381 sport 2 Bijzondere treffer levert Boys Diverse records sneuvelen in Onherkenbaar GPC Zeeuwse hoofdklasse zwemmen Pijnlijke nederlaag voor De Schroef Bierwinkeltje sleept punt uit het vuur Jan van de Wege ongeslagen kampioen EERSTE KLASSE ZATERDAG Terneuzense Boys houdt zich knap staande tegen koploper Heerjansdam. Op eigen veld spelen de Zeeuws-Vlamingen met 1-1 gelijk. maandag 1 maart 2010 ROOSENDAAL De driebanders van Scheepswerf De Schroef leden in de derde divi sie tegen De Distel Biljarts een 6-2 nederlaag. Op Leen de Koning na leed de ploeg uit Sluiskil aan een collectie ve" off-day. Alleen Meerten Dallinga bood nog tegenstand van beteke nis, maar Louis Dallinga en Johan de Witte bakten er weinig van. Het was in Roosendaal een pijnlijke ne derlaag voor de Zeeuws Vlamin gen die hiermee kostbare punten verspeelden in de strijd tegen de gradatie. SPRUNDEL Verzwakt maar niet gebroken sleep ten de driebanders van 't Bierwin keltje een 4-4-gelïjkspel in het uit- duel met koploper Aartsbouw 2 uit het vuur. Ondanks het gemis van de onlangs overleden Leo Schrau- wen pakten de bezoekers een punt tegen een ploeg die de laatste tijd wat minder soepel speelt. In de eer ste competitiehelft waren de Sprun- delaars onaantastbaar. Maar dat deed niks af aan de verdienste van de Zeeuws-Vlamingen. Ze waren diktevreden met hun punt. Dat Cees A. Wissel Eric de Busser in zijn greep zou houden, had nie mand verwacht. Al was het niveau niet best, Wissel koesterde zijn ze ge. Door het ene winstpunt werd afstand gedaan van de laatste plaats. GROEDE Jan van de Wege van ABC is in Ee- de kampioen in het bandstoten der de klasse geworden in poule zuid. Alois van de Bunder en Arie Vink van Hof van Eede werde tweede en derde. Spanning zat er niet in deze titelstrijd, maar dat bevestig de alleen de klasse van de kam pioen. Ongeslagen blijven in dit ge zelschap is geen sinecure. Van de Wege, nota bene een invaller, ver baasde vooral zichzelf. De invallers op het toernooi (drie in totaal) de den het trouwens toch goed, want ook Van de Bunder kwam als reser ve binnen. Hij eindigde als tweede. Luc Yzewijn bleef net naast het po dium. Als troost maakte hij de hoogste toernooiserie van zestien caramboles. Het aantal corners waaruit Ruud Hoogesteger ooit rechtstreeks scoorde in één wedstrijd. door Rob Vermeulen WACHTEBEKE - Tijdens de vijfde wedstrijd van de Zeeuwse hoofd klasse zwemmen is wederom een aantal records gesneuveld. Voor de tweede keer deze maand werd vlak over de Zeeuws-Vlaamse grens uitgeweken naar het vijftig- meterbad Puyenbroeck in Wachte- beke. Op de 50 meter rugslag miste Me rel van der Ent (De Stormvogel) op een haar na het Zeeuwse all-in record van Josje van Houwelingen (De Schelde) in 31,45 seconden. Haar tijd was voldoende voor een leeftijdsrecord zeventienjarigen. Van der Ents clubgenote Judith Stap kwam op de zware 400 me ter wisselslag tot 5.19,05, wat ook haar een leeftijdsrecord opleverde. Dat het allemaal nog sneller kan staat vast, de meeste zwemmers zitten op dit moment in een zwaardere trainingsperiode ter voorbereiding op diverse belangrij ke wedstrijden. Bij de mannen was Sonny Corré van Luctor et Emergo op de 800 meter vrije slag een klasse apart. Zijn tijd van 9.15,89 was goed voor een Zeeuws leeftijdsrecord maar hij bleef uit de buurt van het be stofte all-in record van Ronnie Ba- bijn (De Schelde) uit 1987. Steven Uijl (Luctor) kwam op de 100 meter vrije slag tot 56,85, wat hem een NK limiet opleverde. De junior Björn Scherbeijn (Schelde- stroom) kwam tot goede tijden en twee leeftijdsrecords op de 100 me ter vrije slag (58,88) en de 100 me ter vlinderslag (1.05,99). Simon Edenburg (Luctor) bewees op de weg terug naar de top te zijn. Op de 100 meter schoolslag kwam het talent uit Kerkwerve tot een sterke 109,35 Komend weekeinde staat de Super prestige 2010 (Wachtebeke) op het programma. Diverse Zeeuwse zwemtoppers verschijnen aan de start van dit evenement. door Koen de Vries VLissiNGEN - Het was dat ze in het vertrouwde oranje-wit speelden en op hun eigen veld. Anders was degradatiekandidaat GPC zaterdag onherkenbaar geweest in het duel met koploper Rijsoord. Voor de winterstop speelden de de Vlissin- gers enkele thuiswedstrijden die pijn deden aan de ogen, maar nu voetbalden ze een puike partij. GPC sloot de eerste helft af met een 2-1-voorsprong. Pas ver in bles suretijd kon Rijsoord op gelijke hoogte komen: 2-2. En dus waren de druiven toch nog zuur. Niemand dacht na afloop nog aan het goede spel dat GPC voor rust op de goedbespeelbare grasmat had gelegd. Gesprekson derwerpen waren de 2-2 in de 94e minuut uit een omstreden vrije trap en het optreden van scheids rechter Van der Rest, die zijn naam van kaartentrekker weer waarmaakte. Naast drie gele kaar ten toonde hij GPC-trainer André Maas voor rust al rood en na de zeer sportieve wedstrijd gaf hij Eric de Ruijter zijn tweede gele, dus rode kaart. „Rijsoord gooide na rust alle bal len hoog voor het doel. Die man nen liepen dan achteruit tegen je aan. Steeds werd dat als overtre ding van ons gezien", uitte aan voerder Matthijs Lugtenburg zijn frustraties. Ver in blessuretijd ge beurde dat weer en schoot Remco *38*.- Ruud Hoogesteger (voorgrond) draait weg van een verdediger van Heerjansdam. De aanvaller bezorgde Terneuzense Boys een punt, door een corner in één keer binnen te draaien. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 92