sport 137 van complex verlost Omloop maandag 1 maart 2010 Mooiste zege Bobbie Traksel kan zijn mooiste wielerzege uit zijn carrière bijschrij ven. De Nederlander won de Vlaamse semiklassieker Kuur- ne-Brussel-Kuume. De 28-jarige renner van Vacansoleil versloeg in de eindsprint zijn twee medevluch ters Rick Flens en de Brit ian Stan- nard. Regen en wind teisterden Kuur- ne-Brussel- Kuurne en maakten de voorjaarskoers tot een loodzware onderneming. De helft van het pe loton was halfkoers al afgestapt, on der wie Tom Boonen, de winnaar van vorig jaar, en Juan Antonio Fle- cha, zaterdag nog triomfator in de Omloop Het Nieuwblad. Hans Dek kers werd 20e. Traksel ontsnapte al na 85 kilome ter. Hij kreeg later Flens (Rabo bank) en Stannard (Sky) erbij. Het trio trotseerde de elementen en vocht het tot de laatste meters uit met elkaar. Traksel bleek ondanks de zware beproevingen die hij had moeten doorstaan, nog de bes te benen te hebben, in de eindsprint. „Ik voelde me redelijk makkelijk fietsen, maar dacht wel dat Hushovd en die andere gasten zouden terugkomen. Ook dat ge beurde niet. Vanaf dat moment gokte ik op mijn sprint. Ik ben ont zettend blij, Kuurne-Brussel is toch een van de mooiste wedstrijden die je kunt winnen. Dit was echt koersen." foto Eric Lalmand/EPA naar in vier jaar Rabobank, in zijn allereerste optreden voor Sky wel op het hoogste podium mocht staan. Het kon gewoon toeval zijn, zei hij, omdat winnen en net niet win nen zo dicht bij elkaar liggen. Scott Sunderland, zijn nieuwe ploegleider, vond wel dat zijn klas- siekerspecialist tijdens de winter mentaal sterker was geworden. Flecha zelf: „Ik voelde me snel thuis in het team, want Engels is er de voertaal aan tafel. Bij Rabo bank sprak iedereen Nederlands, die taalbarrière was wel eens moei lijk." De Spanjaard kon in elk geval zijn geluk niet op na de triomftocht die hij mocht maken door de stra ten van Gent. De openingsklassie- ker kreeg een ontknoping zonder Belgen, omdat Boonen en Nuyens op een slecht moment in de finale pech kregen en Gilbert nog niet de vorm heeft waarmee hij vorig jaar de najaarsklassiekers domi neerde. De Rabo's konden op het eind door de vele lekke banden geen rol van betekenis meer spelen. Skil Shimano deed dat wel de hele dag met Roy Curvers in een vroege vlucht met vier en Tom Veelers die naar een mooie negende plaats sprintte. Johnny Hoogerland (104e op meer dan tien minuten) kwam met een gezicht als een donderwolk de zo ne van de ploegbussen binnengere den. Het duurde even voor hij weer aanspreekbaar was. De Zeeuw reed voor de eerste hellin gen naar twee vluchters toe, die op meer dan zes minuten van de vier koplopers bleven hangen. „Het was eigenlijk een zinloze ac tie", vond hij achteraf. „Maar ik ben zo met Parijs-Nice bezig, die zondag start, dat ik weg wilde uit de chaos en de hectiek van het pe loton. Ik wilde niet vallen en had verwacht dat er misschien wel een groepje van achteruit zou komen. Dat gebeurde niet. Ik werd op de Muur ingehaald." Daarna ging het licht uit. „Op de Molenberg reed ik nog voorin met dertig man, daarna kwam ik in eens niet meer vooruit. Ik kwam er later achter hoe het kwam. Toen ik binnenkwam, keek ik naar mijn achterwiel en zag dat het vastgelopen was. Ik kon het al niet vatten, want ik was supergoed uit de Ruta del Sol gekomen." Bruins. Baukje Doedee (49e) en Sonja Boogaard (46e) wreven op honderd meter van de eindstreep na afloop de modder van het ge zicht. „Het was zó zwaar met die gure wind, die klimmen maakten het zó zwaar." Eversdijk (43e) kon tot de Patersberg redelijk volgen, daarna viel ze voorin weg. De 20-jarige Bevelandse renster, van Merida Cycling, zit weer voor een zware periode in haar studie. „Ik kan weinig trainen, toch blijf ik het fietsen heel leuk vinden, an ders had ik hier niet gereden." Hoe zwaar de Omloop was, bleek uit de cijfers. Er kwamen 164 ren- sters aan de start, 74 reden de koers uit. Bij de negentig opgevers was ook Agnieta Francke. Baukje Doedee (rechts) en Sonja Boogaard komen bij van de vermoeienis sen in de Omloop van Het Nieuwsblad. foto Frits Bakker Het is wel zo dat prestaties en spelers mooier en beter