Sluis blijft ruziën over Waterdunen PZCIn Tod Veelzijdige talenten in Meulengat Directeur De Stelle is vertrokken Voor alle kernen! ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 16 en 17 en Stem 3 maart lokaal! Stem Lijst 3 door René Hoonhorst groede - Er is pas sprake van ge dwongen verkoop van grond voor aanleg en inrichting van plan Wa- terdunen als Provinciale Staten eind dit jaar beslissen dat het in richtingsplan in werking treedt. Tot die tijd zet de provincie alle kaarten op het vrijwillig verwer ven van benodigde gronden. Gedeputeerde Marten Wiersma kan zich niet vinden in de conclu sie van diverse Sluise partijen dat vrijwillige grondverwerving ver worden is tot 'een lachertje'. Maar de gedeputeerde wil niet kwijt hoe veel grond van hoeveel eigenaren nog moet worden gekocht. „Ik heb de inspanningsverplichting alles in het werk te stellen de grond op vrij willige basis te verwerven. Met dat proces ben ik bezig en dat proces verdraagt niet alle publiciteit", be toogt Wiersma. De aan de Sluise gemeenteraadsver kiezingen deelnemende partijen betrokken de afgelopen weken de stellingen. D66 en PvdA zijn zon der meer voor; de WD is voor als de grond vrijwillig wordt verwor ven. Nieuw Gemeentebelang en Lijst Babijn zijn stellig tegen. Hel der Zeeuws gaat alleen akkoord als alle grondeigenaren vrijwillig ver kopen, net als D&T. Het CDA ver kondigt op de website dat het vast houdt aan vrijwillige grondverwer ving en niet meer gelooft in het vrijwillige. Lijsttrekker Peter Ploe- gaert gaf in Groede nogmaals toe dat de christen-democraten ver deeld zijn. Hij vindt dat enkel grondeigenaren die 'niet kunnen of willen meewerken Waterdunen niet mogen tegenhouden. Een bezoeker van het laatste verkie zingsdebat gooide vrijdagavond in Groede olie op het vuur door met een verslag uit een vergadering van de Stuurgroep Waterdunen te schermen. Uit dat verslag zou blij ken dat provincie en gemeente de publieke opinie door een mooiere voorstelling van zaken wilden beïn vloeden. De Partij voor Zeeland wil onder meer van de gedeputeer de weten of er manipulatie plaats vindt omdat Waterdunen per se door moet gaan. Overigens was er geen promotiecampagne over Wa terdunen vóór de verkiezingen, om dat het 'wat langer duurt dan voor zien' voor alle effecten zijn nagere kend. Dat komt onder meer door de economische recessie, geeft de gedeputeerde toe. Of dat betekent dat Sluis minder garen spint bij Waterdunen, is nog niet bekend. door René Hoonhorst Maandag 1 maart 2010 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl MANIPULATIE Vragen Partij van Zeeland over vertraagde promotiecampagne Bijna alle talentjes staan op het podium, als de reuzenspin August uit de lucht komt vallen. foto Mark Neelemans sluiskil - Laurent (11) moet vol gens het script 'even gillen' als de enorme spin opeens uit de lucht komt vallen. Madeion (8) kan ver volgens sardonisch toevoegen: „Zeg, overdrijf je niet een beetje." In de pauze genieten Madeion en Laurent nog even na. Het liedje over August de spin deed het goed bij het publiek tijdens de jaarlijkse voorstelling van jeugdcabarete- groep Het Talent. Het Talent trad dit weekeind twee keer op in thuishaven Het Meulen gat in Sluiskil. Ze speelden sketches, zongen liedjes en dans ten dat het een lieve lust was. Lau rent en Jelle (10) vinden toneelspe len het mooist, Madeion vindt zin gen nog net iets leuker; maar de combinatie maakt het natuurlijk pas echt af. De 23 artiesten die meededen, zijn- tussen de 7 en 16 jaar oud. Een legioen volwassenen (van Het Ta lent én van het Sociaal Kultureel Initiatief Sluiskil) zorgt voor hun materiaal en welzijn. Ze schrijven liedjes en sketches, maken decors en rekwisieten, repeteren met de kinderen en stellen de jonge arties ten op hun gemak voor de voor stelling. f Jonge raadskandidaten brengen politiek naar de kroeg T\vee keer vertellen voegt soms een derde ding toe door René Hoonhorst sluis - Bestuurslid verpleeghuis zorg Ben Sanders is vandaag offici eel geen locatiemanager meer van het Oostburgse verpleeghuis De Stelle. Niet omdat hij op non-ac tief is gesteld, zoals hier en daar rondzong in de streek, maar om dat hij 'in goed overleg' is terugge treden, meldt Sanders zelf. Sanders zat tot voor kort ook in de raad van bestuur van de Stichting Woonzorg West-Zeeuws-Vlaande- ren. in het kader van een reorgani satie heeft Sanders zijn bestuursta ken voor de verpleeghuiszorg over gedragen aan Henk Masclee. Mas- dee vormt nu met voorzitter Paul Rademacher de raad van bestuur. Die heeft in samenspraak met de raad van toezicht besloten een nieuwe organisatie op poten te zet ten. Een tevredenheidsonderzoek waarbij Woonzorg 'een stuk lager scoorde dan het landelijk gemid delde' toonde een kleine twee jaar terug aan dat verandering noodza kelijk was. Masclee: „Bovendien is de bekostigingsstructuur van de zorg sterk veranderd. We moeten zakelijker en flexibeler' werken." Een aantal teamleiders heeft een andere functie gekregen en Masclee verheelt dat niet iedereen direct blij was met de taakverande- ring. Maar verreweg de meeste van de 475 werknemers zitten intus sen op een passende werkplek. „Het gaat erom dat organisatie en personeel optimaal zijn toegerust om de cliënten van dienst te zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83