Fluyt heeft langste adem sport 141 Hattrick Van Beveren bezorgt WIK'57 winst Edenburg op weg terug Toptijd brengt Tommy Staal naar bronzen NK-medaille Oemoemenoe gestaakt, Tovaal omgedraaid Zevende remise leidt 3B-SD naar zevende plaats maandag 1 maart 2010 Op de slotdag sloeg Edwin Fluyt toe met twee overwinningen. foto Ronald den Dekker door Joop van den Oudenhoven NOORDCOUWE - Edwin Fluyt uit Bruinisse is in HCR van der Weij- de kampioen geworden in het bandstoten derde klasse, poule noord. Na een spannende finale bleef hij thuisspeler Wim Remijn uit Zierikzee en Adrie Burgel uit 's-Gravenpolder voor. Edwin Fluyt, die voor d'Eule speelt, opende het toernooi in drukwekkend. In de eerste partij onderstreepte hij zijn eerste plaats op de plaatsingslijst met een serie van twintig. Toch was de rest van de partij niet geweldig, vond hij zelf ook na afloop. „Als je ziet hoe veel beurten ik nodig had, was het maar goed dat ik die serie maakte. Anders had ik nooit gewonnen.. Ik ben dan wel als eerste binnengeko men, maar de moyennes zijn niet best. We zullen zien waar we uit komen." Na de tweede wedstrijddag had het er alle schijn van dat de Schouwse deelnemers zich gingen laten piepelen door de enige Beve- landse speler in het gezelschap: Ad- ri Burgel. Die leidde na vijf ronden soeverein. Op de slotdag sloeg Fluyt echter toe met twee knappe overwinningen, waarvan één op de Bevelander. Dat was in de slot- ronde. De Bruenaar ging fél van start met acht, één en negen om later nog eens een serie van acht te maken, juist nadat Burgel dacht terug te zijn in de partij. De partij zege en daarmee ook het kampioenschap was voor Fluyt. Een verdiende ze ge daarover was iedereen het eens. Zijn serie uit de eerste ronde werd door niemand meer overtroffen. Thuisspeler Wim Remijn kwam na een wat moeizame start sterk opzetten en hij slaagde er zelfs in op moyenne Burgel voorbij te ste ken en zodoende het zilver bin nen te halen. Het zou zomaar kun nen dat hij op basis van dit moyen ne (2.05) een plaats in de regionale kampioenschappen in Berkel-En- schot krijgt toebedeeld. Voor Fluyt staat die al vast. Opval lend was de terugkeer in competi tie van Nico Tuinman uit Scharen- dijke, die na de nodige lichamelij ke malheur aan zijn eerste officiële toernooi toe was. „Het was wel vreselijk zwaar. Maar na een slech te start ben ik nog goed teruggeko men. Daar ben ik wel blij mee." Eindstand: 1. Edwin Fluyt (d'Eule) 11 punten, moyenne 2.02, hoogste serie 20; 2. Wim Remijn (Windenburg) 10 punten, 2.05, 13; 3. Adri Burgel (De 4 Linden) 10 punten, 1.96, 13; 4. Toon Rijnberg (Onder Vrienden) 6 punten, 2.00, 15; 5. Nico Tuinman (Winden burg) 6 punten, 1.81, 11; 6. Leo Koop man (DOS Oosterland) 6 punten, 1.56, 12; 7. Nico van de Graaf 5 punten, 1.89, 13; 8. Jan Koppelman (De Poe del) 1.51, 15. door Tom Vennink middelburg - De voetbalsters van Zierikzee verspeelden zaterdag twee punten tegen de reserves van Smerdiek (1-1), maar blijft goed meedoen in de derde klasse. WIK'57 won met 4-2 van RCS dankzij een hattrick van laimy van Beveren. De vrouwen van ZSC'62 deden het WIK'57 niet na en wer den weggespeeld door Koewacht (5-1). Het eerste elftal van Bruse Boys won een punt in Middel burg, het tweede team verloor met 3-1 van het sterke Nieuwdorp. Smerdiek 2-Zierikzee 1-1: