PZC 2 Eurlings roemt N57-project 24 en 25 TUNNEL Minister loopt officieel als eerste door Dampoort Aquaduct 'Inbreng wensen voor coalitie bekendmaken' Duizenden euro's buit bij kraak automaten almanak Playstation PvdA/GroenLinks Veere Stem Lijst 1 Je moet wat om de aandacht van de kiezers te vangen door Theo Ciele middelburg - Een zeer indrukwek kend werk, noemde minister Ca- miel Eurlings (Verkeer en Water staat) gisteren in Middelburg de bouw van de tunnel onder het Ka naal door Walcheren. „Wat ik vooral indrukwekkend vind is de gigantische snelheid waarmee dit project is aangelegd. Ik zou willen dat het overal in het land zo snel ging", aldus de minis ter. Eurlings liep gisteren officieel als eerste door het Dampoort Aquaduct, zoals de tunnel ge doopt is. De tunnel, 112 meter lang, 23 meter breed en 8 meter hoog, is een essentiële schakel in de nieuwe noord-zuidverbinding op Walcheren, de N57. Aan de zuidkant van de tunnel stonden provincie- en gemeentebesturen op Eurlings te wachten. Onder hen commissaris van de koningin Karla Peijs, tevens de voorganger van Eurlings als minister van Ver keer en Waterstaat. Eurlings herin nerde aan de rol de Peijs heeft ge speeld bij het totstandkomen van het project. Automobilisten moeten tot r de cember geduld hebben. Dan wordt het zuidelijke deel van de N57, tussen de A58 en Gapinge ge opend. Naar verwachting zal Mid delburg voor een belangrijk deel verlost zijn van doorgaand verkeer door het centrum van de stad. Het deel tussen Gapinge en Vrouwen polder volgt een jaar later. Demis sionair of niet, Eurlings zei giste ren tempo te willen houden in de Zeeuwse wegenprojecten. Zo wil hij voor de zomer het ontwerp-tra- cébesluit voor de nieuwe N6r tus sen Schoondijke en Hoek tekenen. Tip? walcheren@pzc.nl MIDDELBURG De partijen die meedoen aan de Middelburgse gemeenteraadsver kiezingen moeten nog voor de ver kiezingen bekendmaken welke vijf punten zij in collegeonderhandelin gen willen inbrengen. Dat vindt D66. Volgens lijsttrekker Rob van Eijke- lenburg hebben de kiezers er recht op te weten welke vijf punten die verschillende partijen het belang rijkst vinden als ze praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Middelburg. Van Eijkelenburg reageert daarmee op de procedure die de raadsgrif- fïer heeft aangekondigd. Op vrijdag 5 maart gaat een informateur aan het werk om de vorming van een coalitie voor te bereiden. Per fractie mogen twee vertegen woordigers aan de gesprekken mee doen. Die gesprekken gaan over oud en nieuw beleid en per partij mogen de vijf belangrijkste punten in de beraadslagingen worden inge bracht. „Het lijkt ons dat het juist die pun ten zijn waarvan de kiezer mag we ten hoe die luiden", stelt Van Eijke lenburg. MIDDELBURG Enkele parkeerautomaten in Mid delburg zijn vrijdagochtend 26 fe bruari tussen 04.30 uur en 05.00 uur opengebroken. Dat heeft de po litie gisteren bekendgemaakt. De buit bedroeg enkele duizenden eu ro's. De automaten die zijn gekraakt zijn die in de parkeergarages aan de Kousteensedijk en in de Geere- garage en een automaat in de Gee- repassage. De politie is op zoek naar mensen die hebben gezien dat de automa ten zijn opengebroken of naar men sen die denken er meer van te we ten. Getuigen kunnen zich melden op het politiebureau of bellen naar 0900-8844. Een anonieme melding doen kan ook op 0800-7000 (Meld Misdaad Anoniem). Tip? redactie@pzc.nl Minister Camiel Eurlings komt uit het Dampoort Aquaduct na een wandeling door de 112 meter lange tunnel. In de wat straks de toerit van de tunnel zal worden staan Zeeuwse bestuurders hem op te wachten. foto Ruben Oreel Laaf morgen uw stem horen voor een natuurlijk sociaal Veere. www.pvdagroenlinksveere.nl Een paar maanden terug lachte de Middelburgse nog toen een collega de Playstation 3 van haar zoon op borg in de kluis op het werk. Giste ren verscheen ze zelf met de spelcom puter onder haar arm op kantoor. De schoolresultaten van haar zoon maakten ingrijpen noodzakelijk. Vooral toen zij ontdekte dat haar zoon de lettercombinatie van de kluis thuis kent. Daar had ze het toe stel eerst opgeborgen. Maar haar zoon haalde het er uit en installeerde de spelcomputer bij de buren die het wel gezellig vonden om samen met hem te racen door de woestijn van Arizona en de Tweede Wereldoorlog en de kruistochten nog eens over te doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23