sport 135 een goal te bekronen kop na ruime zege AZW boekt derde overwinning op rij Dauwendaele steekt Zaamslag voorbij maandag 1 maart 2010 'Ik vind dat Regilio fantastisch inviel. Maar als hij ook nog een doelpunt had gemaakt, was hij helemaal een supersub geweest.' Hoek-trainer Jan Verdegem over Regilio Pinas door Barry van der Hooft hoek - Een week na zijn basis plaats tegen Jodan Boys (o-o), moest Regilio Pinas zaterdag tegen Bennekom weer genoegen nemen met een plaats op de bank. Zoals altijd schikte de aanvaller zich in zijn rol als reserve em liet hij tij dens zijn invalbeurt zien wel dege lijk van waarde te kunnen zijn voor Hoek. Pinas gaf de assist bij de enige treffer, maar vertoonde daarna een bekend kwaaltje: zelf scoren is voor hem een probleem. De aanvaller uit Oost-Souburg kwam na 58 minuten binnen de lijnen als vervanger van Hoessein Bouzambou. Nog geen kwartier la ter schoot Josimar Pattinama op aangeven van Pinas de bevrijden de 1-0 binnen. Daarna had Hoek de voorsprong verder uit moeten bouwen, vooral via Pinas. Verrassend was het niet dat hij niet scoorde, want de aanvaller staat niet bekend als een koele af maker. Verre van dat zelfs: in het shirt van Hoek heeft hij in ruim anderhalf seizoen pas twee goals achter zijn naam staan. Daarbij moet worden aangetekend dat Pi nas vaak pas in de tweede helft in het veld komt. Ook daar is een re den voor. Als basisspeler heeft hij geregeld moeite om negentig mi nuten lang een hoog niveau te ha len, terwijl hij als invaller met zijn snelheid een moegestreden tegen- Karakteristiek stander aan flarden kan spelen. Dat deed hij ook zaterdagmiddag tegen Bennekom een paar keer. Na 72 minuten flitste Pinas op links langs zijn tegenstander en zag hoe de boomlange voorstopper Ma- moudou Kaba over de bal heen maaide. Pattinama controleerde de bal, kapte 'm voor z'n linker en schoot via de binnenkant van de paal raak (1-0). Het was een verdiende treffer voor de thuisploeg en achteraf bleek die voldoende voor het boeken van een minimale zege. Die had Pinas van nog wat meer glans kunnen voorzien. Vijf minuten na de 1-0 raakte hij de paal. En kort voor het einde stond Pinas oog in oog met doelman Jeffrey Rutten. Hij kon de hoek uitkiezen, maar koos zoals zo vaak voor een harde knal die voorlangs ging. „Ik vind dat Regilio fantastisch in viel", merkte Jan Verdegem na af loop terecht op. „Hij maakte het verschil, met zijn snelheid en kracht. Maar als hij nou ook nog een doelpunt had gemaakt, was hij helemaal een supersub ge weest." Verdegem legde de vinger op de zere plek. Vraag het zijn ploeggenoten, vraag het de trainer, ze zeggen allemaal hetzelfde. Ia, Pi nas schiet op de trainingen de ene na de andere bal snoeihard bin nen. Verdegem: „Maar op zaterdag is het vaak anders. Regilio lijkt ook altijd hard te willen schieten. Hij mist vaak net een stukje rust voor Hoek-Bennekom 1-0 (0-0). 