Twintig minuten na het eerste fluitsignaal soleerde Tamara lacobsen naar de 0-1 voor Zierikzee. De voorsprong bleef gehandhaafd tot de rust. In de tweede helft profiteerde Smer diek van een keepersfout. Toch was dat geen reden voor punten verlies. Zierikzee kreeg voldoende kansen, maar passeerde de doelver- dedigster van Smerdiek niet. WIK'57-RCS 4-2: Binnen een mi nuut werkte RCS de bal in eigen doel. Het richtingsgevoel van RCS werd bijgesteld en het prikte terug door een WIK's misverstand om te zetten in de gelijkmaker. WIK werd een tweede maal getroffen door een tegendoelpunt. De maat was vol voor Jaimy van Beveren en ze scoorde driemaal op rij. Haar hattrick bracht de winst naar WIK: 4-2. Koewacht-ZSC'62 5-1: In de uit wedstrijd tegen Koewacht werden de zwaktes bij ZSC blootgelegd. Het positiespel en technisch ver nuft van ZSC was onvoldoende en bij rust stond de ploeg met 2-0 ach ter. Trainer Robert Smaling stak er twee frisse spitsen bij, maar het mocht niet baten. Koewacht was soeverein, maar ZSC scoorde nog wel. Raquel Rijkers plantte de bal op de lat, Michelle Rijkers tikte de rebound in. Bruse Boys-Dauwendaele 0-0: Bruse Boys speelde een goede wed strijd tegen Dauwendaele. De bril- stand was een terechte uitslag in Bruinisse. Bruse Boys doorleeft een zwaar seizoen, maar pakt moed uit het waardevolle punt. Het gelijkspel tegen Dauwendaele werd in Bruinisse binnengehaald als een overwinning. Nieuwdorp 2-Bruse Boys 2 3-1: Nieuwdorp bleek te sterk voor Bruse Boys. Topscoorster Roxanne Koster bracht haar Bruse Boys in de eerste helft nog op voorsprong, maar twee tegendoelpunten vielen zwaar. Tijdens de rust werd er ge sleuteld aan het elftal, maar een derde treffer van Nieuwdorp luid de de 3-1 nederlaag in. wachtebeke - Zwemmer Simon Edenburg (Luctor) bewees op de weg terug naar de top te zijn. Tij dens de vijfde wedstrijd van de Zeeuwse hoofdklasse kwam het ta lent uit Kerkwerve op de 100 me ter schoolslag tot een sterke 1.09,35. Voor de tweede keer deze maand werd vlak over de Zeeuws-Vlaamse grens uitgewe ken naar het 50 meterbad Puyen- broeck in Wachtebeke. Op de 50 meter rugslag miste Me rel van der Ent (De Stormvogel) op een haar na het Zeeuwse all-in record van Josje van Houwelingen (De Schelde) in 31,45 seconden. Haar tijd was voldoende voor een leeftijdsrecord zeventienjarigen. Van der Ents clubgenote Judith Stap kwam op de zware 400 me ter wisselslag tot 5.19,05, wat ook haar een leeftijdsrecord opleverde. Bij de mannen was Sonny Corré van Luctor op de 800 meter vrije slag een klasse apart. Zijn tijd van 9.15,89 was goed voor een Zeeuws leeftijdsrecord maar hij bleef uit de buurt van het bestofte all-in re cord van Ronnie Babijn uit 1987. Steven Uijl (Luctor) zwom op de 100 meter vrij de NK-limiet. middelburg - De Zeeuwse rugby clubs kenden een slechte dag. In Amersfoort werd het duel tussen Eemland en Oemoemenoe halver wege de eerste helft gestaakt van wege een zware knieblessure van Leon Blansjaar. Hij verdraaide zijn knie, die in het ziekenhuis in het gips werd gezet. Op dat moment leidde de thuisclub met 12-0. Tovaal werd laat geconfronteerd met de veldafkeuring op sportpark Het Schenge, waardoor de Goese- naren op het allerlaatste moment moesten afreizen naar Delft om daar het 'thuisduel' met DSR-C 2 af te werken. Tovaal