brengen politiek naar de kroeg D zeeland 115 FASHION-WEEK mcJIïarita Hulst moet eindelijk werk maken van discussie drugs JS - -3 Geslaagd 'Sloop gymzaal Groede voor parkeerplaatsen' maandag 1 maart 2010 't*- joo,- René Hoonhorst "W" ongeren komen nauwelijks I naar politieke debatavonden. I In West-Zeeuws-Vlaanderen I misschien nog wel minder I dan elders, omdat de Sluise M raadsleden de interesse niet hebben laten groeien de laat ste jaren. Dat vernieuwing en ver versing niet voor alle partijen en kandidaten loze kreten zijn, willen diverse bestuurders in de dop graag bekendmaken. Daarom organiseerden ze geen po litiek forum of discussieavond, maar zochten ze mensen zaterdaga vond op in een reeks uitgaansgele genheden. Zeven kandidaat raadsleden van 19 tot 31 jaar hoopten tijdens een 'politieke kroegentocht' mensen warm te maken voor een gang naar de stembus op 3 maart. De jonge partijleden spraken, voor al, leeftijdsgenoten over gemeente lijke zaken die voor hen belangrijk zijn. Als bestuurders van de - al dan niet nabije - toekomst kregen het Oostburgse café Zeeuwse Meis foto Mark Neelemans TERNEUZEN - Voormalig Terneuzen- se Esther Dees mag aan de slag als huisarts. De oud-leerlinge van het Zelden- rust-Steelantcollege uit Terneuzen behaalde studeerde eind vorige week af aan de Rotterdamse Er- asmusuniversiteit. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst ze zelf ook meer inzicht in wat er leeft onder jongeren. De zeven kroegtijgers vertegen woordigen de drie landelijke par tijen, die al sinds jaar en dag in de gemeenteraad zitten: CDA, PvdA en WD. Partijen die de laatste ja ren niet altijd even vriendelijk voor elkaar waren. Maar Aniek Uit- dewilligen, Jeroen de Graaf (bei den CDA), Joyce Kramer, Joyce Ver- mue (beiden PvdA), Tessie Haver- beke, Danielle de Clerck en Chan- tal de Jonge (allen WD) lieten za terdagavond zien dat politici van verschillende pluimage wél met el kaar door één deur kunnen. Pennen, stickers en programma's van liberalen, so ciaal- en chris ten-democraten heeft het zevental wel meegenomen. Als ze zieltjes win nen voor de eigen partij dan is dat mooi. „Maar met deze kroegen tocht investeren we met z'n allen in de eerste plaats in potentiële kie zers. We willen mensen vooral be wegen te gaan stemmen", bena drukt Joyce Vermue, die het strak ke tijdschema in de gaten moet GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN 3 maart 2010 door Harold de Puysseleijr e gemeente Hulst moet eindelijk eens een keer werk maken van een discussie over de om vang van de alcohol- en drugspro blematiek. Dat betoogde Richard Bertram (Progressief Hulst) vrijdagavond in jongerencentrum Komma in Hulst. Daar gingen vertegenwoor digers van de zeven deelnemende partijen aan de gemeenteraadsver kiezingen in debat onder leiding van de jongerenraad. Bertram oogstte applaus van de jongeren. Zijn partij wil een brede discussie tussen politiek, jongeren (met name op de scholen), politie en justitie. „Daar wordt al jaren om geroepen, maar het blijft bij woorden", zei Ger van Unen (SP), die het overigens wel met Progres- CROEDE - De verpauperde gymzaal in de Blekestraat in Groede moet worden afgebroken. Op de vrijge komen ruimte, zo'n achthonderd vierkante meter, kan een parkeer plaats worden aangelegd. Dat idee van Liber Baarends, lijst trekker van D&.T, werd tijdens een verkiezingsdebat in Groede omarmd door inwoners van het dorp. Individuele dorpelingen en de Dorpsvereniging trokken al va ker aan de bel, omdat kapotte dak goten en vallend gesteente voor ge vaarlijke situaties in de Blekestraat zorgen. Met aanleg van een par keerplaats is Groede tegelijk af van de