Bevelandse abonnees eren 141 zeeland Oranjefeest verhuist naar binnen O Buurtauto bespaart Goese gezinnen gemiddeld 120 euro per maand „Je had er van de week weer een plastic tasje omgedaan, hé? Bedankt hoor." De reactie van een van de klanten van Piet Zuiderwijk is kenmerkend voor de zorgzaamheid waarmee hij en zijn vrouw Lenie hun kranten bezorgden. Avond over veiligheid bij jonge crossers maandag 1 maart 2010 •s-HEERENHOEK Koninginnenach 2010 in 's-Heerenhoek gaat voor het eerst naar binnen. De grote tent wordt ingeruild voor de zaal van De Korenbeurs. Het festival aan de vooravond van Koninginnedag is vaste prik sinds 2002, maar niet langer onder het tentdoek op het Kerkplein, maakt de organisatie bekend. Voornaamste oorzaak is het dalen de bezoekersaantal, meldt organisa tor Ronnie de Vos. Lag dat in voor gaande jaren rond de zeshonderd mensen, vorig jaar kwamen er, on danks een vrijkaartjesactie, nog vierhonderd. Op het programma voor donder dag 29 april staat traditiegetrouw de winnende band van het festival 2ND InfluenZ. De finale daarvan is zaterdag 17 april in jeugdsoos De Klomp in Ovezande. De energieke popfeestband El Combo is een bekende verschij ning op diverse Zeeuwse podia met Nederlandstalige nummers. Daarnaast verschijnt Hott Fuzz met classic rockcovers. Bandlid is Jeroen Polderman, voormalig drummer van City to City, Plaeto en Rock-Session. Koninginnenach begint donder dag 29 april om 21.00 uur. Kaarten: 0652-560931 www.pzc.nl VERKIEZINGSNIEUWS Al het politieke nieuws op Tholen en de Bevelanden staat op www.pzc.nl/stemmen STEMWIJZER Een vingerwijzing naar uw keuze van een partij: www.pzc.nl/stemwijzer STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/nieuwsfoto 40 JAAR ZORGEN VOOR DE KRANT OP DE MAT door Claudia Sondervan Zaterdagmorgen fron ste Piet Zuiderwijk bij de eerste brievenbus de wenkbrauwen: er hing een vel papier met een bedankje voor veertig jaar bezorgen in allerhartelijkste be woordingen. Aardig, dacht Piet, schreef een briefje terug en haalde het vel van de bus. „Maar toen zag ik er nog één, en nog één.." De maandag er voor kondigden hij en zijn vrouw Lenie aan dat hun bezorgdienst ten einde liep. Dat die mededeling leidde tot een in allerijl georgani seerd feest in De Korenbeurs, had den ze op hun laatste bezorgdag nog niet in de gaten. Een honderd tal abonnees bracht zaterdagavond het paar een welgemeende aubade in de feestzaal van De Korenbeurs. Hun bezorgloopbaan begon in noodzaak: Het jonge gezin van kwekers Piet en Lenie groeide als kool, harder dan het bedrijf: drie kinderen in drie jaar. „Als zelfstan dige kreeg je geen kinderbijslag en ziektekostenverzekering. Via de krant wel", zegt Piet. Hij deed het buitengebied, Lenie bezorgde 'op het dorp'. In latere jaren raakte bij perioden het hele gezin betrokken bij de verdeling van de kranten: zoon Sjaak en dochters Dianka en Karin. De Zuiderwijks hanteerden strenge bezorgnormen: de krant moest op tijd in de bus, nabezor- ging gebeurde zo vlot mogelijk en het paar zocht en leidde - de droom van elke krantendistribu teur - zijn eigen vervangers op als ze sporadisch een weekje weg gin gen. De Zuiderwijks lieten niet el ke willekeurige bezorger los op hun adressen. De krant speelde een grote rol in het gezin. Overlijdensadvertenties werden met troostende woorden aangenomen in de woonkamer. Ie dereen in huis had er weet van als de nieuwe drukpers van de PZC kuren vertoonde en de kranten te laat op de verdeelstations arriveer den: dan was het alle hens aan de telefoon voor de bezorgklachten. Het paar kent alle onvermoede on gemakken van het bezorgwerk: de snel sleetse auto's door het steeds weer stoppen en optrekken; de lamgetrokken deurgrepen van het steeds weer open en dichtdoen. De gevaren van weersomstandig heden als ijzel, regen en bietenslik. En mist: „Dat vond ik het gevaar lijkst. Ik moest toch 34 keer stop pen op die smalle dijkweg naar Heinkenszand", knikt Piet. De laatste jaren deden ze samen een route van 44 kilometer: Piet de ene, Lenie de andere helft. Lang hikten ze aan tegen het be sluit om te stoppen. Ze bleven er bij in beweging, het was een reden om uit bed te komen (om half vijf), de bijverdienst was-welkom. En de sociale contacten ook. Niet dat de Zuiderwijks nu vereenza men. Dagelijks zijn ze te vinden in de winkel bij het glastuinbouwbe drijf van zoon Sjaak aan de Nassau- weg. Behalve groenten, fruit, bloe men en planten wordt daar een gulle kop koffie geboden. De Zui derwijks zijn een icoon van de streek geworden. Graag