maart. De start is steeds op het parkeerterrein aan de Westkappel- se weg, bij de voetbalvelden. Aan vang 9.30 uur. De trainingen on der leiding van Mauricio Gonzalez duren ongeveer een uur. Het is de bedoeling dat de basis gelegd wordt voor deelname aan de La diesrun, maar toewerken naar de PZC Familieloop kan ook. Meer in formatie op www.fysiofitnessde- driehoek.nl. Een derde mogelijkheid om ken nis te maken met hardlopen kan in Vlissingen via de Loopgroep Zeeland. Komende donderdag avond (4 maart) en zaterdagmor gen (6 maart) zijn de eerste bijeen komsten. Meer informatie op www.loopgroepzeeland.nl. - De selectie van het Nederlands elftal werkt in Katwijk de eerste training after voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten. foto Koen van Weel/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30