Zeeland PZC I 3 't Veerse Duin bij Amadore-keten Zoals op de eerste Postweg BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 16 en 17 FAILLISSEMENT KAMPERDUIN Zeeuwse horecaketen lijft viersterrencomplex bij Kamperland in Laptops gestolen bij inbraken Bevelanden Coese hoveniers winnen landstitel Jongens betrapt bij vernielen van auto's almanak Zaadje Bevelandse abonnees eren hun trouwe bezorgerspaar Maandag 1 maart 2010 Twee keer vertellen voegt soms een derde ding toe Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Zeeuws horecaon dernemer Jerry van Zuijlen is de koper van het 't Veerse Duin, het viersterrencomplex bij Kamper land, uit de failliete boedel van ont wikkelaar Kamperduin BV. Het ho tel wordt onderdeel van de Ama- dore hotel- en restaurantketen. Hij wil het complex in Kamper land in april openen. Het vierster rencomplex heet dan Amadore Wellness Hotel De Kamperdui nen. Van Zuijlen meldt de samen werking met David Crouwel voort te zetten. Crouwel is betrokken bij de voedsel- en drankaspecten van het voormalige Veerse Duin. Het hotel werd gebouwd door Kamperduin BV, dat twee weken geleden failliet ging door finan ciële tekorten. De verkoop van de appartementen verliep niet vlot ge noeg om de afbouw te betalen. Door het bankroet raakte de afwer king van het hotel, restaurant en wellnesscentrum achterop. Het had oorspronkelijk vandaag open zullen gaan. De eigenaren van de appartementen in het hotel zijn opgelucht, meldt woordvoerder Jan Huges. De Zierikzeese make laar is via zijn bedrijf Multiflex be heerder van de vereniging van nu circa twintig eigenaren. „We we ten nog weinig, maar we zijn blij dat er na twee weken onzekerheid een overname is en dat de Amado- regroep het hotel voort wil zetten. We hopen dat nu de afbouw weer wordt opgenomen en er weer ople veringen gaan plaatsvinden." Er is nog geen contact geweest met de Amadoregroep, Huges ver wacht dat er op korte termijn een vergadering tussen de circa twin tig eigenaren en Amadore belegd wordt. Van Zuijlen, woonachtig in Oost- kapelle, bouwde de de Amado re-keten op samen met Middelbur ger Joost van Damme van het Grand Hotel Arion. Vorig jaar ein digde hun samenwerking. Tot de keten horen ook de grand café's Stefano's en Raymondo in Vlissin- gen, hotels Arion en Arneville, de grand café's Raymondo in Middel burg en Goes en grand café/ dries terrenhotel Jersey in Goes. In Vlis- singen is nog een cateringbedrijf en woon/bloemenwinkel Flórado- re. Er werken 180 mensen. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Al is hij straks geen wethouder meer, als het wandelpad met alle 'omme tjes' over de oude Postweg dit voorjaar compleet is, krijgt Joost Adriaanse van Goes alsnog de eer het geheel met kersverse informa tiefolder te presenteren. Met die belofte van het Stichting Landschapbeheer Zeeland (SLZ) opende Adriaanse zaterdag met be geestering de drie kilometer lange wandeling over de nieuwe Waalse klinkers tussen 's-Heer Hendriks kinderen en Wissekerke. Napo leontische steek op het hoofd en driekleurige sjerp om de borst. Hij mocht het nieuwe ommetje volgen per koets, net als tweehon derd jaar eerder de man had ge daan die de bestrating van de eer- malige Postweg verordonneerde: Napoleon. Het stukje van die oude postroute, hedendaags bekend als de Oude Rijksweg, wordt sinds kort aan bei de einden gemaskeerd door infor matieborden van Landschapbe heer Zeeland. Het ene bord staat aan de kruising met de Jacoba van Beierenweg, het ander bij Meubelstofferderij en koetsiershuis Brouwer in Wissen- kerke. Bij het huis van de koetsiers werden de eerste wandelaars op het ommetje verblijd met warme soep. GOES Uit huizen in Colijnsplaat en 's-Heer Arendskerkè zijn vrijdag avond laptops en een televisie ge stolen. Bewoners van een huis in de Hove niersstraat in Colijnsplaat ontdek ten de inbraak bij thuiskomst. Er zijn ondermeer een televisie, een laptop en sieraden-weggenomen. Dezelfde avond was er een inbraak in een huis in de Walstraat in 's-Heer Arendskerke. Daar werd ook een laptop vermist GOES Twee leerlingen van het Edudelta- college in Goes zijn in op de beurs Tuinldee in Den Bosch Nederlands kampioen tuinaanleg voor jonge hoveniers geworden. Jeffrey Simonse en Roy van Delft legden bij de beroepenwedstrijd in vijftien uur een tuin aan van zes tien vierkante meter met zoveel mogelijk eetbare gewassen. Het duo vertegenwoordigt dit najaar het land op het wereldkampioen schap in Portugal. GOES Een zestienjarige jongen uit Kapel- Ie en een achttienjarige uit 's-Gra- venpolder zijn in de nacht van za terdag op zondag rond half drie uur betrapt bij het vernielen van auto's aan de Beatrixlaan in Goes. Een bikesurveïllanceteam van de politie hield hen na een korte ach tervolging aan in de 's-Heer Els- dorplaan. De politie fietste er van wege de vele vernielingen in die omgeving. De jongens bekenden en zijn gistermorgen vrijgelaten. Tip? redactie@pzc.nl Op een druilerige zondagmiddag zat de Kappelse moeder met haar oudste zoon op de bank anekdotes op te ha len uit de acht jaren van zijn leven. De jongen genoot zichtbaar van alle verhalen en droeg af en toe enthou siast bij aan de herinneringen. Ineens hield hij zijn duim en wijsvin ger een eindje uit elkaar en vroeg: „Ik ben zo klein geweest, hè mama?" "Ja, dat klopt" antwoordde zijn moe der. Vervolgens hield de jongen zijn duim en wijsvinger praktisch tégen elkaar en zei: „En daarvoor was ik toch zo klein?" „Ja," legde moeder uit, toen was je eigenlijk nog maar een zaadje." Het was even stil en je zag hem na denken. Moeder zette zich schrap voor een paar 'lastige' vragen, maar zijn redenatie was veel eenvoudiger: „Dat komt zeker omdat jij veel fruit eet met pitjes!" Zoals twee eeuwen geleden, trokken zaterdag koetsen over het deel van de oude Zeeuwse Postweg bij 's-Heer Hendrikskinderen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69