72. Jo simar Pattinama 1-0. Scheidsrech ter: C.A.N. Bax (Zwijndrecht). Gele kaart: Jurgen Landuyt (Hoek), Rog ier Gerritsen en Mees Heller (bei den Bennekom). Aantal toeschou wers: 650. Hoek: Lieven de Veirman; Geert Bosschaart, Ferry Alfons, Jurgen Landuyt, Michael Koné; Thomas Ra- gut (89. Remco Felius), Stijn Ma- hieu, Gideon Imagbudu; Josimar Pattinama, Koen Versyp (81. Musa- ba Selemani) en Hoessein Bouzam bou (58. Regilio Pinas). Hoek speelt morgenavond om 20.00 uur op eigen veld een oefen duel met RCS. „We hebben na de winterstop nog niet veel wedstrij den gespeeld", aldus trainer Jan Verdegem. „Een aantal jongens komt nauwelijks aan bod. Zij kun nen tegen RCS weer eens minuten maken." het doel/Vandaag had hij de hoek ook voor het uitzoeken." Pinas staat in zekere zin een beetje model voor het Hoek van dit sei zoen. Het doel - een plek bij de eerste vier - is nog steeds binnen handbereik. Maar de ploeg scoort moeilijk en is daarbij afhankelijk van een trio spelers. Hoek maakte tot nu toe in zestien duels 23 tref fers. Dat is een bijzonder laag aan tal, zeker vergeleken met de ploe gen die net boven de Zeeuws- Vlaamse formatie staan. Koploper Ilsselmeervogels (36), Sparta Nij- kerk (41) en Spakenburg (37) sco ren aanzienlijk meer. Bij Hoek is Pattinama met acht goals topscorer, maakte de met zijn vorm worstelende Bouzam bou er tot nu toe zes en staat spel verdeler Stijn Mahieu op vier. Achttien van de 23 treffers zijn dus verdeeld onder drie spelers. Als dat trio niet optimaal draait, zoekt Hoek vaak tevergeefs naar openin gen en het juiste ritme. Dat bleek zaterdag tegen Benne kom opnieuw. Voor rust draaide de thuisploeg vierkant, tegen een opponent die dit seizoen pas drie keer won. In de tweede helft zette Hoek sneller druk, speelde het vooral op de helft van Bennekom en was het wachten op de ope ningstreffer. Die bleek voldoende voor drie be langrijke punten, die werden ge koesterd in Hoek. Ook door Tho mas Ragut, die zijn tweehonderd ste duel op het hoogste niveau in het blauw-witte tenue speelde. „Het was voor rust niet goed van daag", gaf ook Ragut toe. „Maar toch zijn we niet echt in de proble men geweest. Het belangrijkste is dat we onze wedstrijden blijven winnen, zeker tegen laaggeklasseer de ploegen." Met de zege op zak, mag Hoek zich nu opmaken voor een heuse topper. Zaterdag is Ilssel meervogels in Bunschoten-Spaken burg de tegenstander. „Wij spelen daar altijd goed", zei Ragut vol zelf vertrouwen. „Het zijn de wedstrij den waar je het voor doet. Ik heb er nu al zin in." door Klaas Verspoor middelburg - De spanning in de bovenste regionen van de derde klasse A neemt met de week toe, want de top vier staat op één punt van elkaar. AZW profiteerde van puntenverlies van koploper VCK, dat tegen Kruiningen niet verder kwam dan 0-0. De ploeg uit Axel won zelf met 1-0 van De Meeu wen. Spui hield een punt over aan de uitwedstrijd tegen Colijnsplaat- se Boys (0-0). AZW-De Meeuwen 1-0: Al in de eerste minuut kwam AZW zater dagmiddag aan de enige treffer, toen Mustafa Yilmaz uit een vrije trap van Ben Ongenae met het hoofd wist te scoren. Daarna kreeg AZW, dat in het begin heer en meester was, nog een aantal kan sen. Naarmate de eerste helft vorderde was er sprake van een meer gelijk- opgaande wedstrijd. Na rust zakte het duel ver weg en vielen er nau welijks kansen te noteren. Zelfs de tien minuten blessuretijd leverde voor beide doelmannen geen ge vaar meer op. Colijnsplaatse Boys-Spui 0-0: Een terechte uitslag in een verder droevig duel. Spui kreeg in het be gin enkele kleine mogelijkheden, en via Michiel van der Weele en Sebastiaan Verburg was de thuis ploeg in het eerste kwartier gevaar lijk. In de tweede helft was Yorick Koekkoek namens Spui het dichtst bij een treffer, maar zijn inzet ver dween via de buitenkant van de paal naast. Spui liep door het ge lijkspel een punt uit op concur rent SKNWK, dat met 2-1 