sport 139 op de plaats Nieuwdorp profiteert van stunt Kruiningen tegen koploper VCK Winnende goal Simonse vergroot gat voor Heinkenszand Wintersport maandag 1 maart 2010 Diverse spelers van SSV'65 misten het duel vanwege de wintersport. „We willen allemaal hogerop, maar blijkbaar hebben we daar niet allemaal alles voor over", zei Alexander van Keulen. door Roeland van Vliet GOES - Wie al te lang van zijn kof fie of biertje genoot in de rust van SSV'65-Arnemuiden miste de eni ge twee doelpunten. De o-i viel na melijk twee minuten na de korte pauze, de gelijkmaker amper zestig seconden later. „Beide goals waren een beetje lucky", zei SSV-trainer Alexander van Keulen na het ver der weinig verheffende duel. „Voor de rest was het vooral een strijd op het middenveld." Van Keulen, bezig aan zijn eerste seizoen bij de Goese zaterdag-twee deklasser, kon wel leven met de uit slag van zaterdag, hoewel het de tweede remise achter elkaar was te gen een ploeg uit het rechterrijtje. „Dat je gelijkspeelt tegen Arnemui- den vind ik geen schande. Dat team hoort veel hoger te staan", zei hij. „Bij WC'68 hadden we natuur lijk wel moeten winnen. Als je daar met 3-1 voor komt, mag je het niet meer weggeven." Met slechts twee punten uit de laat ste twee wedstrijden heeft SSV'65 (gedeeld derde met 27 punten uit vijftien duels) de directe aanslui ting met FC Dauwendaele en Zaamslag verloren. Van Keulen con cludeerde dat zijn team een pas op de plaats heeft gemaakt in het ge vecht om de derde plek, die aan het einde van het seizoen ook nog recht geeft op promotie naar de eer ste klasse. „Bruse Boys en Duive- land staan nog steeds dichtbij. Als we één van de twee wedstrijden ge wonnen hadden, hadden we wat lucht gehad. Nu komt er op de ko mende duels wat meer druk te staan. Die móeten we namelijk winnen om mee te blijven doen." SSV'65 en Amemuiden hadden za terdag beide moeite het spel te ma ken. Het middenveld werd goed omgeploegd, maar in de buurt van de doelen kwamen de voetballers echter nauwelijks. Voor rust had den de teams elk maar één mooie scoringskans: SSV'er Pim Bruins zag in de veertiende minuut een vlammend schot gestopt worden door Arnemuiden-goalie Niels Meesen en Arnemuiden-spits Ar jen Reijnoudt schoot in de veertig ste minuut van dichtbij over. Direct na de korte rust - langer dan tien minuten duurde die niet - kwamen de gasten toch op voor sprong. Verdediger Serge Nöthen kreeg wat ruimte en schoot de bal van zo'n 25 meter in de kruising. De kleine SSV-doelman Hieu Ta, die speelde omdat Rini van der Perk en Wijbrand Boonstra afwe zig waren, had simpelweg het nakij ken. Lang konden de Amemuidenaren niet van de 0-1 genieten. Pim Bruins zette hen een minuut later al weer met beide benen op de grond. Hij kreeg de bal op de rand van het zestienmetergebied wat ge lukkig mee en zette de 1-1 op het bord met een fraai diagonaal schot. „Meer zat er vandaag niet in", zei Van Keulen. „We maakten aanval lend te vaak de verkeerde keuze. Zie ik een man op links vrijlopen, spelen ze de bal naar de veel druk kere rechterkant... Daar snap ik dan niks van. Maar vergeet niet dat dit team in een leerproces zit. Vorig jaar was een wedstrijd als deze ver loren gegaan, nu pakken we in elk geval nog een punt. In vergelijking met vorig seizoen zijn we al weer een stukje verder." SSV'65-Arnemuiden 1-1 (0-0). 47. Ser ge Nöthen 0-1, 48. Pim Bruins 1-1. ScheidsrechterrM. Harskamp (Lex- mond). Gele kaart: Johan de Goederen en Christiaan Boon (beiden SSV'65). Aantal toeschouwers: 120. DFS-speler Leonard van Floresteijn kopt in de 64e minuut op het doel van Nieuwdorp. Drie tegenstanders en ploeg genoot Léon de Bruine zien de bal naast gaan. foto Willem Mieras door Klaas Verspoor Pim Bruins MIDDELBURG - Nieuwdorp vergroot te zaterdagmiddag in de derde klas se A de titelkansen door een 3-2-zege op DFS. Doordat Kruinin gen knap gelijkspeelde tegen VCK (0-0) staat de ploeg van Hans Hack slechts één punt achter op de nieuwe koploper De Noorman nen. De duels Yerseke-Kapelle en Colijnsplaatse Boys-Spui eindig den in een gelijkspel. Nieuwdorp-DFS 3-2: Nieuwdorp startte gretig en scoorde na een blunder in de DFS-defensie via Ya- nick van As, die attent was na een rebound op een inzet van Martin Smaardijk. Via Niels Mulder en Smaardijk was de thuisploeg daar na opnieuw gevaarlijk. DFS kreeg rond het half uur enkele kansen, maar in de 35e minuut zorgde Niels Mulder voor 2-0. Vijf minuten na rust scoorde Ke vin Veerhoek de 2-1, maar Nieuw dorp bleef de beste kansen krijgen. In de zeventigste minuut ontfutsel de Mulder Mariko Rouw de bal en dat betekende de 3-1. Na een over treding van Kevin Joosse op Mar- tijn Boot kreeg DFS in de 79e mi nuut een