sport43 Michel Schrier sterkste in Massaloop Rapide strijdend ten onder Kwist is het nog niet verleerd Niels Mesu eindigt als zevende in KNSB-cup Adriaan Provoost vijfde op WK masters Joey Grochal verrast Zeeuws kampioen schaken maandag 1 maart 2010 MIDDELBURG Marathonschaatser Niels Mesu is tijdens de tweede wedstrijd om de KNSB-cup in Breda als zevende geëindigd. Erwin Mesu stapte na vijftig ronden uit. Winnaar werd Frank Vreugdenhil. Vrijdag vonden in Breda de laatste wedstrijden om de baancompetitie plaats. Bij de masters werd Flip Salomé uit Bres- kens eerste. In het eindklassement eindigde hij als vierde. In de Ci-klasse werd Andries Minder- houd uit Waarde vierde. Op het NK voor jeugd, dat zaterdag in Hoorn plaatsvond, schaatste Niels Mesu zich naar een verdienstelijke twee de plaats. Adriaan van Velde uit Kantens won de wedstrijd. MIDDELBURG Adriaan Provoost uit Domburg is in het Italiaanse Baselga di Pine als vijfde geëindigd op het WK All round voor masters. Vrijdag stond de 500 meter op het programma. Onder barre omstandigheden reed Provoost naar 47.25. Daarmee werd hij negende. Op de drie kilometer klokte hij een tijd van 4.33,72. Zaterdag, bij een lekker zonnetje, reed hij de 1500 meter in 2.10,40 en dat was de vierde tijd. Dat beteken de dat hij ook gisteren mocht star ten op de vijf kilometer. Hij finish te als derde in 7.40,26. Hij moest achttien seconden goedmaken om vierde te worden in het eind klasse ment. Dit lukte net niet. door Roeland Alders middelburg - Op het Zeeuws kampioenschap schaken heeft Joey Grochal (foto) voor een ver rassing gezorgd door met de zwarte stukken te winnen van regerend Zeeuws kampioen Maarten Rademakers. Doordat de grote favoriet Matthieu Freeke won en beiden onderling remiseerden is de strijd nog volledig open. Matthieu Freeke blijft de te kloppen speler. De Terneuzenaar had in de derde ronde geen enkele moeite met Sou burg-speler Henrik Westerweele en wist dan ook zeer overtuigend te winnen. Joey Grochal had op voorhand een zware partij. Hij moest aantreden tegen de regerend kampioen. Met sterk spel wist de Goesenaar, die nog nooit een serieuze ont moeting gewonnen had van Rademakers, de HWP-speler te verslaan. In de vierde ronde moest Grochal het opnemen tegen Freeke. Door dat deze partij onbeslist bleef, is de strijd nog vol ledig open. Gert van Rij van Het Witte Paard is langszij gekomen door twee overwinningen, maar moet nog tegen de serieuze top in actie ko men. In de ochtendsessie won Van Rij van Goese naar Maxim Ie Clercq, terwijl hij in de middag te sterk was voor Henrik Westerweele. foto Ruben Oreel HARDLOPEN Anjolie Engels loopt concurrentie op minuten achterstand door Sjaak Sinke OOSTKAPELLE - Met een flinke voor sprong heeft Michel Schrier uit Vlissingen de 43e editie van de Massaloop in Oostkapelle op zijn naam geschreven. Schrier kwam na 44 minuten en 4 seconden over de finish. Sjaak Brouwer (Mid delburg) werd op drie minuten tweede en Miquel van Tongeren (Middelburg) finishte als derde met vier minuten achterstand. Na de start van ruim tweehonderd deelnemers nam Schrier de lei ding in handen met Van Tongeren in zijn spoor. Schrier liep nog lang niet op zijn top en bleef tegen Van Tongeren kletsen, die zich niet liet kennen maar zich daardoor al na twee kilo meter opblies. Sjaak Brouwer liep naar Van Ton geren toe met Adriaan van Keulen (Middelburg) op een meter of vijf tien achterstand. Schrier zag on derweg alleen maar natuurschoon in het bos- en duingebied van Westhove en pakte ruimschoots de zege, niet zo gek na zijn per soonlijk record op de tien kilome ter van 30.18 onlangs gelopen in Schoorl. Van Tongeren is bezig om wat meer op snelheid te trainen, wat niet helemaal lukte aangezien hij vorig jaar vijftig seconden snel ler was. Deze zomer beslist de nummer twee van de Kustmarathon of hij gebruik maakt van de wildcard waar hij op grond van zijn klasse ring recht op heeft. Anjolie Engels (Middelburg) blijft zonder al te veel trainen haar wed