parkeerproblemen in en om de Markt van het dorp. houden. Eerste initiatiefneemster Aniek Uitdewilligen voegt eraan toe dat de jongere kandidaten ook het 'stoffige imago' van de gemeen teraad flink willen oppoetsen. „Door mensen persoonlijk te bena deren, zien ze dat kandidaat-be stuurders gewone mensen zijn. Mensen die het beste voor hebben met de gemeente Sluis." In 's Lands Welvaren in Aarden burg is Ritchie Focke over tuigd. De 30-jarige kikker stem de nog nooit voor de gemeente raad. Hij kent Jeroen de Graaf van vroeger en hoewel hij zeker weet niet op het CDA te stemmen, geeft het Ritchie vertrouwen dat 'gewo ne jongens als Jeroen' tijd en ener gie willen steken in het besturen van de gemeente. „Ik ga de pro gramma's van de diverse partijen morgen naast elkaar leggen en sta woensdag dan toch in het stemhok je" Juriën Paridaen uit Oostburg (25), die door het campagneteam wordt belaagd in café Zeeuwse Meisjes in zijn woonplaats, had de Stemwij zer van deze krant al ingevuld en heeft zijn keuze al gemaakt. Ook Randy de Grip (19) uit Cadzand was al overtuigd van de noodzaak te stemmen. „In mijn woonplaats staan nogal wat plannen op stapel. En ik kan me in lang niet alle idee ën vinden, dus ik zal zeker bewust stemmen. Waarschijnlijk niet op één van deze drie partijen", be toogt ze. Marvin Boogaard (21, IJzendijke) en Marco de Reu (27, Groede), die aan de toog van La Porte d'Or in IJ zendijke zitten, zijn ook niet direct gewonnen voor de standpunten van de drie landelijke partijen. Maar ze juichen wel toe dat jonge kandidaten het menselijk gezicht van de lokale politiek laten zien. De zussen Paula (26, IJzendijke) en Ellen (24, Oostburg) Wildeboer sluiten zich daarbij aan. Zij hebben zelfs al één van de menselijke cam pagnegezichten op het oog om op te stemmen. Tessie Haverbeke heeft haar campagnejas even over een stoel gehangen. De slogan 'Sluis op orde' komt er mooi op uit De leus is door de liberalen be dacht voor deze raadscampagne, maar de slogan wordt door ieder een onderschreven. www.pzc.nl/stemmeninsluis sief Hulst eens was. Veel belangstel ling voor de gemeentepolitiek is er overigens niet onder jongeren in Hulst bleek uit de opkomst voor de debatavond. Zo'n twintig jonge ren kwamen naar Komma, terwijl Hulst ruim 2400 jongeren in de leeftijd van 18 tot en met 22 jaar telt. Vierhonderd jongeren van 18 en 19 jaar waren zelfs persoonlijk uitgenodigd voor de bijeenkomst. „Het blijft lastig om jongeren voor dit soort gelegenheden te mobilise ren", aldus jongerenwerker George Bertram. In het jongerencentrum aan de Houtmarkt wisselden poli tici en jongeren met elkaar van ge dachten over onder meer wonen en werkgelegenheid. Geen enkele politieke partij bleek voorstander van een coffeeshop in Hulst. „Wij willen geen Terneuzense toestan den", motiveerde Frank van Dries- sche (Groot Hontenisse). Voorzitter Nadia Bleyenberg van de Hulster jongerenraad leidde soepeitjes het politieke debat in jongerencentrum Komma. foto Mark Neelemans Ons filiaal Modehuis Marita in Zierikzee bestaat 5 maart a.s. 30 jaar. Dit willen wij met u vieren tijdens onze Fashion-week die wordt gehouden van zaterdag 27 februari t/m zaterdag 6 maart a.s. Een nieuwe frisse collectie hangt voor u klaar en kunt u vrijblijvend bewonderen onder het genot van een kopje koffie of een drankje. Zaterdag 6 maart zijn er twee mannequins aanwezig om u de collectie te tonen. Iedere bestedende klant ontvangt een leuke attentie vanwege ons 30 jarig jubileum. Graag tot ziens bij Poststraat 19 - 4301 AA Zierikzee - Tel. 0111-415776 Plein 17 - 4543 BJ Zaamslag - Tel. 0115-431979

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85