sport 141 ^Eenzame Erik Goossen wint met overmacht SAR'72 komt tekort tegen Renata Volleyballers van Voorwaarts pakken belangrijke punten Wisselend succes mannen De Schelde ATLETIEK Terneuzenaar snelste in Scheldeloop maandag 1 maart 2010 door Wim de Vos TERNEUZEN - Hoe sterk is de eenza me loper? Die kan soms heel sterk, zijn. Dat liet Erik Goossen zater dag zien in de vijfentwintig kilo meter lange Scheldeloop in Ter- neuzen. Tot het keerpunt halver wege had hij het gezelschap van haas Niek den Exter maar toen die uitgestapt was, moest Goossen het zware werk alleen doen. Dat deed hij met overtuiging. De Terneuzenaar won met een voor sprong van vijfenhalve minuut op de naaste concurrenten. Ook bij de vrouwen was er een zege met overmacht. De Hulsterse Monique Allefs werd daar genoteerd als de winnares. De eerste reactie van Goossen na zijn zege was dat het niet meer dan een traininkje was. „Het is goed om voldoende kilo meters in de benen te krijgen in de aanloop naar komende wedstrij den", zei hij. Eén van die grote eve nementen wordt uiteraard de Ma- rathonZeeuws-Vlaanderen op 17 april. Daar wil de atleet van Schel- desport zich nadrukkelijk laten zien. „En ik moet zeggen dat ik goed op schema lig. Het is nog ruim anderhalve maand, dus er is Erik Goossen nog behoorlijk wat ruimte. Maar ik ben het liefst tijdig met de voor bereidingen klaar, zodat ik de laat ste dagen voor de marathon nog rust kan nemen. Dat is belangrijk", verklaarde Goossen. Hij laat de hal ve marathon van Axel zaterdag schieten. De 25 kilometer van Hulst over vier weken is zijn vol gende timingspunt. „Dan moet het duidelijk zijn hoe ik er voor sta." Goossen kreeg zaterdag de hulp van Niek den Exter. „Voor hem is vijfentwintig kilometer nog te ver maar toch wilde hij wel meedoen. Hij heeft toen aangeboden tot het keerpunt samen met mij op te lo pen. Gelukkig want anders had ik bijna de gehele wedstrijd alleen moeten lopen. Nu hoefde dat al leen op de terugweg." Zonder tegenstand van betekenis liep Goossen het tweede gedeelte van de wedstrijd in zijn eentje. Hoewel hij helemaal op zichzelf was aangewezen, zag hij toch nog kans zinn voorsprong uit de bou wen. De winnaar finishte in 1.37.02. Ruim vijf minuten later kwam de Belg Patrick Bossaer als tweede over de aankomstlijn, ter wijl* Edwin de Jaeger uit Zuiddor- pe een knappe derde plaats voor zich opeiste. Monique Allefs heerste bij de vrou wen. Na het uitstappen van de Ter- neuzense Petra Rasenberg bleef er voor haar geen tegenstand over. Al lefs won in een tijd van 1.54.10. Tweede werd Saskia Goole uit Ka- pelle en derde was Corina Grim uit Lewedorp. De wedstrijd over zes kilometer werd bij de vrouwen gewonnen door Shirley Kerkhove uit Zuiddorpe. door Kim 't Hooft KLOOSTERZANDE - In de strijd te gen degradatie hebben de tafelten nissers van SAR'72 de belangrijke wedstrijd tegen het Eindhovense Renata met 7-3 verloren. Simone de Klerk speelde een goede wed strijd voor de Zeeuws-Vlaamse tweede-divisionist en wist Gerard van Dongen en Theo Boon te ver slaan. Verdediger Tim Tinus bleek voor haar te sterk. Dennis Verdur- men zorgde voor het derde punt met winst op Van Dongen. Johan 't Hooft kwam niet tot scoren. Arnemuiden speelde in Noord- wijk in dezelfde poule gelijk tegen TOV. Riny Kasse was goed op dreef met drie winstpartijen. Mare Hackenberg wist alleen Van Schie te verslaan. Jan-Henk Bomhof ver sloeg alleen Spaargaren. TTC Middelburg bewees zichzelf een slechte dienst door een 8-2-ne- derlaag tegen degradatieconcur rent Avanti. Door de ruime neder laag hebben de Middelburgers een wonder nodig om zich te kunnen handhaven in de eerste divisie. In Hazerswoude verzorgde John Scott namens TTC Middelburg de productie. Tegen de Arnemuide- naar in dienst van Avanti Jeroen