strijdjes winnen. Dit keer was haar tijd van 51 minuten en 44 secon den goed voor de elfde plaats over all. Ze finishte zo'n vier minuten voor Esther Tak (Koudekerke). Suzanne Geschiere (Sint Laurens) kreeg meer dan tien minuten aan de broek. De negen kilometer bij de man nen werd gewonnen door Johnny Arensman (Den Bommel) voor Pieter Wisse (Biggekerke) en John Overweel (Middelburg). Na dit ere podium volgde Niels Koole (Zoute- lande) op een minuutje achter Overweel op de vierde plaats. Voor Koole betekende dat zijn ren tree na bijna een jaar blessureleed. In de marathon van Apeldoorn liep hij in 2009 nog een toptijd om daarna in de versukkeling te ra ken, mogelijk door te weinig rust te nemen met in zijn achterhoofd natuurlijk de Kustmarathon. Willem de Korte (Aagtekerke) was de snelste op de vier kilometer bij de mannen en Sanne van Mourik (Ouwerkerk) was de snelste hulst - In het restant van de eer der dit seizoen bij 0-1 gestaakte wedstrijd tegen Hudito in de twee de klasse van de hockeycompetitie voor vrouwen kwam thuisploeg Rapide wel op gelijke hoogte, maar moest toch nog met 1-2 bui gen. In de vierde klasse verloor Olympia kansloos met 0-6. Vrouwen. Rapide-Hudito 1-2 (0-1): Dit duel werd destijds in de rust gestaakt door de hevige regen val. Toen leidde de koploper met 0-1. Rapide begon fel aan dit restant en kwam na een kwartier op gelij ke hoogte via Tatsjana van den Eynde. Lang plezier had de thuis ploeg echter niet van die stand. Nauwelijks vijf minuten later nam Hudito opnieuw de leiding. De thuisploeg bood daarna wel veel strijd, maar kreeg geen kansen meer om te scoren. Omdat Hudito helemaal uit Delft voor 35 minuten hockey naar Hulst was gereisd, werd in onder ling overleg besloten om op vriendschappelijke basis het duel met een extra periode van 35 mi nuten vol te maken. Olympia-Zevenbergen 0-6 (0-3): In de eerste helft was het krachts verschil niet zo groot als na rust. Toch kwam Olympia ook in die eerste periode nauwelijks aan ge vaarlijke aanvallen toe. Over de totale wedstrijdduur was het slechts twee keer gevaarlijk. Te weinig om Zevenbergen te bedrei gen. Bij rust was het al 0-3. Uitein delijk werd het 0-6. door Sjaak Sinke bergen op zoom - Het in Zeeland uitgevonden zwemloopcircuit dat onlangs ter ziele ging, heeft in Bra bant een vervolg gekregen dankzij de inspanningen van Wanny Ha verkamp, de voorzitter van de Westbrabantse Triatlon vereni ging- De Zeeuwen die zaterdag in Ber gen op Zoom aan de start kwa men deden het uitstekend. Anne Kwist uit Tholen is door haar inte resse voor de Kustmarathon niet erg actief meer in de triatlonsport maar de zwemloop over 1000 me ter zwemmen en tien kilometer lo pen is geen probleem voor haar. Met een zwemtijd van 14.37 en een eindtijd van 1 uur 2 minuten en 58 seconden bleef ze Annette de Bot (Oud Gastel) ruimschoots voor. Door de afmeldingen van Remy Vasseur (griepje) en Gerbert van den Biggelaar (beenblessure) was het vooraf niet te voorspellen wie de langste afstand op zijn naam zou schrijven. Jim Thijs zorgde voor een Belgische overwinning. Middelburger Mare Riemens ver loor flink wat tijd bij het zwem men: „Ik train al jaren op het zwemmen maar beter wordt het niet", liet hij berustend weten. Zijn tijd van 53 minuten en 3 se conden was voldoende voor de derde plaats overal! en de zege bij de masters H40. Bij de duo's wa ren de gebroeders Jacobse (Zoute- lande) de snelste, nadat Leon op het zwemmen dezelfde tijd als van de individuele winnaar Thijs had geklokt. Maurice moest op het lo pen echter acht minuten toegeven. Kobus Botman (Middelburg) was goed voor de derde plaats bij de masters H50. Op de 500 meter zwemmen en vijf kilometer lopen was Robin Botman (Middelburg) goed voor de achtste plaats overall en eerste H18. Jan Wisse (Middelburg) werd derde in H50. De volgende zwemloop is in Roosendaal op 14 maart en de fina le is op 18 april in Hoeven waar in een open vijftig-meterbad wordt gezwommen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47