zeelandI 27 meer bij Duikverbod ingetrokken De verkiezingsposter voor het raam is uit het straatbeeld verdwenen •s generatie' dinsdag 2 maart 2010 Wie dat culinair gezien te hoog ge grepen vindt kan ook aan zijn trek ken komen. Want de horecabeurs staat van oudsher bekend om zijn vetwalmen. Ook nu weer probe ren allerlei bedrijven hun snacks en ander gefrituurd voedsel op de bezoekers uit. Wat dat betreft is er niets veranderd. Of het moesten de opzichtige witte badges zijn die Horecabeurs op weg naar jubileum In Goes wordt voor de 47-ste keer de horecabeurs gehouden. Vorig jaar trok de beurs ongeveer 8000 bezoekers en is daarmee een van de grootste beurzen in de Zee landhallen. Deze keer is het aantal standhou ders nagenoeg gelijk aan dat van vorig jaar. Er zijn er 158. 3 De beurs is bedoeld voor mensen die iets te maken met horeca in de breedste zin van het woord. Dus niet alleen op het gebied van eten en drinken, maar ook afgeleide pro ducten, zoals bedrijfskleding, bewa king, (kassa)computers, schoon maakartikelen, meubilair, keukenap- paratuur en bijvoorbeeld bedrijfslin- Deze keer is er extra aandacht voor Zeeuwse streekproducten, die zich bij elkaar in één hoek pre senteren. Op drie verschillende pleinen is extra aandacht voor een bepaald product. Zo is er een evenemen tenplein, een bierplein en een plein waarop het koksgilde Zee land kookdemonstraties verzorgt. De beurs duurt drie dagen en is gis teren begonnen. 9 Vandaag zijn de deuren van de Zee landhallen geopend van 12.00 tot 21.00 uur, morgen van 12.00 tot 18.00 uur. Aanmelden via: www.zeeuwseho- recabeurs.nl MIDDELBURG - Het tijdelijk duikver bod bij de Zeelandbrug en De Val ter hoogte van Zierikzee wordt op 18 maart opgeheven. De versterking van de vooroever met staalslakken is daar toch eer der klaar dan Rijkswaterstaat had gedacht. Aanvankelijk zou het verbod op 29 januari aflopen. De maatregel werd verlengd tot 1 mei, omdat de aannemer veel langer de tijd nodig had. Tegen die verlenging werd be zwaar gemaakt door een duikcam- door Elian van 't Westeinde MIDDELBURG - Waar hangen ze nog, de raamposters die duidelijk moeten maken waar de verschil lende politieke partijen voor staan? Zelfs nu, slechts een paar da gen voor de gemeenteraadsverkie zingen, blijft het gros van de ven sters leeg. „Vroeger hingen er veel meer", is ook vormgever Leonard Snelders uit Middelburg opgevallen. „Mis schien willen mensen vanwege hun privacy niet meer op die ma nier met een politieke partij wor den geassocieerd. Of vanwege de angst voor rotte eieren of een steen door je raam. Ik denk ook dat het te maken heeft met televi sie en krant. Bijna elke dag lees je iets in de krant over verkiezingen of is er wel een politicus op televi sie om het standpunt van zijn par tij duidelijk te maken." Snelders, die jarenlang een recla mebureau runde, denkt dat politie ke partijen met hun posters de kie zers kunnen motiveren tóch even naar het partijprogramma te kij ken. „Een mooie verkiezingsposter kan de ambities van een partij weergeven. Maar dan moet hij wel mooi zijn vormgegeven. De pos ters van tegenwoordig nodigen niet uit om voor je raam te plak ken", is hij van mening. „Mooi? Over smaak valt niet te twisten", vindt secretaris Frans van Kollem van GroenLinks Zee land. Hij mist wel de boodschap van de politieke partij op de verkie zingsaffiches. „Zelf ben ik niet zo'n voorstander van gezichten op posters. Een leus als 'Groen Werkt' of 'Zin in de Toekomst' vind ik sterker." Volgens hem ligt het tekort aan posters bij particu lieren niet aan de kosten. „De pro ductie gaat met de grote landelijke hap mee. Dat kost een paar hon derd euro. Normaal gesproken krij gen alle leden van GroenLinks een magazine waar een poster in zit. Die is nog niet verschenen. Ik zal mijn collega's daar nog eens over aanspreken." SP-bestuurslid Hans Segers uit Hulst is het nog niet opgevallen dat er tegenwoordig minder pos ters achter de ramen hangen. „Het is maar de vraag of ze een poster hebben. Wij verstrekken posters aan onze leden met het verzoek ze op te hangen. Verder is het aan de mensen zelf." Thuis heeft de SP'er niets voor zijn raam hangen. „Per soonlijk contact met mensen vin den wij veel belangrijker." Bent u wel de trotse bezitter van een verkiezingsaffiche ach ter uw raam? Maak een foto van uw gevel en stuur die naar de re dactie. Wij plaatsen uw foto op www.gemeenteraadsverkiezin- genzeeland.nl zodat meer men sen de poster kunnen zien. fotografie Ronald den Dekker de bezoekers op hun revers kun nen spelden. Daarop staat duide lijk aangegeven welke bedrijfstak ze vertegenwoordigen. Een be denksel van de Zeelandhallen. Dan weten de standhouders wat voor vlees ze in de kuip hebben. En leren de mensen van de Zee landhallen hun klanten beter ken- ping op Schouwen-Duiveland en de Nederlandse Onderwatersport Bond (NOB). In maart en april komt doorgaans het nieuwe duik- seizoen op gang. De Zeelandbrug geldt als één van de populairste lo caties. Sinds gisteren is het al weer toege staan te duiken bij Levensstrijd, westelijk van Zierikzee. Op 1 mei is ook de stort van staalslakken bij de verderop gelegen Schelphoek achter de rug en wordt die locatie eveneens vrijgegeven. kpn winkel kpn .com I 0800 0115 sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29