Van der Lijke en Minnaard heersen Slecht weekeinde voor Zeeuwse rugbyclubs sport 141 Handballers van Orion/GSC op een zucht van het kampioenschap Kansloze nederlaag voor Mytilus Ruben Boutens toont zijn klasse Smokkelhoek niet opgewassen tegen EBBC 5 maandag 1 maart 2010 MIDDELBURG - Op de baan van Indoor Karting Middelburg werden zaterdag en zondag voor de achtste keer de Open Zeeuwse kampioenschappen ge houden. Bij de mannen (vanaf 16 jaar) werd in drie gewichtsklassen gestreden. De vedergewicht klasse werd een prooi voor Arjan van Damme. De overwin ning bij de middengewichten ging zoals verwacht naar Ruben Boutens uit Middelburg (foto). De klasse zwaargewichten (boven 90 kilogram) werd ook dit jaar met overmacht gewonnen door Leroy Wehmuller. Bij de kids (kleine karts) won Calvin Streppel. Lorenzo Stolk was oppermachtig bij de junioren De damesklasse werd een prooi voor Ellen Adriaanse uit Vrouwen polder. foto Ruben Oreel middelburg - De Zeeuwse rugby clubs kenden een slecht weekend. In Amersfoort werd het duel tus sen Eemland en Oemoemenoe hal verwege de eerste helft gestaakt vanwege een zware knieblessure van Leon Blansjaar. Op dat mo ment leidde de thuisclub met 12 - o. Tovaal werd laat geconfronteerd met de veldafkeuring op sportpark Het Schenge, waardoor de Goese- naren op het allerlaatste moment moesten afreizen naar Delft om daar het "thuisduel" tegen DSR-C 2 af te werken. Tovaal startte goed, maar verloor met 29 - 0. Het omdraaien van de wedstrijd zorgde meteen voor personele pro blemen, omdat het aanvangstijd- door Wim Kakebeeke zierikzee - De handballers van Orion/GSC zetten wederom een belangrijke stap naar de titel in de derde klasse. De formatie van Jo hn Jansen bond GHV 2 met 22-10 aan de zegekar. Delta Sport ver sloeg in de eerste klasse PSV met 21-18 De vrouwen van EMM gin gen met 18-17 onderuit bij DESK. GHV 2-Orion/GSC 10-22: De titel van Orion/GSC is een kwestie van tijd. Want de derdeklasser heeft in veertien duels nog geen punt ge morst. Volgende week kan in ei gen huis tegen Avanti 2 de kroon op het werk gezet worden. GHV 2 moest er voor de tweede keer deze competitie aan geloven. De eerste helft was wat terughou dend van de bezoekers: 7-10. Na de pauze gingen de remmen los. Achterin was er voor de thuis ploeg geen doorkomen aan. Aan de andere kant schroefden Arno Riemens, Ron van Dalen en Lenn- art Vinke de productie flink om hoog. De kloof liep op naar dubbe le cijfers: 10-22. „De start was krampachtig maar het verhaaltje in de pauze heeft zijn uitwerking niet gemist", zei trainer Jansen. Delta Sport-PSV2 21-18: Op de vraag of de handballers van De Graaf/Delta Sport klaar zijn voor de kraker van volgende week te gen Internos 2 hoefde trainer Rob de Vos niet lang na te denken. „Ja natuurlijk zijn we er klaar voor. We zijn gewoon de beste ploeg van de eerste klasse. Dat heb ik al vaker gezegd. We hebben links en rechts enkele steekjes laten vallen. Dat zal volgende week niet gebeu ren. We hebben voldoende kwali teiten." De eerste ontmoeting tegen PSV2 eindigde weliswaar in een 24-21-ze- ge, het afgelopen seizoen werd er twee keer verloren van de Eindho- venaren. En dat waren ze in Zierik- zee nog lang niet vergeten. De angstgegner jaagde na een vlot te opening (4-3) de Zierikzeese bri gade de stuipen op het lijf. Delta Sport had de regie in handen, maar vergat de fraai gecreëerde kansen te verzilveren. De bezoe kers waren wèl effectief in de af ronding en kwamen met 4-7 voor. Delta Sport ging niet bij de pak ken neerzitten. De moraal bij de thuisploeg werd omhoog getrok ken door eindeloos trek- en sleur- werk. De rust werd aangetikt met een to-8-voorsprong. Na de pauze was het spelbeeld niet veel anders dan daarvoor. Delta Sport behield zijn voorsprong. PSV kwam dicht bij (17-16), maar het gevoel dat de blauwhemden de partij uit han den zouden geven, overheerste geen moment. Via 19-16 zetten zij een zwaarbevochten 21-18 zege op de borden. Scores Delta Sport: Cuido de Graaf en Thijs de Vos beiden 6, Pieter Boot en Jordy Niemans beiden 3, Jimmy Nie- mans 2 en Kenneth Mellaart 1 Vrouwen. DESK-EMM 18-17: Ge zien de stand op de ranglijst had de Middelburgse equipe minimaal een puntje uit het vuur moeten slepen. Het zag er ook heel lang naar uit, dat het zou gaan lukken. Maar het slotakkoord kreeg een verrassende wending. Een pingel al dan niet terecht betekende als nog einde oefening. Als de bezoe kers een