sport 141 Zwak vierde kwart breekt Vlissingen op Fortis blijft door zege in race voor lijfsbehoud Nipte zege vrouwen BC Vlissingen Vrouwen WS morsen een puntje Zeeuwse zwemmers verbeteren records maandag 1 maart 2010 W door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Fortis heeft zaterdag de laatste strohalm gegrepen. De Souburgse korfbalploeg versloeg Merwede met 15-8 en heeft daar door weer volop zicht op lijfsbe houd. „In één uur van de achtste naar de vijfde plaats. Het kan snel gaan in deze klasse", zei trainer Leonard Debbaut met een grote glimlach op zijn gezicht. In de eerste klasse G is het ver schrikkelijk spannend. Zowel bo venin met de kampioensstrijd tus sen Vitesse en Kinderdijk als in de kelder. Na zaterdag staan liefst vier ploegen op zeven punten uit twaalf wedstrijden. Fortis heeft, voor zover dat te zeg gen is in de onvoorspelbare eerste klasse, een gunstig programma. De Walcherse formatie treft nog Kinderdijk (thuis) en Merwede (uit). „Kinderdijk kunnen we écht hebben", stelde Debbaut. „Uit heb ben we maar met 15-14 verloren. En Merwede is, als we zo spelen als vandaag, weer te pakken. Ik zeg: vanavond een biertje en vanaf morgen moeten we ons weer hele maal focussen." In sporthal Baskensburg was For tis duidelijk de bovenliggende par tij. Dat werd echter pas na rust (7-6) duidelijk in de stand. In de tweede dertig minuten scoorden de .gasten uit Sliedrecht nog maar twee keer. Fortis had in de eerste helft moei te met de stugge verdediging van de gasten. Die zaten de Souburgers dicht op de huid, zodat die niet vrijuit konden schieten en geen ruimte kregen voor de doorbraak. Vooral de vrouwen kwamen daar door weinig in het verhaal voor. Dat maakten Esther Kasse, lessica de Boer, Chalana Janisse en Joyce Schoonaard in de eerste twintig minuten na rust meer dan goed. Routinier Kasse, die sinds kort weer basiskracht is, schoot de 8-6 en de 10-7 binnen, Janisse maakte de 9-6, De Boer zorgde voor de 11-7 en Schoonaard was verant woordelijk voor de 13-7. Door die girl power sloeg de thuis ploeg een beslissend gaatje. „Het was weieens lekker om tien minu ten voor het einde al zeker te zijn van de overwinning", zei Robin Wisse, die het coachen samen met Leonard Debbaut doet. De twee trainers roemden - zoals wel vaker dit seizoen - hun verde diging. „Niels Bebelaar heeft hun spits volledig uit de wedstrijd ge haald", stelde Wisse. Debbaut: „Bij ons zit het bijna altijd wel goed dicht. Als we verliezen van een concurrent, ligt dat steeds aan on ze aanval. Het gebeurt ons te vaak dat we te weinig scoren." Scores Fortis: Niels Bebelaar 4, Jessica de Boer, Remco Crucq, Esther Kasse en Patrick Koppejan 2, Chalana Janisse, Joy ce Schoonaard en Jordi Sleijpen 1. BASKETBAL Pendragon wint in Baskensburg met 65-77 door Merlijn van Dierendonck VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen, die zo goed aan dit seizoen begonnen, moesten giste ren hun meerderen erkennen in TSBV Pendragon uit Tilburg. De Vlissingse formatie gaf de wed strijd in de vierde periode uit han den en verloor met 65-77. De laatste wedstrijd van BC Vlis singen tegen Pendragon ging met één punt verschil verloren, dus kansen om te winnen waren er ze ker. BC Vlissingen kon in de eerste pe riode goed mee komen met Pen dragon. Hoewel de thuisploeg vaak tegen een kleine achterstand aankeek, wisten de Zeeuwen het gat met de tegenstander steeds klein