Politiek debat brengt eindelijk ook 141 zeeland FASHION-WEEK Jeugdig elan scoort goed in tijden van krimp en bezuinigingen GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN Fracties slijpen voor de laatste keer de messen in aanloop naar 3 maart maandag 1 maart 2010 S door Ali Pankow Het publiek luistert aandachtig tijdens het politieke debat. Balonnen, pennen, pepermuntjes en betrokken vrouwen bij de PvdA. Eindelijk toonden de poli tieke partijen op Schou- wen-Duiveland ook wat pit, zaterdag tijdens het PZC-lijsttrekkersdebat in de Bur gerzaal van het Zierikzeese ge meentehuis. Het gesprek stond onder leiding van PZC-redactiechef, Ton van den Nouweland. In discussies over onder meer grootscheepse recrea tieplannen aan de Brouwersdam en over een autoloos Havenplein in Zierikzee liepen de emoties soms hoog op. „Onder het mom van duurzaamheid en werkgele genheid tuinen wij erin en komen er aan de Brouwershaven straks al lerlei evenementen waarvan er al zoveel zijn", waarschuwde SGP- voorman Kees van den Berge. „Het wordt teveel in een karika tuur getrokken. Denk ook eens aan innovatieve ontwikkelingen daar, zoals een getijdecentrale en een doorlaatsluis", wierp Ad Schouw (CDA) tegen. „Dat is al leen maar loze verpakking. Met de energie van die getijdecentrale kun je nog geen zes campings ver warmen", pareerde Theo de Gel der (Groenlinks). Overigens gaf het CDA ook te kennen beslist geen voorstander te zijn 'de groot se kermis van Europa' aan de Brou wersdam te vestigen. Dit weer tot irritatie van Ad Verseput (WD), die vindt dat de plannen met de Brouwersdam in de media te ge- charcheerd overkomen. „Is mis schien één keer in de plannen het woord reuzenrad genoemd en dan krijg je dat. Nou de WD onder schrijft zo'n reuzenrad ook niet", aldus Verseput. Wel benadrukte hij in dit verband het belang van werkgelegenheid en toerisme. „Te weinig kwalitatieve banen en het plan neemt veel te veel ruimte in", vond los Hoeijmakers (Alert!). Voor GroenLinks moet de Brou wersdam blijven zoals hij is. 'Een plek waar je gewoon lekker met je billen in het zand kunt zitten'. Van de PvdA mag er wel 'iets' ont wikkeld worden, maar dan wel binnen duidelijk te stellen kaders. „Zodat de ondernemer vooraf geerde Van Burg. Zij zat haar oppo nent van Alert! ook op de huid in diens pleidooi voor aanpak van brommerrijders die door de bin nenstad van Zierikzee racen. „Me neer Hoeijmakers bent u soms oud geboren? Bent u zelf nooit jong geweest?", vroeg de LSD- woordvoerster zich af Over de gedachte scholengemeen schap Pontes Pieter Zeeman met het oog op het voorbestaan uit te breiden met een afdeling op chris telijke grondslag, spraken de mees te fracties zich positief uit. De SGP-fractie toonde zich tegenstan der: „Die culturen zijn té verschil lend. Denk maar niet dat je die ooit bij elkaar kunt brengen", al dus Van den Berge. 'Onder het mom van werkgelegenheid en duurzaamheid tuinen wij erin bij de Brouwersdam', Kees van den Berge (SCP) weet waar hij aan toe is", volgens lijsttrekker Brigitte Troost. Alert! en LSD kruisten de degens over een autovrij Havenplein. „Dat kan wel, maar alleen in de zomer. In de winter moet je zo dicht mo gelijk bij winkels en horeca kun nen komen", vindt Jacqueline van Burg (LSD). „Het is een kwestie van mooi inrichten en dan is het Havenplein het hele jaar beschik baar om prettig te vertoeven", voerde Hoeijmakers aan. „Dus als je daar een leuk boompje neerzet, gaat u daar gezellig zitten in no vember met windkracht 10?", rea Voor de politieke markt in de foyer van het gemeentehuis be stond matige belangstelling. De meeste aanwezigen waren zelf poli tiek actief, maar sommige bezoe kers lieten zich heel bewust infor meren om een goed afgewogen keuze te kunnen maken voor de gemeenteraadsverkiezingen woens dag 3 maart. Eén