421 sport www.pzc.nl/stem De compleetste verkiezingssite van Zeeland eerste hulp bij stemmen Delta/Fast bereikt eenvoudig bekerfinale Raz Nitzani stuurt merrie Hexagons Wellnetta naar het zilver op NK X. 'V "V Vul de stemwijzer in op www.pzc.nl/stemwijzer1 Biljarters Dallinga spelen zich zo goed als zeker veilig i maandag 1 maart 2010 door Joop van den Oudenhoven TECELEN - De biljarters van Delta/Fast Bouwservice hebben zich geplaatst voor de bekerfinale die in mei in Rijsbergen wordt ge speeld. Het werd in de dubbel in Tegelen 2-6 en 0-8. In Tegelen speelde Delta/Fast een heen- en terugwedstrijd voor de vijfde ronde van de nationale be kercompetitie. De Zeeuwse formatie had niets te vrezen in Zaal van Tienen, al ver loor Jean Paul de Bruijn in de door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - De biljarters van Dallinga/Polka Print wonnen in ei gen huis met 6-2 van Particolare en speelden zich door dit resultaat zo goed als veilig in de eerste divi sie. Dallinga heeft acht punten voorsprong met nog zes wedstrij den te gaan. Dat zou toereikend moeten zijn. Een ding is duidelijk. Sinds Berry Dallinga weer op zijn 'eigen' tafel speelt, oogt hij een stuk zekerder en dat komt zijn spel duidelijk ten goede. Dallinga: „Ik heb nu een maal meer vertrouwen op deze ta- heenwedstrijd nog wel zijn partij. Later nam hij revanche met 1.956 gemiddeld. De tegenstanders stevenen in de eerste divisie regelrecht af op de gradatie. Henk Habraken (beste man met 1.607 gemiddeld), Eddy Leppens en Peter de Backer zetten de partij in winst om, 6-2, 9-3 in sets. De return verliep zo mogelijk nog gemakkelijker. De thuisploeg had al haar kruit verschoten en er werd zelfs geen set meer afgestaan, 8-0 en 12-0 in sets. door Lucien Roelandt fel. Na deze zege kan ons niet veel meer gebeuren, denk ik. Vreemd dat Particolare zo laag staat. Ze hebben een goede ploeg al kwam het er vandaag niet uit. Al vier keer dit seizoen speelden zij een teammoyenne van boven de 1.000. Dat is toch straf" Jean Paul de Kraker heeft nog al tijd veel moeite met tafel twee, maar bleef desondanks ook nu on geslagen. Tactisch een gouden greep dus. Werd uit nog een kansloze 8-o-ne- derlaag geleden, nu waren de be zoekers kansloos. Alleen invaller Patrick Kesteloot verloor. ERMELO - Het NK dressuur voor de Sub Top dat afgelopen weekeinde in Ermelo plaatsvond, bood de Zeeuwse ruiters het nodige per spectief Het zilver voor Raz Nitza ni en de zesde plaats voor Chantal Nijpjes in de klasse ZZ-zwaar, een fraaie vierde plaats voor Wilma Salm en de vijfde stek voor Tha- mar Zweistra in de ZZ-licht, is daarvan het bewijs. Raz Nitzani vervolgde met de mer rie Hexagons Wellnetta haar weg naar boven. Met de Labo-dochter heeft de al ruim negen jaar voor de Stal van Lieren uitkomende Is raëlische amazone een klasbak on der het zadel lopen. In de eerste proef stuurde Nitzani de in de ga lop uitblinkende merrie naar der de plaats. Met een fraaie tweede proef legde de combinatie de basis voor het zilver. Door een foutloze kür maakte de Hexagon combina tie het karwei af. „Wellnetta is een fijn paard om te rijden. Ze is sterk, leergierig en heeft een goed karak ter. Ze toont nog steeds veel pro gressie. En dat is beslist nog niet het einde. Ze heeft alles in zich voor de Grand Prix", vertelde Raz Nitzani. Met een zesde plaats kon Chantal Nijpjes met U'Ve Got It op een ge slaagd kampioenschap terugkij ken. „U'Ve is een beetje apart paard. Hij is enorm sterk en niet Raz Nitzani de gemakkelijkste. Maar het gaat steeds beter. Zelfs in de galop, an ders een probleem, liet hij zich goed sturen. Wedstrijden als deze zijn goed voor zijn ontwikkeling." Wilma Salm ging met Victori in ZZ-licht ontspannen van start. En dat pakte goed uit. Ze plaatste zich met gemak bij de laatste twaalf De druk om zich bij de laatste acht voor de finale kür te plaatsen, deed de spanning bij Wilma Salm toenemen. Spanning die duidelijk oversloeg op Victoria en de combinatie fa taal leek te worden. Maar gelukkig was de score van 63.27 procent nog net voldoende om zich voor de fi nale te plaatsen. Met een fraaie gereden kür op mu ziek (69.75 procent) en de vierde plaats in het eindklassement, maakte Wilma Salm duidelijk dat de misser van zaterdag als een inci dent moest worden gezien. „Ik be gon gestrest aan de tweede proef En dat voelt je paard ook. Die fou ten van Victoria waren dan ook mijn schuld. De kür heb ik weer heel ontspannen gereden en liep perfect." Voor Thamar Zweistra met Whoo- py, na de eerste twee proeven een van de favorieten voor een po diumplaats, verliep de finale teleur stellend. Tijdens de kür was de merrie bang. Met een zevende plaats (64 procent) in de kür en een vijfde plaats in het eindklasse ment als gevolg. Trainer Leunis van Lieren: „Zeker weet je de oorzaak nooit, maar ik denk dat het geluid van de muziek voor Whoopy wat te hard stond." De ex-Zeeuw Hans Peter Minder- houd stuurde de expresief bewe gende IPS Tango met 74.17 procent in de zware tour naar het zilver. pz<i Op 3 maart mag u uw stem uitbrengen voor de gemeenteraadsverkiezingen. Voor u het stemhokje in stapt, zult u zich goed willen informeren over de standpunten van de verschillende partijen in uw gemeente. Om u daarbij te helpen, vindt u op deze site alle informatie die u nodig heeft: nieuws, video's links, een agenda en een stemwijzer. Overzichtelijk uitgesorteerd per gemeente.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 82