strafschop, die door lar- no Vermeulen werd benut. De ver diende Nieuwdorpse zege kwam daarna niet meer in gevaar. Yerseke-Kapelle 2-2: De wedstrijd verdiende geen schoonheidsprijs, maar de uitslag was terecht. Na een verre inworp van Elco de Schipper kopte Rody Bakker Yerse- ke in de tweede minuut al naar een i-o-voorsprong. In de 34e mi nuut zorgde Romano Meerman voor de 1-1, maar uit een vrije trap van Jarno van de Kreeke kopte Bart van Steveninck Yerseke op nieuw naar een voorsprong. Zeven minuten na rust bepaalde Robin Boogaard, na een prima aanval van Kapelle, de eindstand op 2-2. Colijnsplaatse Boys-Spui 0-0: Een terechte uitslag in een verder droevig duel. Spui kreeg in het be gin kleine mogelijkheden, en via Michiel van der Weele en Sebasti- aan Verburg was de thuisploeg ge vaarlijk. In de tweede helft was Yo- rick Koekkoek namens Spui het dichtst bij een treffer, maar zijn in zet verdween via de paal naast. VCK-Kruiningen 0-0: Kruinin gen kwam voor een punt naar Koudekerke en kreeg dat ook. In een slechte wedstrijd konden bei de teams niet overtuigen en er wa ren dan ook nauwelijks hoogte punten. Koploper VCK was via Stefan Wielemaker en Richard Dek (vlak voor tijd) gevaarlijk, maar morste toch dure punten. Kruiningen liep met het gelijkspel een punt in op SKNWK. De Noormannen-SKNWK 2-1 (1-0). Erwin Pouwelse 1-0, Wesley Goud 1-1, Mark Minderhoud 2-1. AZW-De Meeuwen 1-0 (1-0). Musta fa Yilmaz 1 -0. door Tom Vennink MIDDELBURG - Nieuwland zag zijn zegereeks zaterdag stranden door een doelpuntloos gelijkspel tegen 's-Heer Arendskerke. Koploper Heinkenszand profiteerde en sloeg een bresje door met 1-2 van We- meldinge te winnen. Hoedekens- kerke heeft de derde plaats her overd dankzij 4-2-winst tegen Cad- zand. SVD Driewegen-Bevelanders 1-1: De aftrap in Middelburg luidde di rect spektakel in. SVD én Bevelan ders raakten beiden het alumini um in de eerste minuten. De span ning bereikte een climax aan het einde van de eerste helft: Louran Bosselaar draaide de bal vanuit een corner tussen de palen. Rust stand: 1-0. Na het rusten trok SVD de wedstrijd naar zich toe en con solideerde met sterk spel. In de zes de minuut van de blessuretijd kreeg Bevelanders een reddende vrije schop. Na slecht uitverdedi gen van SVD maakte John Rie- mens de gelijkmaker. 's-Heer Arendskerke-Nieuwland 0-0: De spanning lag vooral in de eerste helft waarin beide ploegen kansjes kregen. Doelpuntloos maakten Arendskerke en Nieuw land zich op voor de tweede 45 mi nuten. Goed uitgespeelde kansen kwamen er niet en de score bleef ongeopend gedurende de tweede helft. Arendskerke heeft hiermee een einde gemaakt aan de reeks van acht zeges en houdt zelf aan sluiting met de top. Hoedekenskerke-Cadzand 4-2: In de eerste helft was de thuis ploeg oppermachtig. Sebastiaan Lagrand schoot van grote afstand de 1-0 binnen. Hij gaf na rust de voorzet waaruit ]orn Otte scoorde. TWintig minuten voor tijd kwam Cadzand terug door een doelpunt van Emerick Kendt Hoedekensker- ke stelde orde op zaken: Jorn Otte maakte 3-1. Zijn derde doelpunt was een prachtige hakbal. In de slotfase profiteerde Kendt van een verdedigingsfout en bracht Cad zand op 4-2. Wolfaartsdijk-Apollo'69 8-3: Niet Wolfaartsdijk, maar Apollo drukte zijn stempel op de beginfase. San- der Nagelkerke scoorde tweemaal voor Apollo. Het dieseltje van Wolfaartsdijk kwam op gang na de twee tegentreffers. Jan Kole en tweemaal Harm Fluijt kantelden de wedstrijd in het voordeel van de thuisploeg. Na rust was het een richtingsverkeer naar het doel van Apollo. Doelpuntenmakers in de tweede helft voor Wolfaartsdijk waren Tom Kloet (2x) en Arnold van Gemerden (3X). Borssele-Domburg 2-0: Borssèle kwam in de achtste minuut al op voorsprong door een hakbal van Marc van Haneghem. De thuis ploeg bleef kansen creëren en Van Haneghem tekende voor zijn twee de treffer. De ruststand was tevens de eind stand, doordat Domburg niet tot grote kansen kwam in de tweede helft. De bezoekers kregen wel de overhand, maar gingen zonder punten van het veld. Domburg verliest de derde plek aan Hoede- kenskerke. Borssele boekte zijn tweede zege op rij. Wemeldinge-Heinkenszand 1-2: Binnen tien minuten was het al raak aan beide kanten: Pieter Bolle maakte na vijf minuten de ope ningstreffer voor Wemeldinge, [eroen Verschiere volgde met de gelijkmaker. Vlak voor rust prikte Martijn Simonse een afstands schot binnen en zette Heinkens zand op een 2-1-voorsprong. Geen doelpunten in de tweede helft, spanning des te meer. Wemeldin ge kwam menigmaal dichtbij en had zichzelf moeten belonen met de gelijkmaker. Dat deed het niet en Heinkenszand verstevigde de koppositie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79