een goal te bekronen sport 135 Hattrick van Koopmans brengt Rillandia alsnog punt bij Tholense Boys Zeeuwse combine nee maandag 1 maart 2010 g£9£)S&f ssssssssÉ^^&aêsa&KM 'Wij spelen daar altijd goed. Het zijn de wedstrijden waar je het voor doet. Ik heb er nu al zin in.' Thomas Ragut over de komende topper tegen IJsseimeervogels door Barry van der Hooft HOEK - Een week na zijn basis plaats tegen Jodan Boys (o-o), moest Regilio Pinas zaterdag tegen Bennekom weer genoegen nemen met een plaats op de bank. Zoals altijd schikte de aanvaller zich in zijn rol als reserve en liet hij tij dens zijn invalbeurt zien wel dege lijk van waarde te kunnen zijn voor Hoek. Pinas gaf de assist bij de enige treffer, maar vertoonde daarna een bekend kwaaltje: zelf scoren is voor hem een probleem. De aanvaller uit Oost-Souburg kwam na 58 minuten binnen de lijnen als vervanger van Hoessein Bouzambou. Nog geen kwartier la ter schoot losimar Pattinama op aangeven van Pinas de bevrijden de 1-0 binnen. Daarna had Hoek de voorsprong verder uit moeten bouwen, vooral via Pinas. Verrassend was het niet dat hij niet scoorde, want de aanvaller staat niet bekend als een koele af maker. Verre van dat zelfs: in het shirt van Hoek heeft hij in ruim anderhalf seizoen pas twee goals achter zijn naam staan. Daarbij moet worden aangetekend dat Pi nas vaak pas in de tweede helft in het veld komt. Ook daar is een re den voor. Als basisspeler heeft hij geregeld moeite om negentig mi nuten lang een hoog niveau te ha len, terwijl hij als invaller met zijn snelheid een moegestreden tegen- Karakteristiek stander aan flarden kan spelen. Dat deed hij ook zaterdagmiddag tegen Bennekom een paar keer. Na 72 minuten flitste Pinas op links langs zijn tegenstander en zag hoe de boomlange voorstopper Ma- moudou Kaba over de bal heen maaide. Pattinama controleerde de bal, kapte 'm yoor z'n linker en schoot via de binnenkant van de paal raak (1-0). Het was een verdiende treffer voor de thuisploeg en achteraf bleek die voldoende voor het boeken van een minimale zege. Die had Pinas van nog wat meer glans kunnen voorzien. Vijf minuten na de 1-0 raakte hij de paal. En kort voor het einde stond Pinas oog in oog met doelman Jeffrey Rutten. Hij kon de hoek uitkiezen, maar koos zoals zo vaak voor een harde knal die voorlangs ging. „Ik vind dat Regilio fantastisch in viel", merkte lan Verdegem na af loop terecht op. „Hij maakte het verschil, met zijn snelheid en kracht. Maar als hij nou ook nog een doelpunt had gemaakt, was hij helemaal een supersub ge weest." Verdegem legde de vinger op de zere plek. Vraag het zijn ploeggenoten, vraag het de trainer, ze zeggen allemaal hetzelfde. Ja, Pi nas schiet op de trainingen de ene na de andere bal snoeihard bin nen. Verdegem: „Maar op zaterdag is het vaak anders. Regilio lijkt ook altijd hard te willen schieten. Hij mist vaak net een stukje rust voor Hoek-Bennekom 1-0 (0-0). 72. Jo- simar Pattinama 1-0. Scheidsrech ter: C.A.N. Bax (Zwijndrecht). Gele kaart: Jurgen Landuyt (Hoek), Rog ier Gerritsen en Mees Heller (bei den Bennekom). Aantal toeschou wers: 650. Hoek: Lieven de Veirman; Geert Bosschaart, Ferry Alfons, Jurgen Landuyt, Michael Koné; Thomas Ra- gut (89. Remco Feliüs), Stijn Ma- hieu, Gideon Imagbudu; Josimar Pattinama, Koen Versyp (81. Musa- ba Selemani) en Hoessein Bouzam bou (58. Regilio Pinas). Hoek speelt morgenavond om 20.00 uur op eigen veld een oefen duel met RCS. „We hebben na de winterstop nog niet veel wedstrij den gespeeld", aldus trainer Jan Verdegem. „Een aantal jongens komt nauwelijks aan bod. Zij kun nen tegen RCS weer eens minuten maken." het doel. Vandaag had hij de hoek ook voor het uitzoeken." Pinas staat in zekere zin een beetje model voor het Hoek van dit sei zoen. Het doel - een plek bij de eerste vier - is nog steeds binnen handbereik. Maar de ploeg scoort moeilijk en is daarbij afhankelijk van een trio spelers. Hoek maakte tot nu toe in zestien duels 23 tref fers. Dat is een bijzonder laag aan tal, zeker vergeleken met de ploe gen die net boven de Zeeuws- Vlaamse formatie staan. Koploper IJsseimeervogels (36), Sparta Nij- kerk (41) en Spakenburg (37) sco ren aanzienlijk meer. Bij Hoek is Pattinama met acht goals topscorer, maakte de met zijn vorm worstelende Bouzam bou er tot nu toe zes en staat spel verdeler Stijn Mahieu op vier. Achttien van de 23 treffers zijn dus verdeeld onder drie spelers. Als dat trio niet optimaal draait, zoekt Hoek vaak tevergeefs naar openin gen en het juiste ritme. Dat bleek zaterdag tegen Benne kom opnieuw. Voor rust draaide