Delta Sport beleeft goede generale 401 sport Reserves Delta Sport Fortis blijft door overwinning verkopen huid duur in de race voor lijfsbehoud De handballers van Delta Sport winnen de laatste wedstrijd vóór de topper tegen Inter nos 2 met 21-18 van de reserves van PSV. Delta S(up)porters met bus maandag 1 maart 2010 DELTA SPORT-PSV 2 15 Delta Sport heeft vijftien spelers die dit seizoen gescoord hebben. Jordy Niemans was gisteren de vijftiende. Komende zondag hoopt Delta Sport op een leegloop in Zierikzee. De club biedt zijn leden aan om gratis mee te reizen met de bus naar Etten-Leur voor het cruciale duel met Internos 2. De wedstrijd begint om 12.00 uur in sporthal De Lage Banken in Etten-Leur. door Wim Kakebeeke RUCPHEN - De handballers van Del ta Sport 2 hebben zaterdagavond met 27-22 verloren bij Orion in Rucphen. Met nog vier wedstrij den voor de boeg in de tweede klasse liggen de Zierikzeese reser ves op schema om lijfsbehoud ze ker te stellen. Door zware blessures van Peter Le- fevre, Ricky Evertse en Jordy Nie mans was de toekomst in de twee de klasse geruime tijd onzeker. De reserves stonden zelfs een aantal weken steevast onderaan. De ren tree van Lefevre en Niemans blies nieuw leven in de ploeg. Dankzij de recente zeges op HMC en Mixed Up ziet de toekomst voor de Schouwenaren er in ieder geval een beetje zonniger uit. Door bei de overwinningen werd het stokje onderin overgedaan aan Mixed Up. Eén ploeg moet aan het eind van de rit de derde klasse opzoe ken. De blauwhemden staan drie punten los van de equipe uit Wa genberg. „Zij hebben daarnaast ook een loodzwaar programma", weet routinier laco Vleeshouwer. „Bij ons is de druk van de ketel. Aan de andere kant: één zege van Mixed Up en de spanning is weer terug." Zaterdag verkocht Delta Sport 2 de huid duur tegen titelkandidaat Orion. Zonder Peter Lefevre (rug) zorgden met name Jordy Niemans (negen treffers) en Peter Bos (acht treffers) voor het tegenoffensief. De slag werd beslist op slag van rust. Orion maakte via 9-8 een tus- senspurtje naar 17-11. Die marge werd niet meer overbrugd. Scores Delta Sport 2: Jordy Niemans 9, Peter Bos 8, Arjo Nieuwkoop en Joris Giltay 2, Danny Wassink 1. door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Fortis heeft zaterdag de laatste strohalm gegrepen. De Souburgse korfbalploeg versloeg Merwede met 15-8 en heeft daar door weer volop zicht op lijfsbe houd. „In één uur van de achtste naar de vijfde plaats. Het kan snel gaan in deze klasse", zei trainer Leonard Debbaut met een grote glimlach op zijn gezicht. In de eerste klasse G is het ver schrikkelijk spannend. Zowel bo venin met de kampioensstrijd tus sen Vitesse en Kinderdijk als in de kelder. Na zaterdag staan liefst vier ploegen op zeven punten uit .twaalf wedstrijden. Fortis heeft, voor zover dat te zeggen is in de onvoorspelbare eerste klasse, een gunstig programma. De Walcherse formatie treft nog Kinderdijk (thuis) en Merwede (uit). „Kinder dijk kunnen we écht hebben", stel de Debbaut. „Uit hebben we maar met 15-14 verloren. En Merwede is, als we zo spelen als vandaag, weer te pakken. Ik zeg: vanavond een biertje en vanaf morgen moe ten we ons weer helemaal focus sen." In sporthal Baskensburg was For tis duidelijk de bovenliggende par tij. Dat werd echter pas na rust (7-6) duidelijk in de stand. In de tweede dertig minuten scoorden de gasten uit Sliedrecht nog maar twee keer. Fortis had in de eerste helft moeite met de stugge verdedi ging van de gasten. Die zat de Sou- burgers dicht op de huid, zodat die niet vrijuit konden schieten en geen ruimte kregen voor de door braak. Vooral de vrouwen kwa men weinig in het verhaal voor. Dat maakten Esther Kasse, Jessica de Boer, Chalana Janisse en Joyce Schoonaard in de eerste twintig minuten na rust meer dan goed. Routinier Kasse, die sinds kort weer basiskracht is, schoot de 8-6 en de 10-7 binnen, Janisse maakte g de 9-6, De Boer zorgde voor de 11-7 en Schoonaard was