zeeland 115 hun trouwe bezorgerspaar gewicht Bevelandse en Veerse sportclubs laten schoolkinderen proeven Uit de aubade 2ndlnfluenz Rommelmarkt bij de Ruilwinkel in Goes Halfvastenbal kiest Hanzehat-motto 2011 Cursus in omgaan AED voor vrijwilligers SP plaatst sociale wegwijzers in Tholen maandag 1 maart 2010 B 680 bezorgers heeft de PZC ongeveer in Zeeland: 60 op Schouwen-Duiveland, 200 op de Bevelanden, 210 op Walcheren en 210 in Zeeuws-Vlaanderen. ®@EBaagessssi$ Piet had iets met katten, wat weten we niet. Ook hon den ging goed, ze hielden van Piet! Alleen van die wa kers, daar moest hij wat mee. Èen gratis les gehoor zaamheid en ze waren gedwee." lied voor Piet op de wijze van de Wild Rover. Lenie en Piet Zuiderwijk uit 's-Heerenhoek werden door ruim honderd van hun krantenabonnees en vrienden verrast met een onthaal in De Korenbeurs. foto's Willem Mieras Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst De Hulster rapact Zinvol heeft de voorronde van afgelopen vrijdag gewonnen van het festival 2ndln- fluenZ. In De Klomp in Ovezande wees de jury de twee Hulstenaren een plek in de finale, zaterdag 17 april. Het publiek koos voor de symfonische metal van Semiazas. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Alle zes Noord-Be- velandse scholen en zeventien van de achttien Veerse basisscholen doen dit voorjaar mee aan een gro te introductieactie bij sportvereni gingen. De schoolkinderen vanaf groep drie mogen bij de verenigin gen van hun keuze de sport uitpro beren. Er doen 440 Noord-Bevelandse kinderen mee. In Veere zijn het 1570 leerlingen. Zij krijgen dezer dagen op hun school de informa tiegids van het project 'SportDoe- Mee' uitgereikt. In die gids wor den de verenigingen en hun sport voorgesteld. Op verschillende da gen in april en mei kunnen de kin deren gratis meedoen bij de vereni gingen'van hun keuze. De gemeente Noord-Beveland schakelde voor de actie vijftien sportclubs in. Negen daarvan ko men uit de eigen gemeente. De overige negen zijn gevestigd in Goes. De kinderen kunnen kiezen uit turnen, gymnastiek, badminton, tennis, judo, volleybal, voetbal, basketbal, korfbal, wielrennen, golf, rugby, atletiek en windsurfen. Voor de Veerse kinderen is er keu ze uit 22 sportverenigingen. Daar van komen er twaalf uit de ge meente zelf Tien zijn gevestigd in Vlissingen en Middelburg. Het Veerse aanbod omvat gymnastiek, streetdance, tennis, badminton, korfbal, voetbal, judo, jiu jitsu, klassiek ballet, karate, volleybal, basketbal, zwemmen/waterpolo, rugby, hockey en handbal. Het is de eerste keer dat de ge meenten gezamenlijk een sport kennismakingsproject beginnen als onderdeel van de koepel Breed tesport. Met de actie willen de ge meenten en de clubs het kinderen makkelijk maken om een sport te vinden die bij hen past, zodat veel bewegen op jonge leeftijd al een vast gegevens wordt in hun leven. GOES De Ruilwinkel in Goes houdt zater dag 6 maart een rommelmarkt. Op de website www.ruilwinkel- goes.nl is iets van de aangeboden waar te zien. Het goed staat al lan ger in de winkel en wordt nu, in overleg met de eigenaar, verkocht. De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor de onkosten van koffie, thee enz. In de ruilwinkel moet nog steeds worden afgerekend in ruilpunten. De zaak aan de Couwervestraat heeft 3750 ingeschreven klanten. De rommelmarkt is van 10.00 tot 16.00 uur. GOES Carnavalsstichting Arti Goes houdt zondag 7 maart een Halfvastenbal in Café Baarends in Goes. Er wordt teruggeblikt op het afgelo pen carnaval en er zijn verkiezin gen voor het motto voor het carna val van 2011. De drie genomineerde motto's zijn: Me pakke flink uut, Me doen't van Hanzeharte en, D'r zit nog zat in 't vat, in 't Hanzehat. Dweilbands houden de sfeer op peil. Aanvang is 14.00 uur en de toe gang is gratis. WISSENKERKE Alle vrijwilligers van Noord-Beve land kunnen een cursus omgaan met de automatische externe defi brillator (AED) volgen bij het Steunpunt Vrijwilligerswerk en Mantelzorg Noord-Beveland. In drie avonden wordt werking en ge bruik van het hartschokapparaat uitgelegd. Anmelden voor de cursus kan via steunpuntvwm@noord-beveland. nl, of telefonisch met An Butter: 0113-377377 (alle werkdagen, behal ve op woensdag). THOLEN Uit protest tegen het verdwijnen van steeds meer voorzieningen uit de dorpen heeft de Thoolse SP so ciale wegwijzers geplaatst in Anna Jacobapolder, Stavenisse, Poortvliet en Scherpenisse. Daarop staat hoe ver voorzienin gen als de bibliotheek, het postkan toor en de huisartsenpost weg zijn. Een voorbeeld: vanuit Anna jacoba polder is het 19 kilometer naar het politiebureau. Foto's van de SP-ac- tie staan op www.pzc.nl/tholen. Gegarandeerd verantwoord afvallen Met behulp van Infrarood-afslankcabines T. 0118-594098 www.studiosanerie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71