cultuur17 Acrobatiek, drums en hiphop E ledereen kan stemmen Schrijver Robert Vuijsje voor de mooiste poster in Zeeuwse Bibliotheek agenda HANGEN! dinsdag 2 maart 2010 SPEKTAKEL Australische groep Tom Tom Crew voert show op in De Mythe in Goes Ben Walsh van Tom Tom Crew temidden van zijn Wheel of Life, een cirkelvormige constructie met grote drumelementen. door Mischa Beckers De Australische Tom Tom Crew staat garant voor spektakel. In hoog tempo presenteert het gezelschap een combinatie van hui veringwekkende acrobatiek, specta culair drumwerk, hiphop en hu- man beatbox. Donderdag komt het gezelschap naar Goes. Vorig jaar traden ze ook op in De Mythe. Het publiek zag toen on der meer hoe de acrobaten elkaar, synchroon, via enorme wippen meters de hoogte in lanceerden en met of zonder trampoline com plexe figuren sprongen. Gedurfd ook: geen vangnet te bekennen. „Tom Tom Crew evolueert conti nu", zegt producer Natalie Lidger- wood. „We hebben enkele nieuwe leden aangetrokken die verse ener gie en skills inbrengen. Na onze shows in Nederland vorig jaar gin gen we onder meer naar New York, Londen, Edinburgh, Brisba ne en Sydney. Om het spannend en uitdagend te houden passen we het zo nu en dan zeker aan." De leden van de crew kennen el kaar van The Flying Fruit Fly Cir cus. Dat is een circusschool in het Australische Albury. Veel kinderen gaan daar al op jonge leeftijd naar toe. „De acrobaten van Tom Tom Crew zijn allemaal vrienden van de Flying Fruit Fly Circus en tui melen en springen al met elkaar sinds hun zevende. De huidige pro ducers van de crew werkten al met hen in diverse projecten en von den het een goed plan om de krachten te bundelen in The Tom Tom Crew." Drums en percussie zijn een be langrijke basis voor het program ma. Het brein hierachter en tevens belangrijkste uitvoerder is Ben Walsh. Hij gebruikt zijn kleine drumkit veel, maar is regelmatig te vinden te midden van andere per cussie-instrumenten. Indrukwek kend is zijn solo op het zogenaam de Wheel of Life, een cirkelvormi ge constructie met grote drumele menten die reiken tot ver boven zijn hoofd. Walsh bestudeerde diverse oude, drumkunsten en maakt er dank baar gebruik van. „Bens technie ken komen van het trainen en ge bruiken van vele stijlen uit culture le tradities. Hij nam er delen van en vormde ze tot spectaculaire maar toegankelijke stukken. Daar naast ontwikkelde hij ook eigen stijlen en instrumenten." Muziek is een constante factor bij Tom Tom Crew. Niet alleen als op zwepend element voor de acroba ten maar ook bij op zichzelf staan de intermezzo's. Raps klinken over de beat die Walsh, zo strak MIDDELBURG - Schrijver Robert Vuijsje, bekend van de roman Al leen maar nette niensen, is van avond te gast bij Stichting Literaire Activiteiten Zeeland (SLAZ). De bijeenkomst in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg begint om 20.00 uur. Vuijsje (39) werkt als journalist bij dagblad De Pers en eerder bij Nieu we Revu en De Pers op Zaterdag. Zijn romandebuut Alleen maar net te mensen, dat in 2008 verscheen, werd bekroond met de Gouden Uil en was bovendien genomi neerd voor de Libris Literatuur Prijs en de Selexyz debuutprijs 2009. Het boek gaat over een jonge als een drumcomputer, trommelt, DJ Dubs toont zijn scratchtechnie- ken en Tom Thum, een wereld kampioen human beatbox, ver baast het publiek door met alleen zijn stem, zang, beats en andere ge luiden te produceren. In de vorige show zong Walsh een bluesy nummer en begeleidde zichzelf op een vreemd instru ment: een klein houten kastje met wat toetsen en elektronica. „Die Omnicord komt uit een tweede handszaak in Adelaide", weet Lidgerwood. „Een Tom Tom Crew show zonder dat instrument is on mogelijk! Onlangs kochten we een tweede. Er is