verloor bij De Noormannen. Yerseke-Kapelle 2-2 (2-1): Rody Bak ker 1-0, Romano Meerman 1-1, Bart van Steveninck 2-1Robin Boogaard 2-2. VCK-Kruiningen 0-0. De Noormannen-SKNWK 2-1 (1-0): Erwin Pouwelse 1-0, Wesley Goud 1-1, Mark Minderhoud 2-1. Nieuwdorp-DFS 3-2 (2-0): Janick van As 1-0, Niels Mulder 2-0, Kevin Veer- hoek 2-1, Niels Mulder 3-1, Jarno Ver meulen 3-2 (strafschop). door Tom Vennink middelburg - FC Dauwendaele leidt in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal na een 4-2-zege op Serooskerke. Concurrent Zaam slag, dat zijn wedstrijd bij Wield- recht zag worden afgelast, staat op twee punten achterstand. De Zeeuws-Vlamingen hebben nog twee inhaalduels tegoed. SSV'65 en Arnemuiden hielden elkaar in evenwicht. In Goes werd het 1-1. Duiveland moest een 2-2-gelijk- spel toestaan aan Veere. Ook Zwa- luwe en Bruse Boys sloten af met een gelijkspel. In Lage Zwaluwe werd het 1-1. Oostkapelle verloor in Halsteren met 3-2 van WC'68. Serooskerke-Dauwendaele 2-4: Het was Peter van Gorsel die het sterke spel van Dauwendaele be kroonde met een treffer: 0-1. Serooskerke kwam daarna steeds vaker op de vijandelijke helft. Frank Allaart schoot de gelijkma ker binnen vlak voor rust. Coun ters van de thuisploeg bleven het doel van de Middelburgers besto ken, maar Gert Jan van Leiden ver zilverde een mooie aanval aan de andere kant. Dauwendaele bouw de de voorsprong uit naar 1-3 dank zij Francis Langemaire die vanaf elf meter trefzeker was. Frank Allaart bracht de spanning terug door 2-3 te maken, maar het was tevergeefs: Maarten Burgs schoot de wedstrijd definitief in het slot: 2-4. VVC'68-Oostkapelle 3-2 (1-1). Bart Vane 1-0, Harold Vermeulen 1-1, Arjan Nefs 2-1, Anton Kruit 2-2, Sven Zegers 3-2. Zwaluwe-Bruse Boys 1-1 (0-0). Emiel Dorst 0-1Gijs van der Made 1 -1 Duiveland-Veere 2-2 (1-0). Ronald Zwager 1-0, René Michel Gerritsen (strafschop) 1-1, Ronald Zwager 2-1, Ar- con Brasser 2-2. SSV65-Arnemuiden 1-1 (0-0). 47. Ser ge Nöthen 0-1, 48. Pim Bruins 1-1. kopte een paar minuten later de 0-2 binnen uit een voorzet van Etiënne Mallie. Na rust moest Kloetinge even op gang komen, maar toen het weer ging draaien was er geen houden meer aan voor de Brabantse oppo nent. Achtereenvolgens Niels Kole, Daan Esser (stift met links van bui ten de zestien), opnieuw Rent meester (volley buitenkant links) en Esser brachten het halve dozijn op het bord voor Kloetinge, dat zonder de geblesseerde Mervin Niemantsverdriet speelde. „Een duidelijke overwinning", vond Houtepen. „Gezien de wedstrijd in Kloetinge had ik meer tegenstand verwacht." Die heenwedstrijd won Kloetinge overigens ook al met 5-1. Na een 1-1-stand bij rust nam Kloetinge toen pas na de pauze ruim afstand. De Bevelandse club heeft inmid dels een voorsprong van elf pun ten op de nummer vijf van de ranglijst in de eerste klasse C. Met nog acht wedstrijden voor de boeg is een plaats in de top vier binnen handbereik. Die plaats geeft uitein delijk recht op promotie naar de hoofdklasse. Voor het kampioen schap moet nog fel gestreden wor den. Kloetinge leidt samen met Rijsoord en Heerjansdam met 33 punten. De Bevelandse club moet nog twee keer tegen Heerjansdam aantreden en één keer tegen Rijs oord. Het eerste duel met Rijsoord werd met 4-0 verloren. 'Corné Schilperoort scoort met een fraaie lob de 1-0 voor Kloetinge. foto Yvo Boluyt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 89