fatsoenlijke eerste helft hadden afgeleverd, was er niet veel 1 aan de hand geweest. Daar heeft EMM het flink laten afweten. Voor al in de afronding was de scherpte ver te zoeken:ii-5. Scores: Petula Brasser 6, Xaira Nijsen 4, Marieke Riemens 3, Anouk Casten- miller 2, Danielle Carol en Ariska Tax stip werd uitgesteld tot 16.00 uur en een aantal spelers de reis van wege werk niet kon maken. Toch verscheen Tovaal met een sterk team aan de start en hadden de Goesenaren in de beginfase het beste van het spel. Een drop-kick van Egon Geeratz belandde net on der de dwarslat, maar in het reste rende deel van de eerste helft brak het gebrek aan ervaring op de flan ken Tovaal behoorlijk op. De thuisclub drukte drie tries en tot overmaat van ramp kon de gebles seerde Koen Spaas niet worden vervangen. Kort na rust moest ook Niels van Ham met een kniebles sure naar de kant en was er voor de Goesenaren helemaal geen eer meer te behalen. middelburg - De volleyballers van Mytilus verloren in de regiodivisie kansloos met 4-0 van De Burgst. Een klasse lager incasseerde WS'92 een 3-1-nederlaag bij Krim pen 3. De volleybalsters van WS'92 moesten in de promotie klasse B een punt afstaan aan hek kensluiter Benevia. In 's Graven deel werd met 1-3 gewonnen. De Burgst-Mytilus 4-0 (25-19, 25-21, 25-16, 25-20): De Goese for matie was met slechts zeven spe lers afgereisd en zag in de derde set ook nog eens Sander Sijp met een achillespeesblessure afha ken. Daarvóór had de thuisploeg al twee keer setverlies moeten incasseren. De Burgst profitèerde vooral van veel missers in de Zeeuwse gelederen, hield in verde digend opzicht de rijen gesloten en scoorde zelf gemakkelijk. In de derde set ging Mytilus gelijkop, tot dat Sander Sijp uitviel. Dat leidde tot omzettingen in de Goese formatie, die meteen van slag was. In de vierde set had de thuisploeg aan een vroeg ver kregen voorsprong voldoende om naar winst af te wikkelen. City Bril Krimpen 3-WS'92 3-1 (25-20, 25-19, 25-18, 19-25): Na twee weken rust hadden de man nen van WS'92 moeite het wed strijdritme te hervinden. De Vlis- singers grossierden in persoonlijke fouten en werden daarop afgere kend. Zonder tot grote hoogte te groeien, won de thuisploeg de eer ste drie sets met speels gemak. Daarna nam Krimpen ongewild gas terug. Benevia-WS'92 1-3 (23-25, 22-25, 18-25, 26-24): De Vlissingse vrou- wenploeg had de handen vol aan de staartploeg, die pas in het vier de bedrijf de eer kon redden. Bene via slaagde er niet in een 21-17-voorsprong in de eerste set in winst om te zetten. Eenmaal warm gedraaid stuitte WS'92 op afnemende tegenstand. Verzekerd van winst braken fouten op crucia le momenten de Zeeuwse run- ner-up in de slotfase van de vierde set op. door Wim de Vos kruiningen - Nick van der Lijke en Marco Minnaard beheersten za terdag de laatste trainingsrit die ZRTC Theo Middelkamp in de aanloop naar het nieuwe wegsei- zoen hield. Middelburger Van der Lijke, ko mend seizoen actief in de Rabo Continentalploeg en Wemeldinge- naar Minnaard, getransfereerd naar het nieuwe Rabo-Giant of- froadteam, reden zeer overtui gend. De rit kende een verminder de belangstelling omdat diverse renners al actief waren in een Bel gische wedstrijd. Voorts werd de wedstrijd op het natte en gladde parkoers in Den Inkel bij Kruinin- gen opnieuw ontsierd door een valpartij. Het bleef echter bij schaafwonden. Van der Lijke pak te de zege. Minnaard eindigde als tweede. Anneke Kempe won bij de vrouwen. Gladheid zorgde voor valpartijen in de trainingsrit van wielervereniging Theo Middelkamp. foto Willem Mieras den bosch - Na een wat rommelig begin kon eersteklasser Smokkel hoek na 8-6 het fysieke basketbal van de Bosschenaren niet meer te genhouden. EBBC 5 was onder het bord heer en meester en scoor de er lustig op los: 25-10. In het tweede kwart herpakte Smokkel hoek zich. Het afstandschot werd met behulp van Michiel Schrier en Ron Polderman weer gevonden en de schade bleef in dit kwart be perkt. Ruststand 43-27. In het derde kwart werd de hoop van de Kapellenaren op een goed resultaat snel teniet gedaan. Mede door het verlies van Roald de Brui ne met vijf persoonlijke fouten liep EBBC verder uit: 60-39. Tot overmaat van ramp viel Lennart Zweemer daarna geblesseerd uit. Scores: Michiel Schrier 20, Ron Polder man 11, Bas Jansen 11, Lennart Zwee mer 8, Patrick Verduijn 4 en Arno de Jonge 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81