College is tevreden over eigen werk PZCU Beetje lente tijdens Straoviering Noordwelle SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 VERKIEZINGEN Gemeenteraad heeft aanmerkingen op beleid van afgelopen vier jaar 16 en 17 Schip krijgt pech op de Grevelingen Politie betrapt duo tijdens vernielingen Goese hoveniers winnen landstitel almanak Zaadje door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Burgemeester en wet houders van Schouwen-Duiveland tonen zich in een terugblik over de afgelopen vier jaar redelijk te vreden over hetgeen zij tot stand hebben gebracht. De gemeente raad maakt enkele kanttekeningen. B en W beoordelen zichzelf op 24 voornemens die zij in 2006 heb ben gemaakt. Uit hun toelichting daarbij valt op te maken dat zij over 15 zaken tevreden zijn, over 6 min of meer tevreden en over 3 dingen niet tevreden. Om met die laatste te beginnen, het master- plan stadspoorten is niet geschre ven en de structuurvisie Brouwers haven - behorende bij Innovation Island - is niet concreet gemaakt. Verder is er niets terechtgekomen van het monumentenbeleid. Als succesvol betitelen B en W on der andere; het afronden van een flinke bezuinigingsronde, mede waardoor de begrotingen tot 2012 sluitend zijn; de vaststelling van het plan Buitengebied, met in het verlengde 40 minicampings die mogen uitbreiden; de overdracht van de dorpshuizen aan Zeeuw- land en een aantal monumentale gebouwen aan de Stichting Renes- se; het terugbrengen van het aan tal bijstandsuitkeringen van 316 naar 245 en verder het binnenha len van 3,4 miljoen euro compen satie en een aantal subsidies rond de Tweede Maasvlakte. Ook op het project Hart van Leefbaarheid en de bouw van zorg- en levensloop- bestendige woningen blikt het col lege met voldoening terug. De gemeenteraad deelt dat gevoel in zijn algemeenheid. Maar er zijn wel aanmerkingen. Zo vindt de PvdA het jammer dat de plannen voor een cultuurhuis niet tot een goed einde zijn gebracht. De WD is niet blij met het mislukken van het plan voor starterswoningen in Burgh-Haamstede en de langduri ge stilte rond het Masterplan Brui- nisse. LSD vindt dat er nog steeds geen aantrekkelijk ondernemerskli maat heerst en Alert! meent dat het centrumplan voor Zierikzee veel te lang duurt. De SGP tenslot te, noemt de vrijheid van winke liers om op zondag open te zijn 'een dieptepunt'. pagina 14/15: markt en debat Politiek debat brengt eindelijk ook eens wat emoties teweeg Maandag 1 maart 2010 Twee keer vertellen voegt soms een derde ding toe Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl NOORDWELLE - Toeschouwers op de Ring van Noordwelle voelden de grond een beetje tril len bij het voorbijtrekken van de grote stoet straorijders, zaterdagmiddag. Geen wonder, want hoewel enkelen van de 150 ruiters toen al waren afgehaakt, denderde er een gewicht van circa '120.000 kilo paard' rond de kerk. Het folkloristisch festijn onderscheidt zich in deze kern vooral door het grote aantal werk paarden dat meeloopt in de stoet. „Wij heb ben een prachtige rit door de polder en over het strand gemaakt. Heel even is zelfs de zon doorgekomen", liet coördinator Rens Vermeer van Strao Noordwelle weten. Hoewel nog aar zelend, bracht de viering hier dus werkelijk SCHARENDIJKE De bemanning van de Griend van KNRM station Ouddorp werd zater dag rond half 'tien opgeroepen voor een open motorboot met mo torproblemen op de Grevelingen. De boot was zijn vanaf de Middel plaat vertrokken en kreeg na tien minuten motorstoring. De reddingboot trof 'De Albatros' met twee opvarenden aan tegen de strekdammen bij Port Zelande. De Griend sleepte de boot naar de Mid delplaat. GOES De politie heeft in de nacht van za terdag op zondag rond half drie twee jongens, van 16 en 18 jaar, op heterdaad betrapt op het plegen van vernielingen aan auto's in de Beatrixlaan in Goes. Na een korte achtervolging konden de bikeragen- ten de jongens aanhouden in de 's Heer Elsdorplaan. De jongens ko men uit Kapelle en 's Gravenpol der. De politie surveilleerde vanwe ge een toenemend aantal vernielin gen in de omgeving van de straat. GOES Twee leerlingen van het Edudelta- college in Goes zijn op de beurs Tuinldee in Den Bosch Nederlands kampioen tuinaanleg voor jonge hoveniers geworden. Jeffrey Simonse en Roy van Delft legden bij de beroepenwedstrijd in vijftien uur een tuin aan van zes tien vierkante meter met zoveel mogelijk eetbare gewassen. Het duo vertegenwoordigt dit najaar het land op het wereldkampioen schap in Portugal. een beetje lente: de winter is voorbij, de paar den kunnen na maanden op stal te hebben ge staan, de benen zuiveren van stof en wondjes in de zilte zee. Op de foto: de stoet door de duinen. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl Op een druilerige zondagmiddag zat de Kappelse moeder met haar oudste zoon op de bank anekdotes op te ha len uit de acht jaren van zijn leven. De jongen genoot zichtbaar van alle verhalen en droeg af en toe enthou siast bij aan de herinneringen. Ineens hield hij zijn duim en wijsvin ger een eindje uit elkaar en vroeg: "Ik ben zo klein geweest, hè mama?" "Ja, dat klopt" antwoordde zijn moe der. Vervolgens hield de jongen zijn duim en wijsvinger praktisch tégen elkaar aan en zei: „En daarvoor was ik toch zo klein?" Ja," legde moeder uit, toen was je eigenlijk nog maar een zaadje." Het was even stil en je zag hem na denken. Moeder zette zich schrap voor een paar 'lastige' vragen, maar zijn redenatie was veel eenvoudiger: „Dat komt zeker omdat jij veel fruit eet met pitjes!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55