de Heide had Scott de volle vijf ga mes nodig en trok hij met 11-9 aan door Peter van Kouteren AXEL - Met nog zes wedstrijden voor de boeg verkleinden de vol leyballers van Voorwaarts de ach terstand op de concurrenten in de onderste regionen van de promo tieklasse B. De Axelse debutant wees voor eigen publiek de reser ves van Triade/VCT terug (3-1). De vrouwen van Morres/Hulst in casseerden een 4-0-nederlaag te gen Sarto. De derde thuiszege van Voor waarts leidde in het Axelse kamp tot een uitgelaten stemming en een sprankje hoop op direct lijfsbe houd. De Zeeuws-Vlamingen ne men nog steeds de tiende plaats in de promotieklasse in en moeten dus minstens nog één plaats op de rangschikking stijgen. „Op promo tie/degradatiewedstrijden zit nie mand te wachten", zei trainer Cor Verschelling direct na de knappe 3-1 (17-25, 25-21, 25-18, 25-13) zege op Triade/VCT 2. „Dit geeft de bur ger moed. Uit bij Triade zijn we af gedroogd. Ik vond ook nog eens dat er vrijdagavond heel slecht was getraind. Daar heb ik ze op gewe zen. Ik heb gezegd dat het zó niet langer kon." Voorwaarts begon het duel met de nummer zes van de rangschikking slecht. Dat resulteerde in een ach terstand van vijf punten, die op liep tot een marge van negen. De thuisploeg raakte daarna op toeren en hield in het tweede deel van de eerste set gelijke tred met de bezoe kers. Die goede lijn werd vanaf de tweede set doorgetrokken. De Axelse pass kwam goed aan, waar na de spelverdeling eveneens op maat was. Vooral de middenaan- val was trefzeker. „Het midden heeft vandaag het verschil ge maakt", vond Verschelling. „Daar waren we niet af te blokken." Voorwaarts hield na de gelijkma kende setwinst in de derde set het initiatief en stuitte in het restant van het duel op afnemende tegen stand. Verschelling: „We hebben in de tweede, derde en vierde set de pannen van het dak gespeeld." Sarto-Morres/Hulst 4-0 (31-29, 25-8, 25-17, 25-15): De Zeeuws- Vlaamse staartploeg in de tweede divisie bood in de eerste set uitste kend partij, stond verschillende ke ren op setpunt, maar slaagde er niet in te winnen. Dat was een te genvaller, die de Hulster formatie niet meer te boven kwam. „We hebben in de eerste set met lef ge speeld, hadden veel servicedruk en scoorden veel in het midden. Maar na die nederlaag knakte er iets", zei Guido de Beule, die zijn team niets verweet. „Ze hebben hun stinkende best gedaan. We hadden gehoopt de negatieve spi raal te kunnen doorbreken, maar dat is jammer genoeg niet gelukt." het langste eind. Steffen Greup werd met 3-0 verslagen. Tegen kop man Martin Groenewold had Scott ook zijn kansen, maar hij moest zich met 3-1 gewonnen ge ven tegen de oud-eredivisiespeler. De vrouwen van SAR verloren in de eerste divisie. In en tegen Dord recht werd het 6-4. In een span nende wedstrijd won Stefanie Fas- saert tweemaal. De wedstrijd te gen Melanie Zwang ging met 11-9 in de vijfde game verloren. Lind- sey Boerdam won van Patricia Maasland. Boerdam en Fassaert wonnen ook het dubbelspel. Liselotte Fassaert kon niet tot winst komen. Lennert van Gent en Erik Bakker blokkeren een aanval van Triade VCT 2. foto Mark Neelemans VOLLEYBAL Bedrijfscompetitie Terneuzen. Poule A: Inspi ratiecentrum 1-Citroen Dees Sport 1-2, Rabo bank Terneuzen/Sas van Gent-Zaman Sport 0-3, Sportkantine Vliegende Vaart-NHI Terneu zen 1 3-0. Stand: 1. Zaman Sport 6-16; 2. Citroën Dees Sport 5-13; 3. Sportkantine Vlie gende Vaart 5-11; 4. Inspiratiecentrum 1 5-8; 5. Destil 5-4; 6. NHI Terneuzen 1 5-3; 7. Rabo bank Terneuzen/Sas van Gent 5-0. Poule B: De Pooter-BN/De Stem 2 2-1, NACAP -BN/De Stem 1 3-0, Inspiratiecentrum 2-PS- OVZ 2 0-3. Stand: 1. NACAP 5-12; 2. De Hoop 5-10; 3. BN/De Stem 1 5-9; 4. Inspiratiecen trum 2 5-7; 5. BN/De Stem 2 6-7; 6. PSOVZ 5-5-; 