de thuisploeg vierkant, tegen een opponent die dit seizoen pas drie keer won. In de tweede helft zette Hoek sneller druk, speelde het vooral op de helft van Bennekom en was het wachten op de ope ningstreffer. Die bleek voldoende voor drie be langrijke punten, die werden ge koesterd in Hoek. Ook door Tho mas Ragut, die zijn tweehonderd ste duel op het hoogste niveau in het blauw-witte tenue speelde. „Het was voor rust niet goed van daag", gaf ook Ragut toe. „Maar toch zijn we niet echt in de proble men geweest. Het belangrijkste is dat we onze wedstrijden blijven winnen, zeker tegen laaggeklasseer de ploegen." Met de zege op zak, mag Hoek zich nu opmaken voor een heuse topper. Zaterdag is IJssei meervogels in Bunschoten-Spaken burg de tegenstander. „Wij spelen daar altijd goed", zei Ragut vol zelf vertrouwen. „Het zijn de wedstrij den waar je het voor doet. Ik heb er nu al zin in." Bud Aschman van Rillandia probeert een Thoolse tegenstander met een tackle van de bal te krijgen. foto Leo Adriaansen door Tom Vennink middelburg - Krabbendijke verras te zaterdag met een 6-o-overwin- ning in de derby tegen WHS in de derde klasse B van het zaterdag voetbal. Ook bij Tholense Boys en Rillandia waren zes doelpunten te bewonderen, maar die werden eer lijk verdeeld over beide ploegen. Arjan Koopmans poetste namens Rillandia een 3-0-achterstand weg. Noad'67 kwam er niet aan te pas tegen Beek Vooruif en verloor met 3-1. Krabbendijke-WHS 6-0: Krabben dijke heeft het dit seizoen niet makkelijk, maar haalde flink uit te gen WHS. De zwakke defensie van WHS opende de weg voor Krabbendijke. Ronald Zuidweg, Danny Weber en Elco Jansen glo rieerden in de eerste helft. De eufo rie op het sportpark werd doorge zet door Ronald Zuidweg, die ook het vierde en vijfde doelpunt maakte. Martin Bal maakte het hal ve dozijn vol. De eerste overwin ning in 2010 zal de club moed ge ven voor de komende ontmoeting met koploper Good Luck. Beek Vooruit-Noad'67 3-1: Noad'67 heeft de aansluiting met de bovenste helft van de ranglijst verloren in Brabant. Beek Vooruit was te sterk en kwam al vroeg op voorsprong door een doelpunt van ex-prof Geert Brusselers. Noad kreeg nóg een tegendoel punt te verwerken (van lohan Ga briels) en ging met een 2-0-achter- stand de rust in. Na rust zorgde Brusselers ook voor het derde doel punt van Beek Vooruit. In de slot fase maakte John van Splunter uit een strafschop de 'Fluplandse' ere- treffer. Tholense Boys-Rillandia 3-3: In de eerste helft trok de thuisploeg de wedstrijd naar zich toe. Ronnie de Graaf en Laurens Bovenberg lie ten de Thoolse aanhang juichen. Tholense Boys kwam na de pauze zelfs op 3-0 door een tweede tref fer van Ronnie de Graaf Het tegen offensief van Rillandia begon na een uur. Tholense Boys had zijn stuwende kracht Jeroen Nieuw koop geblesseerd zien uitvallen en moest dat zwaar bekopen. Arjan Koopmans ontpopte zich tot red der van Rillandia met een hat trick, waarvan het laatste doelpunt ver in blessuretijd viel. Zo eindig de de wedstrijd, die Tholen niet uit handen had mogen geven, toch nog in een gelijkspel. watt- tit üüitwiiiitüiiyüiKr'1; rust moest Kloetinge even op gang komen, maar toen het weer ging draaien was er geen houden meer aan. Achtereenvolgens Niels Kole, Daan Esser (stift met links van buiten de zestien), opnieuw Rentmeester (volley buitenkant links) en Esser brachten het halve dozijn op het bord voor Kloetinge, dat zonder de geblesseerde Mervin Niemantsver- driet speelde. „Een duidelijke over winning", vond Houtepen. „Ge zien de wedstrijd in Kloetinge had ik meer tegenstand verwacht." GPC Vlissingen-Rijsoord 2-2: Ver in blessuretijd werd GPC Vlissin- gen beroofd van de winst, toen Remco Koremans uit een omstre den vrije trap 2-2 maakte. Scheids rechter Van der Rest eiste boven dien een hoofdrol op met rode kaarten voor GPC-trainer André Maas en speler Erik de Ruijter (na afloop). Voor GPC Vlissingen had den Björn Ronde en fesper Vlieger voor rust de vroege 0-1 van Rijs- oord ongedaan gemaakt. Terneuzense Boys-Heerjansdam 1-1: De gelijkmaker van Ruud Hoo- gesteeger was een lust voor het oog. Hij draaide na een uur een hoekschop direct in het doel van Heerjansdam. De 'Boys' hadden in de slotfase winst zelfs binnen be reik, maar Gokhan Ersahin miste alleen voor de keeper van Heer jansdam. O Zie weblog RudeStats op www.pzc.nl/blogs: Jaco van der Schee jaagt op eigen clubrecord .i. foto Chris van Klinken Met een fraaie stift zet Corné Schilperoort Kloetinge op een 1-0-voorsprong. gpm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75