voor DFS sport 135 Keepersfout kost Duiveland in de slotfase overwinning Mevo verrast koploper Smerdiek DFS scoort uit weer Op vreemde bodem heeft DFS nooit zoveel moeite om te scoren. Voor de 32e opeenvolgen de uitwedstrijd kwam de club zaterdag tot sco ren. De laatste nul' beleefde DFS bijna drie jaar geleden, in Spui (5-0). maandag 1 maart 2010 door Klaas Verspoor NIEUWDORP - Voor DFS was het uit bij Nieuwdorp 'aanklampen of afhaken'. Het werd het laatste, want DFS verloor op kolderieke wijze met 3-2. De achterstand op de kopgroep van vier liep zaterdag op tot negen punten, maar dat mocht de ploeg van trainer Nico Schoute zichzelf verwijten. Het optreden van DFS in Nieuw dorp was op zijn zachtst gezegd knullig. Op basis van het vertoon de spel en de gecreëerde kansen was de Nieuwdorpse overwinning zeker verdiend, maar de wijze waarop die totstandkwam was vanuit Schouws perspectief lach wekkend. DFS was erg lief voor Nieuwdorp, want aan alle tegen treffers ging een persoonlijke fout van een DFS'er vooraf Spelers en trainer gingen hun ver antwoording na afloop niet uit de weg. Schoute: „Ik dacht dat Sinter klaas al geweest was, maar dit zijn fouten die in de pupillen gemaakt worden. De eerste goal was een la chertje, en bij de derde coachte ik Mariko Rouw nog. Zo vraag je om moeilijkheden." De ploeg uit Burgh-Haamstede was ook al gehavend naar Nieuw dorp afgereisd. Jeroen Grefkens en Pieter de Munnik ontbraken we gens wintersport en daarmee boet te DFS aan scorend vermogen in. Het duo maakte immers tien van de zestien laatste DFS-treffers. Schoute: „Dat scheelt inderdaad een slok op een borrel. Ze scoren zelf, maar ook de rest voetbalt er beter door. Nu is er toch minder vertrouwen binnen de groep. En we speelden in de,opboiiw zwak." In de negende minuut verdedigde Vincent Bakker dom uit en Nieuw dorp profiteerde optimaal. Martin Smaardijk stuitte eerst nog op doelman Leander Rouw, maar in de rebound strafte Yanick van As Bakkers blunder alsnog af: 1-0. Via Smaardijk en Niels Mulder liet de thuisploeg daarna kansen op de 2-0 liggen. DFS kende rond het halfuur een sterke fase, maar was aanvallend niet scherp genoeg. In de 35e minuut kwam Nieuw dorp op 2-0. Van As slalomde door de verdediging en werd on deruit gewerkt. Waar iedereen aan een strafschop dacht, liet scheids rechter Schot doorspelen. DFS-ver- dediger Martijn Boot, die nog voor opruiming had kunnen zorgen maar op een fluitsignaal wachtte, keek verbijsterd toe hoe Niels Mul der de 2-1 scoorde. „Die middenvel der komt opzetten, valt en pakt de bal klemvast met zijn handen. En de scheidsrechter ziet niks en laat doorspelen. Een rare situatie", keek Boot na het duel terug. In de vijftigste minuut kwam DFS via Kevin Veerhoek, nadat invaller Patrick Verboom goed een lucht duel aanging, terug tot 2-1. Via Mulder en Smaardijk liet Nieuw dorp het na om het duel te beslis sen, maar in de zeventigste mi nuut gebeurde dat door toedoen van Mariko Rouw, die de bal met Mulder in zijn buurt verspeelde, alsnog. Mulder maakte zijn twee de treffer van de middag. Na een overtreding op van Kevin Joosse op Boot kreeg DFS nog een straf schop. Jarno Vermeulen tekende voor de eindstand. Nieuwdorp-DFS 3-2 (2-0). 9. Yanick van As 1-0, 35. Niels Mulder 2-0, 50. Kevin Veerhoek 2-1, 70. Niels Mulder 3-1, 79. Jarno Vermeulen (strafschop) 3-2. Scheidsrechter: A.J. Schot (Poort vliet). Gele kaart: Matthijs van 't West einde, Pascal Gakeer en Kevin Joosse (allen Nieuwdorp), René van der Linde en Jarno Vermeulen (beiden DFS). Aan tal toeschouwers: 135. Nico Schoute Duivelander Marcel de Bruine wordt ten val gebracht door Giovanni Wattel van Veere. Rechts loopt René Michel Gerritsen. foto Ronald den Dekker door Tom Vennink MIDDELBURG - Bruse Boys verzuim de zaterdag zich steviger in de top drie te spelen in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. De Bru se ploeg speelde met 1-1 gelijk bij Zwaluwe, terwijl ook de concur renten voor de derde promotie plaats, Duiveland en SSV'65, de speeldag met een gelijkspel afslo ten. Met name voor de Oosterlandse ri vaal was dat een tegenvaller, want laagvlieger Veere was de tegenstan der. Door een keepersfout kwam Veere in de slotfase langszij (2-2). Dauwendaele veroverde de leiding door een 4-2-zege bij Serooskerke. Concurrent Zaamslag staat op twee punten achterstand, maar heeft nog twee duels in te halen. Zwaluwe-Bruse Boys 1-1: Aan bei de kanten werd onder de maat ge