uit Kabinet: strop binnenland 15 van 2 miljard Storm veroorzaakt schade en verkeerschaos Vlaamse priesters kiezen voor Nederland Bloedende man loopt hotel binnen Bisschop Van Luyn wil 'Financiering bouw ziekenhuizen onzeker' Winkeliers in Almere bedreigd om poster m VALKENBURG m Van PASSAU naar WENEN DRESDEN DE ELBE m MOEZEL SAUERLAND H DORDOGNE 0 KARINTHIE waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 is cPm 3 ffi Boek bij KRAS.NL, dé fietsspecialist! maandag 1 maart 2010 Hilversum - Dit jaar heeft het kabi net te maken met een tegenvaller van 'iets meer dan 2 miljard euro'. Dat heeft demissionair minister Jan Kees de lager van Financiën gis teren gezegd in televisieprogram ma Buitenhof. De Jager zal met vak ministers praten hoe zij de tegen vallers op hun terrein denken weg te werken. Elk jaar bekijkt het kabinet in het voorjaar of uitgaven en inkomsten van de overheid niet uit de pas lo pen met de begroting. Volgens De jager hoort het ook bij een demis sionair kabinet dat hij begrotings besprekingen aangaat met de vak ministers, zodat ze 'niet meer uit geven dan afgesproken'. De groot ste tegenvaller zit dit jaar in de zorg. Daarnaast zijn er ook forse overschrijdingen in het onderwijs. Fractieleider Mariëtte Hamer van de PvdA in de TWeede Kamer zei dat overschrijdingen weggewerkt moeten worden, maar zij vindt dat bij bezuinigingen kwetsbaren ont zien moeten worden. Volgens SP-leider Agnes Kant mag het eco nomisch herstel 'niet in de knop gebroken' worden. GroenLinks- fractievoorzitter Femke Halsema zei dat als er over bezuinigingen ge sproken moet worden dat alleen maar duidelijk maakt dat verkiezin gen snel moeten plaatsvinden. BRUSSEL HEERLEN Vlaamse priesters zoeken hun heil in Nederland omdat zij de Rooms-Katholieke Kerk in eigen land te progressief vinden, meldde de Belgische krant Het Nieuwsblad zaterdag. In het bisdom Den Bosch zijn dertien Vlaamse priesters ac tief. Twee jonge Vlamingen zitten foto Ed Oudenaarden/ANP er op het seminarie. Ook in andere bisdommen in Nederland zijn Vla- baan wordt onderbroken als even la- mingen aan de slag. ter een man of vijftig de kathedraal uitloopt. Van Rossem heeft juist ge- ROTTERDAM geen hosties uit te reiken. „Bij ont- OVldcrZOGk VTlisbrilik vangst van de communie hoort de juiste beleving van seksualiteit." Ook Bisschop Ad van Luyn van Rotter- Harm Dobbelsteen beent boos weg. dam is geschokt en wil onderzoek „Ik voel me als mens aangevallen naar seksueel misbruik van scholie- door de kerk." Het bisdom noemt ren in de jaren zestig en zeventig het weglopen 'niet de juiste weg om door Nederlandse Salesianen in de communie af te dwingen'. Homo- een internaat in 's-Heerenberg. belangenorganisatie COC en PvdA- Hij zet het onderwerp op de agen- voorzitter Lilianne Ploumen zien dat da van de bisschoppenconferentie anders. Ze roepen homoseksuelen op op 9 maart. Van Luyn was in de ja- om de komende weken missen in ren zeventig de baas van de Salesia- kerken te blijven bezoeken. nen. Een nog onbekende man is gister middag overleden na hevig bloe dend een hotel aan de Geleenstraat in Heerlen te zijn binnengestrom- peld. Hij zakte in de hal voor de re ceptie in elkaar en overleed. De man had een of meer steekwon den. Getuigen zagen de man eerder al bloedend vanaf het naburige Pan- cratiusplein de Geleenstraat inlo pen. APPINGEDAM Als de Tweede Kamer de invoering van prestatiebekostiging in de zie kenhuizen deze week controversi eel verklaart, komt ook de financie ring van nieuwbouw voor zieken huizen de komende jaren stil te lig gen. Dat liet demissionair minister van Volksgezondheid, Ab Klink, zater dag weten bij een werkbezoek aan Oost-Groningen. maastricht - De brandweer in Limburg moest gisteren talloze ma len uitrukken na meldingen over stormschade. De meldkamers kre gen tientallen telefoontjes per uur te verwerken, alle over omgewaai de bomen, vallende dakpannen, weggewaaide verkiezingsborden, en omgewaaide muren. Door met takken bezaaide wegen was het verkeer in Zuid-Limburg gistermiddag zo nu en dan een chaos, aldus de politie. Op enkele plaatsen was ook geen busverkeer mogelijk. Het treinverkeer viel in Limburg op verschillende plaatsen stil als ge volg van bomen over de rails. Bij de pas gerenoveerde