te houden. Dankzij scores van Benjamin Steenbeek en Den nis de Paauw werd de eerste perio de afgesloten met slechts twee punten achterstand: 15-17. In de tweede periode groeide BC Vlissin gen en werd het team van Victor Vermue steeds sterker. De Tilbur- gers hadden zichtbaar steeds meer moeite met het Vlissingse spel. De thuisploeg nam zelfs de leiding, maar nu kwamen de Tilburgers on- Victor Vermue der leiding van James Saavedra, de topschutter van de Tilburgers, sterk terug. In de derde periode ging BC Vlis singen fel van start en nam op nieuw de leiding. De kansen om verder uit te lopen waren er zeker, maar de Tilburgse verdediging stond, net zoals vaker in de wed strijd, goed opgesteld. Met name Michel Bosters en Benjamin Steen beek zorgden ervoor dat voor BC Vlissingen na de derde periode nog alles mogelijk was: 50-51. Maar in de vierde periode ging het mis voor de Vlissingers. Het liep niet meer zo vloeiend en Pendra gon maakte daar dankbaar gebruik van. Twee driepunters van Dorde Karadzic zorgden uiteindelijk voor een enigszins draaglijke nederlaag. „We probeerden nog terug te ko men, maar zij speelden het ge woon goed uit", zei een terneerge slagen BC Vlissingen-coach Victor Vermue na afloop. De verslagenheid overheerste na af loop bij de thuisploeg en ook bij de supporters. BC Vlissingen blijft in de eerste divisie op de zevende plek van de ranglijst hangen, maar moet nu toch weer wedstrijden gaan winnen om niet richting de gradatiezone af te dalen. Pendra gon blijft door de overwinning ste vig op de derde plaats staan en is bijna zeker van de final four. Scores BC Vlissingen: Dorde Karadzic 18, Michel Bosters 14, Benjamin Steen beek 13, Stefan Schrier 11, Dennis de Paauw 5, Emilio Jangbahadoer 2, Sjors van de Poel 2. Fortis-speler Niels Bebelaar grabbelt naar de bal. Zijn ploeggenoot Patrick Koppejan (rechts) kijkt toe. foto Ruben Oreel door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de hoofdklasse van de basketbalcompetitie boekten de vrouwen van BC Vlissingen een krappe 64-66-zege op Pendragon. In de overgangsklasse won BV Sou burg van Agathos en steeg daar door naar de eerste plaats. Pendragon-BC Vlissingen 64-66: In Tilburg begon BC Vlissingen goed en nam een 4-8-voorsprong. Daarna wierp de press van Pendra gon vruchten af, waardoor de thuisploeg uitliep een ruime 32-19-voorsprong. Dit verschil bleef tot aan de rust gehandhaafd: 43-28. Ook na de rust bleef deze marge bestaan (49-36), maar daar na kroop er onzekerheid in het spel van de Tilburgse studentes. BC Vlissingen kwam terug in de wedstrijd en kwam bij 57-58 weer op voorsprong. In de spannende slotminuten verzuimden beide teams de wedstrijd te beslissen vanaf de vrije worplijn, maar dank zij scores van Elisa Kuipers gingen beide punten mee naar Vlissingen. Scores BC Vlissingen: Elisa Kuipers 25, Nanon Doeland 16, Linda de Paauw 7, Dorien de Witte 7, Nayara de Ridder 6 en Mims Kole 5. Agathos-BV Souburg 46-72: BV Souburg begon in Geertruiden- berg met een zone-verdediging, die goed gesloten bleef. Er werden veel breaks gelopen en zo eindigde het eerste kwart met 6-17. Het tweede kwart ging gelijkop omdat Agathos gebruiken ging maken met het lengte-overwicht. De rust stand was 17-36. In het derde had BV Souburg moeite met de zone verdediging: 33-48. In het laatste kwart ging BV Souburg over op een felle man-to-man verdediging. De ploeg liep zo uit naar een rui me 46-72 overwinning. Scores BV Souburg: Shanice de Graaf 26, Nicoline Craste 16, Gitta Zijlma 10, Annegret Scheers 6, Linda de Meij 6, Immie Pattikawa 4, Cindy de Nooijer 2 en Nathalie Franke 2. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleybalsters van WS'92 moesten in de promo tieklasse B een punt afstaan aan hekkensluiter Benevia. In 's Gra vendeel werd met 1-3 gewonnen. De mannen van Mytilus verloren in de regiodivisie kansloos van De Burgst: 4-0. Een klasse lager incas seerde WS'92 een 3-1-nederlaag bij de derde keus van Krimpen. De Burgst-Mytilus 4-0 (25-19, 25-21, 25-16, 25-20): De Goese for matie was met slechts zeven spe lers afgereisd en zag in de derde set ook nog eens Sander Sijp met een achillespeesblessure afhaken. Daarvóór had de thuisploeg al twee keer setverlies moeten incas seren. De Burgst profiteerde voor al van veel missers in de Zeeuwse gelederen, hield in verdedigend op zicht de rijen gesloten en scoorde zelf gemakkelijk. In de derde set ging het gelijkop, totdat Sijp uit viel. Dat leidde tot omzettingen in de Goese formatie, die meteen van slag was. In de vierde set had de thuisploeg aan een vroeg verkre gen voorsprong voldoende om naar winst af te wikkelen. City Bril Krimpen 3-WS'92 3-1 (25-20, 25-19, 25-18, 19-25): Na twee weken rust hadden de man nen van WS'92 moeite het ritme te hervinden. De Vlissingers gros sierden in fouten en werden daar op afgerekend. Zonder tot grote hoogte te groeien, won de thuis ploeg de eerste drie sets met speels gemak. Verzekerd van de zege nam Krimpen in de laatste set on gewild gas terug. WS'92 profiteer de daarvan en redde de eer. Benevia-WS'92 1-3 (23-25, 22-25, 18-25, 26-24): De Vlissingse vrou- wenploeg had de handen vol aan de staartploeg, die in de eerste twee sets lang aanklampte, maar pas in het vierde bedrijf de eer kon redden. Met een op verschil lende plaatsen gewijzigde formatie had WS'92 in de eerste twee sets moeite het spel te maken. Benevia slaagde er echter niet in een 21-17- voorsprong in de eerste set in winst om te zetten. Eenmaal warm gedraaid stuitte WS op af nemende tegenstand. Verzekerd van winst braken fouten op crucia le momenten de Zeeuwse run- ner-up in de vierde set op. door Rob Vermeulen WACHTEBEKE - Tijdens de vijfde wedstrijd van de Zeeuwse hoofd klasse in Wachtebeke zijn er we derom records gesneuveld. Op de 50 meter rugslag miste Me rel van der Ent (Stormvogel) op een haar na het Zeeuwse allin-re- cord van [osje van Houwelingen. Haar 31.45 maar was wel voldoen de voor een leeftijdrecord zeven tienjarigen. Clubgenote Judith Stap kwam op de 400 meter wis selslag tot 5.19.05 wat ook haar een leeftijdrecord opleverde. Bij de mannen was Sonny Corré van Luctor et Emergo op de 800 meter vrijeslag een klasse apart. Zijn tijd van 9.15.89 was goed voor een Zeeuws leeftijdsrecord. Steven Uijl (Luctor) kwam op de 100 me ter vrij tot 56.85 wat hem een NK limiet opleverde. De junior Björn Scherbeijn (Scheldestroom) kwam tot twee leeftijdsfëcords op de 100 meter vrijeslag (58.88) en de 100 meter vlinderslag (1.05.99). Simon Edenburg (Luctor) bewees op de weg terug naar de top te zijn. Op de 100 meter schoolslag kwam het talent uit Kerkwerve tot een sterke 1.09.35. Komend weekeinde staat de Superprestige 2010 op het pro gramma. Diverse Zeeuwse zwem mers verschijnen aan de start.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45