presteerd in de eerste helft. De elf tallen gingen met 0-0 de kleedka mers in, maar kwamen er gelukkig sterker uit tevoorschijn. Het spel leefde langzaam op, maar het duur de nog tot de zeventigste minuut voordat er gescoord werd. Emiel Dorst bracht Bruse Boys op koers voor de overwinning. Zwaluwe verscheen in de laatste tien minuten echter dreigend voor doelman Giljam en vlak voor tijd viel de gelijkmaker van Gijs van der Made. Scheidsrechter Beltman blies na negentig matige minuten voor een terechte uitslag. Bruse Boys kon zaterdag simpelweg het zijn eigen niveau niet halen. Ko mende zaterdag ontvangt Bruse Boys op eigen veld Serooskerke. Duiveland-Veere 2-2: Duiveland begon als favoriet en kon in de eer ste .helft de bal goed in de ploeg houden. Ronald Zwager zette de thuisploeg op 1-0. Veere joeg de bal in het Duivelandse doel uit een'vrije trap, maar de arbitrage keurde het doelpunt af vanwege een Veerse overtreding in het straf schopgebied. Na rust ging de bal op de stip en viel de gelijkmaker alsnog via René Michel Gerritsen. Duiveland kwam opnieuw op voorsprong door de tweede treffer van Ronald Zwager. Zo scheen de thuisploeg er met de overwinning van onder te muizen, maar door een blunder van de invallende doelman aan Duivelandse zijde ontliep de thuis ploeg de zege. Arcon Brasser maak te gelijk. Komende zaterdag gaat Duiveland op bezoek bij koploper FC Dauwendaele. Serooskerke-Dauwendaele 2-4 (1-1). Peter van Gorsel 0-1, Frank Allaart 1-1, Gert Jan van Leiden 1-2, Francis Lange- maire (strafschop) 1-3, Frank Allaart (strafschop) 2-3, Maarten Brugs 2-4. SSV65-Arnemuiden 1-1 (0-0). Serge Nöthen 0-1, Pim Bruins 1-1. WC'68-Oostkapelle 3-2 ^1-1). Bart Vane 1-0, Harold Vermeulen 1-1, Arjan Nefs 2-1, Anton Kruit 2-2, Sven Zegers 3-2. O Zie weblog RudeStats op www.pzc.nl/blogs: Ook Ronald Zwager rondt de kaap van 100 doelpunten. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - De voetballers van Mevo verrasten zaterdag met een 3-1-overwinning op medekoplo per Smerdiek in de vierde klasse B. SPS kwam door een 8-o-zege op Vrederust alleen aan de leiding. Brouwershaven verloor thuis op ongelukkige wijze van ZPR'84 (2-3) en WIK'57 was kansloos bij FSV: 6-1. Mevo-Smerdiek 3-1: Na twintig minuten kwam Smerdiek via Erik van Haaften, die de bal over Me- vo-doelman Ruud van der Linde wipte, op een i-o-voorsprong. Vlak voor rust hielp Robin van Welt Mevo echter aan de gelijkma ker. In de 63e minuut passeerde Michiel Tamerus keeper Alex Stoutjesdijk. Smerdiek-speler Lean der Vroegop liep daarna tegen zijn tweede gele kaart op en kon ver trekken. Toch drong Smerdiek nog aan en via Van Haaften, die op de lat kopte, was Smerdiek dicht bij de gelijkmaker. In de slotminuut maakte Matthijs Heeres echter aan alle illusies een eind: 3-1. Brouwershaven-ZPR'84 2-3: In de 37e minuut leidde een combina tie tussen George Barnes en Lars lohansen tot de 1-0 van Brouwers haven. Drie minuten voor rust kopte Talib El Fadili, in de ogen van de thuisploeg vanuit buiten spelpositie, ZPR'84 naar de gelijk maker. In de tiende minuut na rust kente rde het duel toen Brouw-doelman Meivin van Ast een houdbaar schot van Gaily Jacobs liet glippen: 1-2. Drie minuten later leidde een snelle uitval van ZPR'84 tot de 1-3 van Majid El Allouchi. Daarna schoot Mourad Gucun nog op de paal. Remy Lievense hielp Brou wershaven daarna nog wel aan de 2-3, maar verder kwam de thuis ploeg niet meer. FSV-WIK'57 6-1: WIK'57 kwam in Fijnaart door een treffer van Wie- be de Kok op een 1-0-achterstand. Via Edward de Rooij kwam de thuisploeg op een 2-o-voorsprong. Dominique Reijnders hielp de ploeg uit Kerkwerve daarna aan de aansluitingstreffer. In de tweede helft bleek FSV toch over meer inhoud te beschikken. Door goals van opnieuw De Kok en De Rooij en door treffers van Bas van Sprundel en Raymond Lingen, liep de score nog hoog op. Waarde-Vosmeer 0-4 (0-0). Rachid Bouhoudane 0-1, Illias El Jilali 0-2, lllias El Jilali 0-3, Jaouad Allouchi 0-4. Vrederust-SPS 0-8 (0-4). Jan Deij 0-1, Willem Bevelander 0-2, Ramon Voshol (strafschop) 0-3, Sjaak Quist 0-4, Ra mon Voshol 0-5, Stefan Bogers 0-6, Wil lem Bevelander 0-7, Jorn Elenbaas 0-8. Halsteren-Chrislandia 6-2 (2-0). Den nis van de Avert 1-0, Nick Loopmans 2-0, Dennis van de Avert 3-0, Anton Verweij 4-0, John Lambregts 5-0, Cor- né Jongenelen 5-1, Sjoerd Bakx 6-1, Arie Huitkar 6-2. Matthijs Heeres

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61