Rodahal in Kerkrade waaiden enkele platen van het dak en kwamen op straat terecht. De straten in de omgeving zijn afgezet. Het dak van een tegenovergelegen huis is er deels afgewaaid. In on der meer Hoensbroek en Helden vielen bomen op geparkeerde au to's. Op de Al bij Boshoven, Weert, ver oorzaakten hevige rukwinden een verkeersongeval waarbij een perso nenauto en een vrachtwagen met glas betrokken waren. De rijbaan in de richting Eindhoven lag vol glas. Het verkeer in noordelijke richting werd volgens Rijkswater staat tijdelijk omgeleid vanaf het knooppunt Vonderen over de A73. Niemand raakte gewond. Het KNMI heeft gisteravond rond 19.00 uur de waarschuwing voor extreem weer voor Limburg en het oosten van Brabant ingetrok ken omdat de storm enigszins ge luwd was. De zwaarste windstoot werd gisteren gemeten op Maas tricht Airport. Deze had een snel heid van 110 kilometer per uur. ALMERE - Zeker twee winkeliers in Almere zijn zaterdag bedreigd door mensen die zich uitgaven voor PW-aanhangers. De winke liers werden gesommeerd om pos ters van de NDP weg te halen, an ders zou hun winkel worden ver bouwd. Cor Valies, een van de twee be dreigde winkeliers, zal vanmorgen aangifte doen bij de politie. De Na tionaal Democratische Partij is een kleine partij die in Almere mee doet aan de raadsverkiezingen. Va lies staat nummer twee op die lijst en bezit in Almere twee winkels. „Ik ben zelf gebeld in mijn winkel in Almere Buiten dat ik de poster weg moest halen, omdat er anders dit weekeinde nog een steen door de ramen zou gaan", vertelt hij. „Bij een winkelier in Stad kwa men vier jongeren naar binnen die eisten dat de poster wegge haald zou worden." Zie www.kras.nl/21747 Zie www.kras.nl/21638 Zie www.kras.nl/21648 Zie www.kras.nl/21719 Zie www.kras.nl/21746 Zie www.kras.nl/21754 Zie www.kras.nl/21606 Sportief ertussenuit met KRAS.NL! Bij ons vindt u een gevarieerd aanbod fietsvakanties naar een flink aantal bestemmingen. Voor al onze reizen geldt dat ze zeer compleet zijn, of u nu kiest voor een groepsreis begeleid door een deskundige reisleider of een individuele reis. Lees snel verder, vraag de gratis zomerbrochure aan of kijk op www.kras.nl voor meer dan 170 aanbiedingen! Vertrekdata: van 3 maart t/m 22 december 3-/4-/5-daagse autoreis Nederland heuvelachtige parkoersen bekend van wielerklassiekers en vlakke routes... ontdek nu de prachtige omgeving van Valkenburg! verblijf in 3-/4-sterren hotel, ontbijt, fiets- knooppuntenkaart, routes, jubileumpakket Vertrekdata: van 17 april t/m 23 oktober 7-daagse autoreis Oostenrijk, Zwitserland en Duitsland ontdek oude kloosters, strandjes en vlakke oevers met eindeloze fietspaden! verblijf in goede hotels, bagagetransport, ontbijt, fietsroutes, ferry Staad-Meersburg vanaf Vertrekdata: van 17 april t/m 17 oktober 8-daagse autoreis Oostenrijk ontdek het mooiste van de Donau, barokstad Passau en de Oostenrijkse hoofdstad Wenen! verblijf in pensions en eenvoudige hotels, bagagetransport, 7 x ontbijt, fietsroutes en kaarten en boottocht Melk-Spitz Vertrekdata: 29 mei en 7 augustus 7-daagse busreis Duitsland met gegarandeerd vertrek op 7 augustus met de 2 populairste fietsroutes in Duitsland, de Elbe Radweg en de Muidental Radweg busreis, Ned. fiets-/reisleiding, verblijf in hotel, 6 x ontbijt en diner, gebruik fiets Vertrekdata: van 7 mei t/m 10 september 8-daagse busreis Duitsland met gegarandeerd vertrek op 18 juni 2 streken gecombineerd in een mooie fietsreis! busreis. Nederlandssprekende fiets-/reis- leiding, verblijf in 3-sterren hotels, 7 x ontbijt en diner, gebruik fiets Vertrekdata: van 1 mei t/m 16 oktober 9-daagse busreis Frankrijk u maakt mooie fietstochten langs de rivieren de Lot, Dordogne en de Vézère! •reis per comfort class bus, Ned. fiets-/ reisleiding, verblijf in Hotel La Truffière, 8 x ontbijt en diner, gebruik fiets Vertrekdata: van 14 mei t/m 13 augustus 10-daagse busreis Oostenrijk gegarandeerd vertrek op 25 juni en 30 juli met o.a. de Wörthersee, de Ossiachersee en het natuurgebied Nockalm busreis, Ned. fiets /reisleiding, verblijf in 3-ster ren hotel, 9 x ontbijt en diner, gebruik fiets Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calimiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5