geziene gasten op dorpsfeesten en bij de to neelverenigingen; ze zijn zelfs al eens uitgebeeld door een loop groep in de carnavalsoptocht. Hun laatste bezorgwinter was de slechtste die ze ooit hebben meege maakt, maar: vanmorgen krijgen ze voor het eerst zelf een krantje thuisgebracht. Piet: „Ik ben zeven tig, Lenie is 69,7 jaar. Het wordt tijd dat we stoppen." KAPELLE - Motorclub De Spoeier geeft uideg over veiligheid voor jon ge motorcrossers tijdens een voor lichtingsavond in De Vroone in Ka- pelle, vrijdag 12 maart. De avond is bedoeld voor de cros sers zelf, hun ouders en begeleiders en voor hulpverleners als EHBO en Rode Kruis. Er spreken officials van de motorsportbond KNMV, waar onder een arts die tekst en uitleg geeft over blessures, beschermende kleding en behandelingen ter plaat se. Aanvang 19.30 uur. Motor 2000 toont beschermende kleding. Aan melden bij Rinüs Sentse, 06- 15613379 of via workshopcross@ zeelandnet.nl. Jannie de Pundert (links) en Corry Hoondert zijn de feestcommissie van de huldiging. „Toen ik maandag het briefje bij de krant zag, dat de Zuiderwijks er echt mee ophielden, dacht ik 'daar moeten we wat mee doen'. Na een nachtje slapen heb ik Corry opgebeld." Corry is een 'bure' van de Zuider wijks, en als invaller voor het paar bekend met de krantenbezorging. Woensdag konden de twee naar de PZC om het adressenbestand dat de Zuiderwijks bedienden; donderdag had dat bestand een verzoek in de bus: of de abonnees wilden bijdragen aan een cadeau. Er druppelde zó vijfhon derd euro-plus de brievenbus van de vriendinnen. „We zijn vrijdagnacht nog gaan kijken of iedereen de flyer op de bus had geplakt. Ja dus." Arjaan en Corrie van den Dries (Westlangeweg 5) zijn precies zolang klant bij de Zuiderwijks als die actief zijn geweest: veertig jaar. „We wonen 43 jaar in ons huis. Vanaf de dag dat Piet en Lenie de bezorging begonnen, zijn ze bij ons aan de deur geweest. Elke dag lag de krant er voor zevenen, weer of geen weer. We kwamen ze geregeld tegen op hun ronde. Altijd was Piet even opgewekt, altijd in voor een praatje." Wat de opvolging van Piet en Lenie betreft, maken ze zich toch enigzins zorgen, bekent mevrouw Van den Dries. „Er is in elk geval een opvolger, daar zijn we blij mee. Een man uit Ellewoutsdijk, schijnt het. Het zal allemaal wel goed komen, denk ik zo." door Claudia Sondervan GOES - Met het gebruik van een buurtauto kan een gezin 1440 eu ro per jaar besparen. In de Goese wijk Overzuid maken sinds vorig jaar acht gezinnen gebruik van een buurtauto. Gemiddeld scheelt het gemeen schappelijk gebruik van de wagen een huishouden 120 euro per maand. Dat concludeert de Consu mentenbond in een onderzoek dat de bond publiceert in het maartnummer van de Consumen tengids. De Goese auto, een energiezui- noge Toyota Yaris, is afgelopen zo mer uitgezet door organisatie Wheels4all voor gebruik door mensen uit de omgeving van de Wagnerlaan, bij de wijken Ouver ture en Overzuid. De gezinnen ge bruiken de auto meestal in plaats van een tweede gezinswagen. De Consumentenbond betitelt Wheels4all als de voordeligste aan bieder uit het vergelijkend onder zoek. In Middelburg zijn drie buurtauto's in gebruik van aanbie der Greenwheels. Bij een buurtauto betaal je een vas te abonnementsprijs en per rit een uurtarief en circa twintig cent kilo- meterkosten. Bij een kilometrage van minder dan 12.000 per jaar is een buurtauto goedkoper dan één in eigendom, met alle .vaste lasten daarbij. Het 'Dal prepaid' abonnement van Wheels4all is volgens de Con sumentenbond het goedkoopste. De organisatie heeft geen winst oogmerk. Het beheer van de auto's wordt in handen gegeven bij iemand uit de buurt van de auto. In Goes is dat bij lokaal coördinator in Overzuid Marco Ouwerkerk. \Vheels4all telt landelijk 2.500 le den. Samen gebruiken zij honderd zeventig milieuvriendelijke auto's. De leden hebben zeggenschap in de keuze van hun buurtauto. Op dinsdag 2 maart 2010 om 14:00 uur houden wij i.o.v. J.A. van Dijke, h.o.d.n. Van Dijke Watersport/in het openbaar een EXECUTIEVEILING van: Een motorboot merk Renken, type Seamaster 2008 WA, H.I.N. nummer PBVFC024k990, registratienummer 59-51-yh inclusief een trailer. Deze veiling vindt plaats aan het adres Den Osse 3 te Brouwershaven, ten laste van E. Mouwen, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats. Voor vragen kunt u bellen met ons kantoor BUYS PARTNERS B.V., Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen 0166-601020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70