startte goed, maar verloor met 29-0. Het omdraaien van de wedstrijd zorgde meteen voor personele pro blemen, omdat het aanvangstijd- stip werd uitgesteld tot vier 's mid dags en een aantal spelers de reis vanwege hun werk niet kon ma ken. door Sjaak Sinke APELDOORN - Eerstejaars B-junior Tommy Staal van AV'56 heeft brons gewonnen op de 3000 me ter op het NK indooratletiek in Apeldoorn. De atleet uit Burgh-Haamstede, in voorberei ding op het NK veldlopen dat vol gende week in Hellendoorn wordt gehouden, nam in de finale na één ronde brutaalweg de kop. Zijn veel grotere achtervolgers na men na twee kilometer de kop over. Staals tijd van 9.05,93 was een verbetering van tien seconden ten opzichte van zijn oude toptijd. Neal Bouterse (AV'56) liep op de 3000 meter tegen een diskwalifica tie aan omdat hij door een duw buiten de baan belandde. Joeri van der Hooft uit Oostburg won het hinkstapspringen bij de junioren A/B. Ook bij het versprin gen was er eremetaal voor de zes tienjarige atleet van AV de Wielin gen. Hij won het zilver met een sprong van 6,53 meter. Bij het hink stapspringen was Van der Hooft goed voor een afstand van 13,05 meter. Samantha Lernhout (RKHAV), vo rige week nog tweede op het NK meerkamp, liep in de serie 400 me ter meisjes A naar de tweede plaats in 1.02,09 en verbeterde zich in de halve finale naar een per soonlijk record van 1.01,48, even eens goed voor de tweede plaats. In de finale miste Lernhout het brons door op de vierde plaats een tijd van 1.01,07 te klokken. Het was wel de tweede verbetering van haar persoonlijk record. De uit Oost-Souburg afkomstige Wouter lansen liep in de mannen- serie 1500 meter naar de zesde plaats in 4.00.01. Die tijd was goed voor een plaats in de finale. On danks een blessure in de afgelopen weken verbeterde Jansen zich daar in flink naar 3.56.60. Die prestatie was goed voor de vijfde plaats. Met een tijd van 7,57 seconden overleefde Thomas Kempe (Dyna mica) op de 60 meter jongens B wel de series, maar hij bleef in de halve finale steken op de vierde plaats met 7.45 seconden, slechts 0,1 seconde te langzaam voor een finaleplaats.Erwin Adan (Dynami ca) liep meteen in de finale de 3000 meter jongens A. Die legde hij af in 9.16.67, goed voor de vijf de plaats. Voor Steven Nuytinck (AV'56) was zijn tijd van 51.41 se conden op de 400 meter jongens A niet voldoende voor de finale. Op de 60 meter horden lukte dat met een tijd van 8.65 wel, maar in de finale werd hij gediskwalifi ceerd door een fout op de horden. zundert - Het driebandenteam van 3B-SD Hydrozorg kwam in de vierde divisie tegen BH Keukens een 4-4 gelijkspel overeen. De eindstand in Zundert was het ze vende gelijkspel'van de ploeg, die bezet nu de zevende plaats in de rangschikking bezet. Philip van der Male leek op de ze ge af te stevenen toen hij op een 27-21-voorsprong kwam, maar te genstander Van Nijnatten kwam middels een serie van zes op gelij ke hoogte en maakte het de vol gende beurt af |an Suykerbuyk won wel, al was het wel erg wisselvallig. Na acht beurten leidde hij met 15-8, maar zat toen 25 beurten vast om vervol gens toch nog de winst binnen te halen. Piet Kox won met een punt ver schil en Jean Louis Smulder leed de eerste nederlaag voor zijn nieu we team.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67