Fortis blijft in race voor lijfsbehoud DEGRADATIEKORFBAL Eersteklasser Fortis boekte zaterdag een belangrijke zege op Merwede en klom zomaar van de achtste naar de vijfde plaats. Sterk optreden Ben Provoost Jack Feijen pakt titel in het bandstoten Seolto op randje van degradatie Vierde kwart breekt BC Vlissingen op 's Lands Welvaren revancheert zich Vrouwen Vlissingen en Souburg winnen TTC Middelburg doet zeer slechte zaken Nieuweling Gunst vooraan in Rijkevorsel maandag 1 maart 2010 In de eerste klasse C staan de vier onderste ploegen op zeven punten uit twaalf wedstrijden. „Hadden we verloren, dan waren we al nagenoeg zeker van degradatie." Leonard Debbaut delijk in de stand. In de tweede dertig minuten scoorden de gasten uit Sliedrecht nog maar twee keer. Fortis had in de eerste helft moei te met de stugge verdediging van de gasten. Die zaten de Souburgers dicht op de huid, zodat die niet vrijuit konden schieten en geen ruimte kregen voor de doorbraak. Vooral de vrouwen kwamen daar door weinig in het verhaal voor. Dat maakten Esther Kasse, Jessica de Boer, Chalana Janisse en Joyce Schoonaard in de eerste twintig minuten na rust'meer dan goed. Routinier Kasse, die sinds kort weer basiskracht is, schoot de 8-6 en de 10-7 binnen, Janisse maakte de 9-6, De Boer zorgde voor de 11-7 en Schoonaard was verant woordelijk voor de 13-7. Door die girl power sloeg de thuis ploeg een beslissend gaatje. Mer wede kon niet volgen en toonde zich veel meer een degradatiekan didaat dan Fortis. „Het was wei eens lekker'om tien minuten voor het einde al zeker te zijn van de overwinning", zei Robin Wisse, die het coach samen met Leonard Debbaut doet. „Dat hadden we dit seizoen nog niet gehad." De twee trainers roemden - zoals wel vaker dit seizoen - hun verde diging. „Niels Bebelaar heeft hun spits volledig uit de wedstrijd ge haald", stelde Wisse. Debbaut: „Bij ons zit het bijna altijd wel goed dicht. Als we verliezen van een concurrent, ligt dat steeds aan on ze aanval. Het gebeurt ons te vaak dat we te weinig scoren." Tegen Merwede kwam Fortis weer eens tot vijftien treffers. Maar dat aantal was veel minder belangrijk dan de twee punten die ermee ver diend werden. Scores Fortis: Niels Bebelaar 4, Jessica de Boer, Remco Crucq, Esther Kasse en Patrick Koppejan 2, Chala Janisse, Joyce Schoonaard en Jordi Sleijpen 1 door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Fortis heeft zaterdag de laatste strohalm gegrepen. De Souburgse korfbalploeg versloeg Merwede met 15-8 en heeft daar door weer volop zicht op lijfsbe houd. „In één uur van de achtste naar de vijfde plaats. Het kan snel gaan in deze klasse", zei trainer Leonard Debbaut met een grote glimlach op zijn gezicht. Remco Crucq van Fortis (geel shirt) wordt fel op de huid gezeten door twee tegenstanders van Merwede. foto Ruben Oreel In de eerste klasse G is het ver schrikkelijk spannend. Zowel bo venin met de kampioensstrijd tus sen Vitesse en Kinderdijk als in de kelder. Na zaterdag - Fortis en Mer wede waren de enige ploegen die een inhaalduel hadden - staan liefst vier ploegen op zeven pun ten uit twaalf wedstrijden. Op ba sis van het doelsaldo voert Fortis (-15) het rijtje aan, gevolgd door Maassluis (-21), Merwede (-34) en Bolnes (-48), Maar na veertien speelrondes speelt het doelsaldo geen enkele rol. Drie teams degra deren en bij gelijke stand volgt er een twee-, drie- of vierkamp. „Die vijfde plaats zegt dus niks", zei Debbaut, „behalve dat we nu weer alles in eigen hand hebben." Fortis heeft, voor zover dat te zeg gen is in de onvoorspelbare eerste klasse, een gunstig programma. De Walcherse formatie treft nog Kinderdijk (thuis) en Merwede (uit). „Kinderdijk kunnen we écht hebben", stelde Debbaut. „Uit heb ben we maar met 15-14 verloren. En Merwede is, als we zo spelen als vandaag, weer te pakken. Ik zeg: vanavond een biertje en vanaf morgen moeten we ons weer hele maal