van hen was Eve- j Hen IJzelenberg uit Zierikzee. „Ik ga alle negen kraampjes af om me goed te oriënteren. Vier jaar gele den heb ik op het CDA gestemd, maar nu spreken de standpunten van Alert! me ook wel aan." i $8gSSÊSÊSSÊ£&f£&8l Nieuw bloed dient zich aan voor de gemeenteraad. Het jeugdig elan van 'de jonkies' lijkt beter te scoren in som bere tijden dan scarcasme van 'de rijpere' kandidaten. In een theatrale setting - licht uit, spot aan - laat Marcia Smeding (PvdA) Neptunus aanleggen aan de Brouwers dam, terwijl de zoute zee een zilte ANALYSE door Ali Pankow zucht slaakt. De zeegod beleeft een prettig verblijf op dit eiland. Smedings performance over de toe komst van deze gemeente scoort beter dan de sombere opsomming van Jos Beije (Alert!): De jeugd trekt massaal weg, er zijn te wei nig banen voor hoogopgeleiden en het college maakt een verkeerde keuze door het accent te leggen op 'laagwaardige' werkgelegenheid. Natuurlijk zal Alert! het allemaal veel beter doen, maar Beije's be toog beklijft toch minder dan de frisse wijze waarmee Erika Capelle (CU) bepleit dat er onder meer ontmoetingsplekken voor jonge ren moeten komen in de dorpen, niet daarbuiten. Het optreden van Corine Hooger- heide (Leefbaar Schouwen-Duive- land) straalt een prettige energie uit. Zij zou graag zien dat deze ge meente met 'de meeste zonuren' ook de gemeente wordt 'waar het goed ondernemen is'. Ook 'de billen in het zand aan de Brouwersdam' van Gerwi Tem mink (GroenLinks) doen het goed, want humor kan het pu bliek juist in tijden van krimp en bezuinigingen wel waarderen. Daniël loppe (CDA) houdt het se rieus, maar weet het publiek te ra ken met zijn oproep 'om te kijken naar elkaar en vooral naar de men sen, die dat zo nodig hebben'. Marianne Ketting (WD) laat be vlogen weten geen betutteling te willen van iedereen die zorg be hoeft. Gerard Gerritsen (D66) blijft met zijn 'stip op de horizon van 2025' wat kleurlozer. En juist wat kleur, durf, positieve uitstraling en eer lijkheid lijken het goed te doen bij de kiezers. SGP-lijsttrekker Kees van den Berge weet daar alles van, getuige zijn reactie op het bericht dat Schouwen-Duiveland de hoogst gestegen woonlasten heeft. „Ja, we zijn geen goedkope ge meente, maar wel de meest welva rende van Zeeland." Ons filiaal Modehuis Marita in Zierikzee bestaat 5 maart a.s. 30 jaar. Dit willen wij met u vieren tijdens onze Fashion-week die wordt gehouden van zaterdag 27 februari t/m zaterdag 6 maart a.s. Een nieuwe frisse collectie hangt voor u klaar en kunt u vrijblijvend bewonderen onder het genot van een kopje koffie of een drankje, Zaterdag 6 maart zijn er twee mannequins aanwezig om u de collectie te tonen. Iedere bestedende klant ontvangt een leuke attentie vanwege ons 30 jarig jubileum. Graag tot ziens bij Poststraat 19 - 4301 AA Zierikzee - Tel. 01 11-415776 Plein 17 - 4543 BJ Zaamslag - Tel. 0115-431979 Verkiezingsnieuws op www.pzc.nl/ stemmenopschouwenduiveland MEEST GELEZEN 1.Stijging woonlasten in gemeente 2.Scoutinggroep Eindhoven wint 3.Beetje lente bij Strao Noordwelle TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Het laatste regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland Op dinsdag 2 maart 2010 om 14:00 uur houden wij i.o.v. J.A. van Dijke, h.o.d.n. Van Dijke Watersport, in het openbaar een EXECUTIEVEILING Een motorboot merk Renken, type Seamaster 2008 WA, H.I.N. nummer PBVFC024k990, registratienummer 59-51 -yh inclusief een trailer. Deze veiling vindt plaats aan het adres Den Osse 3 te Brouwershaven, ten laste van E. Mouwen, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats. Voor vragen kunt u bellen met ons kantoor BUYS PARTNERS B.V., Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen 0166-601020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56