341 sport 8 Pinas vergeet invalbeurt met Kloetinge weer aan Vrouwen Koewacht blijven in race om titel na ruime zege op ZSC'62 Ook Hoedekenskerke verslaat Cadzand Reserves Zaamslag opnieuw onderuit Barend van der Eijk te sterk voor pa Maarten HOOFDKLASSE B Hoek boekt op eigen veld een minimale zege op Bennekom (1-0). Regilio Pinas valt sterk in en geeft de voorzet waaruit Josimar Pattinama scoort. maandag 1 maart 2010 HOEDEKENSKERKE Hoewel de uitslag van 4-2 anders doet vennoeden was Hoedekens kerke veel sterker dan Cadzand. Met name voor de rust was de thuisploeg oppermachtig. Niette min scoorde Hoedekenskerke slechts één keer uit een afstands schot van Sebastiaan Lagrand. De zelfde speler gaf na rust de voorzet waaruit Jorn Otte de 2-0 scoorde. Twintig minuten voor tijd kwam Cadzand terug door een doelpunt van Emerick Kendt. Hoedekensker ke stelde orde op zaken: Jorn Otte maakte de 3-1. Die treffer was een prachtige hakbal. In de slotfase pro fiteerde Kendt van een verdedi- gingsfout en bracht hij Cadzand te rug tot 4-2, tevens de eindstand. WIJK EN AALBURG In de strijd om lijfsbehoud moest het tweede elftal van Zaamslag za terdag opnieuw genoegen nemen met een nederlaag. De ploeg van trainer Mare de Kunder verloor op eigen veld met 0-2 van Pelikaan 2. Na een gelijkopgaande eerste helft namen de bezoekers in de 52e mi nuut een o-i-voorsprong. Zaamslag leek vervolgens helemaal geslagen toen een kwartier later Dennis Ha melink rood kreeg voor natrappen. Niettemin kreeg de thuisclub daar na nog volop kansen op de gelijk maker. Toen die uitbleef sloeg Peli kaan nog eens toe. In de blessure tijd bepaalden de bezoekers de eindstand op 0-2. TERNEUZEN De finale in derde klasse drieban den van de BFTS is gewonnen door Barend van der Eijk uit Terneuzen. Hij versloeg zijn vader Maarten. Ba rend leek glansrijk op de titel af te stevenen, maar Maarten kwam toch nog sterk terug: 15-13. Barend van der Eijk moest ook in de kruisfinales diep gaan om een fi naleplaats af te dwingen. Met mini maal verschil (15-14) versperde hij Adri Hamelink de weg. Maarten plaatste zich gemakkelijker voor de eindstrijd door Cocky Wieland met 15-9 te verslaan. Maarten van der Eijk schreef de kortste partij op zijn naam (24 beurten) en de hoogste reeks van zeven caramboles. WÊtmmmmmÊtmm Josimar Pattinama maakte tegen Benne kom zijn achtste treffer van dit seizoen. Hij is daarmee topscorer van Hoek. TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse derby tussen Zaamslag en Oostburg/Sluis in de vierde klasse van het vrouwenvoetbal eindigde zaterdag in een i-o-zege voor Oostburg/Sluis. Koewacht boekte in de vijfde klasse een riante 5-1-ze- ge op ZSC'62. Van de Zeeuws-Vlaamse vertegenwoordi gers in het zondagvoetbal kwam gisteren alleen Steen in actie. De derdeklasser verloor in Halsteren met 4-1 van Schijf Vierde klasse. Zaam- slag-Oostburg/Sluis 0-1 (0-0): Een kwartier voor tijd werd Ellis Visser matchwinnaar voor de be zoekers met een afstandsschot. De bal werd door de wind gedragen en sloeg achter de doellijn van Zaamslag. Oostburg had meestal een veldoverwicht, maar wist daar weinig raad mee. Volgens Zaam- slagtrainer Guust de Waele waren er weinig kansen voor beide ploe gen. De thuisclub probeerde de achterstand teniet te doen, maar behalve spanning leverde het of- fensiefje geen mogelijkheden op. Vijfde klasse. Koewacht-ZSC '62 5-1 (2-0): Koewacht blijft na de ge makkelijke zege op ZSC in de race voor de titel. Voor de rust speelde de thuisclub tam, maar kwam wel via treffers van Iris Kint en Sabri- na van der Ven op 2-0. In de twee de helft drukte een sterker Koe wacht het klasseverschil uit in twee treffers van Van der Ven. Sil- ke Korsters bepaalde de eindstand op s-i. Bij 4-0 scoorde ZSC tegen. Zondag. Derde Klasse. Schijf-Steen 4-1 (2-0): De vrou wen van Steen waren over het alge meen aan die van Schijf gewaagd, maar hadden het geluk niet aan hun zijde. Nadat Saskia Blommae- rt op de paal had geschoten, wer den in de slotminuten van de eer ste helft twee verdedigingsfoutjes Steen fataal. Na de rust werd het ook nog 3-0. Saskia Blommaert scoorde daarna tegen, maar het slotakkoord was voor Schijf door Rudy Boogert MIDDELBURG - De Zeeuwse eerste klassers staken elkaar zaterdag de helpende hand toe. Door de gelij ke spelen van Terneuzense Boys (1-1) en GPC Vlissingen (2-2) te gen de koplopers Heerjansdam en Rijsoord kon Kloetinge de kop overnemen. Dat deed de Beveland- se club door een 6-o-zege bij Din- teloord. Daarmee bewees het te gen degradatie vechtende GPC een dienst. Het enige vuiltje, zoals trainer Cees Houtepen het noemde, op de middag was de rode kaart voor verdediger Björn Quartel. Vlak voor tijd, bij een 6-o-voorsprong, ging hij er met gestrekt been in en de scheidsrechter vond het rood waard. „Geel had ook wel ge- i kund", vond Houtepen. Het was de enige kritiek op zijn ploeg. Doelman laco van der Schee hield voor de vijfde keer op rij en voor de tiende keer in totaal de nul. Dit was de minst lastige van de vijf, want hij kreeg geen schot tussen de palen. Ook het veldspel stemde Houtepen tevreden. „We hadden het middenveld stevig in handen en zetten mooie combinaties op. Het ging weer zoals we het kun nen." Halverwege de eerste helft brak Corné Schilperoort het verzet van de hekkensluiter met een fraaie stift alleen voor de doelman van Dinteloord. Teun Rentmeester Thomas Ragut (rechts) verovert de bal in een duel met Lennart het shirt van Hoek. van de Peppel van Bennekom. Ragut speelde zaterdag zijn tweehonderdste wedstrijd in foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 88