focussen." In sporthal Baskensburg, waar maar weinig mensen het duel met Merwede volgden, was Fortis dui delijk de bovenliggende partij. Dat werd echter pas na rust (7-6) dui- BEEKBERGEN - Ben Provoost is in de halve finale van het NK dam men op de tweede plaats geëin digd in zijn groep. Normaal gespro ken is deze klassering goed voor een finaleticket, maar zijn concur rent Pieter Steijlen heeft protest aangetekend tegen een reglemen taire nederlaag. Als dit wordt toege kend en Steijlen wint, volgt een barrage. De Amsterdamse Zeeuw Provoost hield aan het slotweekein- de drie punten over. Martijn Rent meester sloot de halve finale af met twee klinkende overwinnin gen. Zaterdag won de Zeeuwse kampioen van Frits Luteijn en zon dag was Alfons Ottink de verlie zer. Ondanks de sterke eindsprint kwam Rentmeester een punt te kort voor een finaleplaats. Bij de vrouwen stelde Leonie de Graag haar finaleplaats veilig. De uit Goes afkomstige speelster ein digde op een gedeelde eerste plaats in haar groep. door Joop van den Oudenhoven 'S-HEERENHOEK - Biljarter Jacques Feijen van SSVW uit Vlissingen is in Bar Café Walk Inn in 's-Heeren- hoek kampioen bandstoten derde klasse in poule midden geworden. Bram Sandee van VEGABV werd tweede en Marco Kooiman van De CaramBowl derde. 'Je kan het maar gehad hebben', moet Feijen na de eerste ronde hebben ge dacht. Hij verloor die partij van Sandee, maar daar bleef het bij. Al zijn volgende wedstrijden zette hij in winst om. Daarmee werd Feijen ruimschoots eerste. Sandee, die nog twee keer zou verliezen, greep het zilver. Het toernooi van de om gekeerde wereld zou je kunnen zeggen, want thuisspeler Daan Weststrate voerde tot en met de derde ronde, ongeslagen, de rang lijst aan. Daarna kwam het verval en werd hij uiteindelijk vierde. GOES De korfballers van Seolto kunnen degradatie naar de vierde klasse nauwelijks ontlopen. Zaterdag gin gen de Vlissingers met 13-12 onder uit tegen Scheldevogels. Ondanks een 6-9-voorsprong liep het in het laatste kwartier toch nog mis. Scores Seolto: Anniek Reijnierse, Daisy Verkerk en Timme Provoost 3, Chris Mol 2, Dennis Goedegebuur 1. VLISSINGEN De basketballers van BC Vlissingen moesten gisteren hun meerderen erkennen in Pendragon: 65-77. Na de derde periode was het 50-51 in het voordeel van de Tilburgers. In het vierde kwart liep het mis voor de Vlissingers. Scores BC Vlissingen: Dorde Karadzic 18, Michel Bosters 14, Benjamin Steenbeek 13, Stefan Schrier 11, Dennis de Paauw 5, Emilio Jangbaha- doer 2, Sjors van de Poel 2. KWADENDAMME Na het echec van vrijdag tegen J&W Electrogroep herstelden de driebanders van 's Lands Welvaren zich door de koploper van de twee de divisie Gommers Grondwerken met 8-0 te verslaan. Rinus Pankow, Jaap Hameling en de twee Belgen van de Kwadendamse formatie wonnen hun partijen. Luc Peeters blonk uit met 1.1.206 gemiddeld. VLISSINGEN In de hoofdklasse van de basketbal competitie boekten de vrouwen van BC Vlissingen een krappe 64-66-zege op Pendragon. In de overgangsklasse won BV Souburg van Agathos en steeg daardoor naar de eerste plaats. Elisa Kuipers was met 25 punten topscorer bij BC Vlissingen, terwijl Nanon Doeland zestien keer raak schoot. HAZERSWOUDE De tafeltennissers van bewezen zichzelf een slechte dienst door een 8-2-nederlaag tegen degradatie concurrent Avanti. Daardoor heb ben de Middelburgers een wonder nodig om zich te kunnen handha ven in de eerste divisie. In Hazers- woude haalde john Scott namens TTC Middelburg de twee punten binnen. RIJKEVORSEL In de open omloop van het Vlaam se Rijkevorsel is Davy Gunst uit Yerseke in zijn eerste wedstrijd als nieuweling op de derde plaats geëindigd. Er stonden 153 deelne mers aan de start. Ongeveer halverwege de wedstrijd achterhaalde Gunst de kopgroep van vier man. Riccardo van Don gen uit Oosterhout won de wed strijd in de eindsprint.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80