7. De Pooter 5-4. Poule C: Gemeente Terneuzen 1-Electro van Fraeijenhove 0-3, TeVoRe-Scheldorado 3-0, V&K C1000 Hoek 1-Delta 1-2. Stand: 1. Tevo- re 5-15; 2. Electro van Fraeijenhove 6-9; 3. Ge meente Terneuzen 2 5-7; 4. Scheldorado 5-7; 5. Delta 5-7; 6. Inspiratiecentrum 3 5-5; 7. V&K C1000 Hoek 1 5-4. Poule D: Citroën Dees Sport 2-Scheldesport 1-2, SPAR Philippine-PSOVZ 2 3-0, URS-NHI Terneuzen 2 3-0. Stand: 1. URS 5-15; 2. Schel- desport 5-11; 3. NHI Terneuzen 2 5-10; 4. SPAR Philippine 5-6; 5. Echo Audio 5-6; 5. PS OVZ 2 6-3; 6. Citroën Dees Sport 2 5-3. Mü« Poule E: HCO-Gemeente Terneuzen 2 3-0, Ber- nie's Lunch Coffee-Aster 3-0, BN/De Stem 3-Witte Boussen 3-0, V&K C1000 Hoek 2-BN/De Stem 4 1-2. Stand: 1. Bernie's Lunch Coffee 6-17; 2. HCO 6-14; 3. BN/De Stem 4 6-12; 4. V&K C 1000 Hoek 2 6-8; 5. BN/De Stem 3 6-7; 6. Aster 6-7; 7. Gemeente Terneu zen 2 6-6; 8. Witte Boussen 6-1 0- ZAALVOETBAL Terneuzen. Midden Zeeuws-Vlaanderen. Tweede klasse: New Generation-Smit Sport- prijzen 2-15, Unitron-Marine Service 4-1, Mari ne Service-Unitron 4-5 (restant 16 min), Res taurant Kraaghof-Elektro GvW/Slagerij Peter 6-5, Bierwinkeltje/IB Dam-MBT 2-5, Delphi-Au- torijschool Ari Vermeulen 2-7, HKC/Topvorm-E&K Informatisering 4-7, Cafe Driewegen-Dow 3-8, Flux Electro-Bakkerij van de Velde 4-1. Stand: 1. Unitron 19-54; 2. Auto rijschool Ari Vermeulen 19-48; 3. Restaurant Kraaghof 19-45; 4. Dow 19-41; 5. Electro GWV/Slagerij Peter 19-34; 6. Marine Service 19-34; 7. Smit Sportprijzen 19-30;87. Bierwinkeltje/IB Dam 19-27; 9 Café Driewegen 19-23; 10. Delphi 19-22; 11. HKC/Topvorm 19-21; 12. E&K Informatisering 19-21; 13. MBT 19-15; 14. Flux Electro 19-14; 15. New Generation 19-10; 16. Bakkerij Van de Velde 1Q-7 TERNEUZEN - De waterpoloërs van De Schelde kwamen dit weekein de met wisselend succeS in aktie. Zaterdag was er een 8-2-zege op Argo, terwijl gisteren in een inhaal- duel met 4-2 werd verloren bij Spio. In de derde klasse van het district won De Schelde 2 de der by van De Bruinvis met 11-3. De Schelde-Argo 8-2: De ploeg uit Best kon alleen in het begin even tegenstand bieden. Na een stand van 1-1 was het gedaan en kon De Schelde snel op een 3-1-voorsprorig komen. Hoewel De Schelde wat foutjes maakte en daardoor ook met een mannetje minder in het water lag, gaf de ploeg weinig weg. De Schelde ver zuimde in de laatste periode dub bele cijfers te halen. Scores De Schelde: Niek Kampman, Bas van Houwelingen en Kevin Honds- merk 2 en Mertijn Loof en Ton van Duyn 1 maal. Spio-De Schelde 4-2: De Schelde kon gisteren niet de ploeg van za terdag op de been brengen. Onder anderen Bas van Houwelingen (ziek) en kevin hondsmerek (zwemwedstrijd) konden niet mee. Daardoor was het team be hoorlijk verzwakt. Toch werd het tegen Spio een leuke wedstrijd. Beide ploegen misten te veel kan sen. Ook toen Spio in de derde pe riode op 3-0 was gekomen, kreeg De Schelde kansen, zoals in meer dere man-meer-situaties. Na de 4-0 van Spio zagen Cees van Hou welingen en Ton van Duyn in de laatste minuten kans om alsnog te scoren. Daarmee was niet meer dan de eer gered. De Schelde 2-De Bruinvis 11-3: De Bruinvis was niet bij machte als team te presteren. Te vaak werd de lange bal gespeeld, die voor De Schelde 2 gemakkelijk te verdedi gen was. Mede daardoor stond het 3-0 aan het eind van de eerste pe riode. Ook in de tweede periode was De Schelde 2 veel beweeglij ker en liep de ploeg verdiend uit naar 7-0. Via 8-0 in de derde perio de werd het een ruime 11-3-zege. Scores De Schelde: Jeroen de Putter 4, Edwin de Jong en Ivar Jansen van Roosendaal 2, Edwin Hoste, Ton van Duyn en Adjan Hoste 1 maal. Scores De Bruinvis: Danny Soetens, Maarten Hemelaar en Gert Jan Ramondt allen 1 maal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 95