worden naarmate het verder achter je komt te liggen. Dat is niet erg. Laat mensen maar beter worden naarmate ze ouder worden." Danny Blind, assistent-trainer van Ajax, over zijn succes sen als speler van de club. In Elf. „Ik ben een huismuisje. Ik vind het lekker om met mijn vrouw op de bank te zitten. Voor de open haard met een kopje thee. Boven dien ben ik niet iemand die graag in de stad gezien wil worden." Vitesse-doelman Piet Velthuizen in Sportweek. „Iedereen wil toch zo veel mogelijk verdienen? Had ik dan 'nee, doe de helft maar' moeten zeggenNederland is het enige land waar veel geld verdienen taboe is. je mag er niet in een smoking uit een Ferrari stappen." Nigel de Jong verdient bij Manchester City 8,1 miljoen per jaar. In Sportweek. „Wat mij betreft mag Joppe zelf zijn favoriete club uitkiezen. Hij gaat straks in Amsterdam naar school, dus de druk van zijn vriendjes om voor die andere club te kiezen zal groot zijn." PvdA-leider Wouter Bos is Feyenoordfan. Zoontje Joppe moet nog kiezen. In Sportweek. „Het vrouwenwielrennen heeft altijd het imago van een mannen- sport gehad. Wij wilden daar met de ploeg vanaf Naast hard fiet sen is het uiterlijk vertoon ook belangrijk. Dat willen we uitdra gen." Oud-wielrenster Leontien van Moorsel heeft haar eigen wielerploeg. In De Telegraaf. Meeste aandacht voor Barca en Messi Lionel Messi en zijn club Barcelona krijgen wereld wijd de meeste aandacht in de media. Dat blijkt uit een studie van een Spaanse uni versiteit. De onderzoekers monitorden vele pagina's op internet en talloze krantenartikelen. Met een totaal van 21,6 punten kwam Messi bovenaan de lijst. Hij werd gevolgd door de Portugees Cristiano Ronal- do (19,6) en de Engelsman Wayne Rooney (13,6). Bij de clubs eindigde Barcelona als eerste met 96,6 punten, voor Real Madrid (83,0). Bridge weigert hand Terry te schudden Voetballer Wayne Bridge weigerde zaterdag voor de wedstrijd tussen zijn club Manchester City en Chelsea de hand te schudden van zijn oude ploeggenoot John Terry. De twee stonden voor het eerst tegenover elkaar na hun affaire in de privésfeer. Terry stak zijn hand uit naar Bridge, maar die gaf geen reac tie. Terry zou een verhouding hebben gehad met de toenma lige vriendin van Bridge. De zaak leidde in Engeland tot veel opschudding. Terry werd zijn aanvoerdersband van het nationale elftal ontnomen. RUG Michael Jordan aandeelhouder Oud-basketballer Michael Jordan heeft een meer derheidsbelang gekocht in het NBA-team Charlotte Bob cats, in zijn geboortestaat North Carolina. De voormali ge sterspeler van Chicago Bulls had al aandelen in de club èn was al verantwoorde lijk voor de basketbaltechni- sche zaken, maar is nu ook de grootste aandeelhouder. Tot nu toe had Bob Johnson de meeste aandelen in zijn be zit. Hij verkreeg in 2003 de franchiserechten voor Char lotte Bobcats, maar leed sinds dien miljoenen euro's verlies. Noren zijn klaar met 'pipobroek' De inmiddels befaamde 'pipobroek' van de Noor se curlingers gaat de kast in. Skipper Thomas Ulsrud en zijn ploeggenoten baarden tij dens de Olympische Spelen opzien met rood-wit-blauw geblokte pantalons, die ze vanwege hun successen in Vancouver uit bijgeloof ble ven dragen. In de finale tegen gasdand Ca nada liet de kleding het ech ter afweten. „De magie is weg, ik dacht dat we nooit zouden verliezen in deze broeken", treurde Ulsrud na de 6-3-nederlaag van zijn ploeg. Squasher Dylan Bennett heeft in Peru de Playa Blanco Open op zijn naam geschreven. De als eerste geplaatste Ne derlander was in de finale in Lima met 11-6 11-9 9-11 11-6 te sterk voor de Engelsman James Snell, de nummer twee op de plaatsingslijst Voor de 25-jarige Eindhovenaar is het zijn vierde eindzege op de Professional Squash Association (PSA) World Tour. Vorig jaar was hij de sterkste tijdens de KEAN Open in Delft en de open kampioenschappen van Scandinavië in Stockholm. Zijn eerste overwinning dateert van 2005 in Hongkong. De num mer tachtig van de wereld bereikte twee weken geleden ook de finale van de nationale titelstrijd in Amsterdam. Daarin ver loor hij van Laurens Jan Anjema.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 91