namelijk eigenlijk niemand die weet hoe je het kan herstellen en het zou vreselijk zijn als we er geen in de show geen kunnen gebruiken." Tom Tom Crew, donderdag 4 maart, De Mythe, Goes. Aanvang 20.00 uur. joodse Amsterdammer uit de rijke wijk Oud-Zuid die eruit ziet als een Marokkaan en op zoek gaat naar zwarte vrouwen in de Bijl mer. Het is een zoektocht die even komisch wordt als tragisch, dwars door het hart van de multiculture le samenleving. De Zeeuws-Vlaamse literaire stichting Prometheus heeft mor gen Freek de Jonge op bezoek, sa men met de band Ocobar. De Jon ge presenteert zijn nieuwe studio album Van A Naar Z, dat medio deze maand verschijnt en twaalf nummers bevat. De bijeenkomst in Porgy en Bess in Terneuzen is inmiddels uitverkocht. Meer agendanieuws op de website van deze krant. OP PAD Burgh-Haamstede Lezing over het boek De maan gaat met je mee van Marian de Boer-Walhout. Bbibliotheek Aanvang 20.00 uur. Tholen Marinus Geuze vertelt tijdens inloopoch tend over zijn reis naar het Paaseiland, dat werd ontdekt door Jacob Roggeveen. Kerk NPB, Oudelandsestraat, vanaf 10.00 uur. PODIUM Middelburg Hans Kazan met zijn programma het Kof fertje. One-man-show met verrassende acts en verhalen. Stadsschouwburg, 20.00 uur. FILMS BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Percy Jackson The Olympians: 20.00 uur; Valentine's day: 20.00 uur; Komt een vrouw bij de dokter: 20.00 uur; Goodbye solo: 20.30 uur. GOES 't Beest, Partir: 20.30 uur. Merral, Edge of darkness: 21.30 uur; It's complicated: 21.30 uur; Komt een vrouw bij de dokter: 19.00 uur; Percy Jackson The Olympians: 19.15 en 21.45 uur; Sher lock Holmes: 18.45 uur; Valentine's day: 19.00 en 21.15 uur. MIDDELBURG Schuttershof, Le Hérisson: 20.00 uur. OOSTBURG Ledeltheater, Sherlock Holmes: 20.00 uur. TERNEUZEN View, Percy Jackson The Olympians: 20.15 uur; Avatar: 20.15 uur; Valentine's day: 20.15 uur. VLISSINGEN CineCity, Invictus: 14.00 en 19.30 uur; Avatar: 13.15, 16.45 en 20.15 uur; Edge of darkness: 21.45 uur; Gangsterboys: 16.15 en 19.15 uur; Het regent gehakt ballen: 16.30 uur; lep!: 13.45 uur; It's complicated: 13.45 uur; Millennium 2: 13.30 uur; Nine: 19.15 uur; Percy Jackson &The Olympians: 13.30 en 21.45 uur; De prinses en de kikker: 16.15 uur; Shutter island: 15.45, 18.45 en 21.45 uur; The lovely bones: 16.00, 18.45 en 21.45 uur; The spy next door: 13.45 uur; The wolfman: 22.00 uur; Va lentine's day: 16.15, 19.00 en 22.00 uur. BART BEVEELT AAN Bekijk de video van Bart Gabriëlse over zijn cd-tip van deze week, The Knife: WAww.pzc.nl/bartbeveeltaan. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Alle uittips op een rij op www.pzc.nl/uit MIDDELBURG - Vanaf van daag kan er weer ge stemd worden voor de verkiezing van de mooi ste poster. Deze poster verkiezing met als titel Wehangen betreft een samenwer king tussen de PZC en de Zeeuw se Bibliotheek in Middelburg. Het initiatief blijkt aan te slaan. Kwamen er vorig jaar bij de eerste verkiezing 39 inzendingen binnen, dit jaar kan het publiek een keuze maken uit 68 posters. Alle inzendingen zijn te zien via de website van deze krant. Ook zijn alle ingestuurde posters te zien in de speciaal daarvoor inge- richte tentoonstelling door de Zeeuwse Biblio theek. De posters hangen op de tweede verdieping van het Zeeuws Docu mentatiecentrum. Deze tentoonstelling is eveneens vanaf vandaag toegangelijk. Stemmen op de favoriete poster kan tot en met vrijdag 23 april. De winnaar van de publieksprijs wordt bekendge maakt op zaterdag 24 april, de dag waarop de Zeeuwse Bibliotheek het 25-jarig jubileum viert. Tevens wordt er een juryprijs toegekend. O Stemmen op de mooiste poster kan via: www.pzc.nl/wehangen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 17