verant- woordelijk voor de 13-7. Door die girl power sloeg de thuisploeg een beslissend gaatje. „Het was wei eens lekker om tien minuten voor het einde al zeker te zijn van de overwinning", zei Robin Wisse, die het coachen samen met Leo nard Debbaut doet. De twee trainers roemden - zoals wel vaker dit seizoen - hun verde diging. „Niels Bebelaar heeft hun spits volledig uit de wedstrijd ge haald", stelde Wisse. Scores Fortis: Niels Bebelaar 4, Jessica de Boer, Remco Crucq, Esther Kasse én Patrick Koppejan 2, Chalana Janisse, Joy- ce Schoonaard en Jordi Sleijpen 1. Jordy Niemans maakte gisteren een geslaagde rentree in het eerste van Delta Sport met drie treffers tegen PSV 2. foto Ronald den Dekker door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - Op de vraag of de handballers van De Graaf/Delta Sport klaar zijn voor de kraker van volgende week tegen Internos 2 hoeft trainer Rob de Vos niet lang na te denken. „)a natuurlijk zijn we er klaar voor. We zijn gewoon de beste ploeg van de eerste klasse. Dat heb ik al vaker gezegd. We hebben links en rechts enkele steekjes laten vallen. Dat zal vol gende week niet gebeuren. We hebben voldoende kwaliteiten." De laatste restjes twijfel werden gistermiddag voor een uitbundig eigen publiek weggenomen. De dekking stond er tegen de reserves van PSV weer als vanouds, wat re sulteerde in een 21-18-overwin- ning. De veertiende zege van het sei zoen zou wel eens bepalend kun nen zijn voor het slotakkoord van de competitie. De voorbije weken lieten de blauwhemden zich im mers op het verdedigende vlak niet van de beste kant zien. Tegen ploegen buiten de top vijf was dat geen probleem. Daarboven wel. Daarom was de manier waarop de zege tegen de Brabanders totstand kwam o zo belangrijk. De Vos: „Wat je niet tegen krijgt hoef je ook niet recht te zetten." De interne gesprekken op de trai ning hebben, bleek gisteren, goed uitgepakt. Op elke positie. „Er stond vandaag weer een ploeg die achterin honderd procent wilde werken. Dat is vandaag onze groot ste winst", vond De Vos. Dat de Schouwse koploper de pun ten gisteren niet cadeau zou krij gen, daar was een ieder goed van doordrongen. De eerste ontmoe ting eindigde weliswaar in een 24-21-zege, het afgelopen seizoen werd er twee keer verloren van de Eindhovenaren. En dat zijn ze in Zierikzee nog lang niet vergeten. De angstgegner jaagde na een vlot te opening (4-3) de Zierikzeese bri gade de stuipen op het lijf Delta Sport had de regie in handen, maar vergat de fraai gecreëerde kansen te verzilveren. De bezoe kers waren wèl effectief in de af- ronding en kwamen met 4-7 voor. Delta Sport ging niet bij de pak ken neerzitten. De moraal bij de thuisploeg werd omhoog getrok ken door het eindeloze trek- en sleurwerk binnen de ploeg. Thijs I de Vos gaf de ploeg in die fase net dat beetje extra schwung door drie van de vijf treffers op rij voor zijn conto te nemen. De rust werd aan getikt met een io-8-voorsprong. Na de pauze was het spelbeeld niet veel anders dan daarvoor. Zo wel Delta Sport als PSV 2 stelde zich vrij defensief op. Dat ontaard de in een spannend confrontatie, die wel de nodige pieken en dalen kende. Een van de lichtpuntjes waren aan- vallen vanaf de flanken. Tegen Desk stond de eerstelijn droog, gis- I teren prikte Pieter Boot er drie bin nen. Net als invaller van het twee de Jordy Niemans aan de andere kant. De linkshandige routinier was een tijdje uit de roulatie, maar is voldoende fit om de hoofd macht de helpende hand toe te ste ken. Delta Sport speelde geconcen treerd. PSV kwam dichtbij (17-16), maar het gevoel dat de blauwhem den de partij uit handen zouden geven, overheerste geen moment. Via 19-16 zette het een zwaarbe vochten 21-18 zege op de borden. „Er is heel volwassen gespeeld", vond De Vos. Scores Delta Sport: Guido de Graaf en Thijs de Vos beiden 6, Pieter Boot en Jordy Niemans beiden 3, Jimmy Nie mans 2 en Kenneth Mellaart 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66