381 sport Dauwendaele trotse koploper SSV'65 en Arnemuiden gelijk: 1-1 Rugbywedstrijd Oemoemenoe gestaakt tweede klasse zaterdag Middelburgers winnen in Serooskerke: 2-4 ActiPatch SP Piot maandag 1 maart 2010 door Tom Vennink W Dauwendaele-speler Joran Moes (geel shirt) is voormalig Dauwendaele-speler Arno Melaard te snel af. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - SSV'65 en Arnemui den hielden elkaar in evenwicht in de tweede klasse van het zaterdag voetbal. In Goes werd het i-l Oost- kapelle wist het succes van vorige week niet te herhalen en verloor met 3-2 van WC'68. Zaamslag kwam niet in het veld omdat het duel met Wieldrecht werd afgelast. Dauwendaele mag zich daardoor de koploper noemen. WC'68-Oostkapelle 3-2: Voor rust hielden de ploegen elkaar in evenwicht. Ban Vane prikte de eer ste binnen voor WC, Harold Ver meulen maakte aan de andere kant gelijk. Meteen na rust kopte WC'er Reinier Hamming de bal op de lat. Arjan Nefs plaatste de bal wèl tussen de palen en teken de voor de 2-1. Oostkapellenaar Anton Kruit bracht zijn team nog eenmaal op gelijke hoogte, maar een strafschop luidde de nederlaag in voor Oostkapelle. Sven Zegers schoot bekwaam binnen en hield de drie punteffin Halsteren. Duiveland-Veere 2-2: Duiveland begon als favoriet en was ook be ter. Ronald Zwager zette de thuis ploeg op 1-0. Veere joeg de bal in het Duivelandse doel uit een vrije trap, maar de arbiter keurde het doelpunt af vanwege een overtre ding in het strafschopgebied. Na rust ging de bal op de stip en schoot René Michel Gerritsen zijn ploeg alsnog op gelijke hoogte. Duiveland kwam opnieuw op voorsprong door de tweede treffer van Ronald Zwager. Zo scheen de thuisploeg er met de overwinning van onder te muizen, maar door een blunder van de de doelman van Duiveland kwam Veere via Ar- con Brasser alsnog op 2-2. SSV'65-Arnemuiden 1-1: In de weinig verheffende wedstrijd slaag den de ploegen er nauwelijks in ge vaar te stichten. Twee minuten na rust opende Serge Nöthen de sco re voor Arnemuiden. Hij schoot de bal van 25 meter in de kruising. Amper een minuut later zorgde Pim Bruins voor de gelijkmaker. Arnemuiden was nog dicht bij de winnende treffer. Een poeier, weer van Nöthen, strandde op de lat. Zwaluwe-Bruse Boys 1-1: Emiel Dorst 0-1Gijs van der Made 1 -1 door Ron de Waal SEROOSKERKE - Ze maakten het zichzelf onnodig moeilijk door veel kansen te missen, maar uitein delijk boekte FC Dauwendaele za terdag een dikverdiende overwin ning bij Serooskerke. Door de 2-4-zege gaat de ploeg trots aan kop van de tweede klasse. Hij ondervond het zaterdagmid dag bijna anderhalf uur aan den lij ve. Serooskerke-trainer Romeo van Aerde zag dat het uitvoeren van de afspraken verre van zelfs prekend genoemd mocht worden. „We hadden nog zo afgesproken om het speelveld zo klein mogelijk te houden. Maar wat gebeurt er? Vanaf de eerste minuut maken we het juist zo groot mogelijk", foeter de de trainer bij het verlaten van het veld. „Echt frustrerend als je al les zo fout ziet gaan." Dat was een kolfje naar de hand van Dauwendaele. Al in de zesde minuut was het raak toen de vrij gelaten Peter van Gorsel met een droge knal de 0-1 maakte. Dat de bezoekers het duel daarna niet op slot gooiden, mocht Dauwendaele zich aanrekenen. Peter van Gorsel, Gert Jan van Leiden en Joran Moes hadden hun vizier niet op scherp staan, of stuitten op de sterk keepende Jacco Gideon^e. Op slag van rust kreeg Dauwendae le het deksel op de neus, toen Frank Allaart met een gerichte schuiver de 1-1 op het scorebord bracht. „In plaats van aan je doel saldo te werken, krijg je met die volstrekt onnodige gelijkmaker nog een tikkie te verwerken", con stateerde Gérard de Nooijer. Na rust kwam Dauwendaele snel op 1-2. Een knappe actie van Davy Ernest kwam via Joran Moes bij Gert Jan van Leiden terecht, die met een harde knal scoorde. Toen Arno Melaard daarna Joran Moes binnen het strafschopgebied vloer de en Francis Langemaire uit de penalty de 1-3 scoorde, leek Seroos kerke rijp voor de slacht. Toen keeper Bennie de Looff van Dau wendaele in de slotminuut Frank Allaart binnen de beruchte lijnen vloerde, bracht Arno Melaard uit een penalty Serooskerke echter op 2-3. Het was het sein voor Seroos kerke om massaal in de aanval te gaan. Het onvermijdelijke gevolg was dat de bezoekers met drie man op keeper Gideonse af kon den gaan. Maarten Burgs haalde de trekker over: 2-4. Serooskerke-FC Dauwendaele 2-4 (1-1). 6. Peter van Gorsel 0-1, 45. Frank Allaart 1-1, 54. Gert Jan van Lei den 1-2, 66. Francis Langemaire 1-3 (penalty), 89. Arno Melaard 2-3 (penal ty), 93. Maarten Burgs 2-4. Scheidsrech ter: F.M. Kreté (Hendrik Ido Ambacht). Gele kaart: Renco Francke, Arno Me laard, Jeroen Geerse, Kyrian Guepin (Serooskerke), Gert Jan van Leiden (Dauwendaele). Aantal toeschouwers: 150. MIDDELBURG - De rugbywedstrijd tussen Eemland uit Amersfoort en het Middelburgse Oemoemenoe heeft gisteren het einde niet ge haald. Het sportieve duel werd hal verwege de eerste helft gestaakt vanwege een zware blessure van Oemoemenoe-speler Leon Blans- jaar. De thuisclub leidde met 12-0. Blansjaar werd op het moment dat hij wegdraaide getackled waardoor zijn knie ernstig ontwricht werd. In het ziekenhuis van Amersfoort werd zijn been in het gips gezet. De Middelburger kon niet met zijn ploeggenoten naar huis rei zen. Over veertien dagen nemen de artsen de ernst van de schade op, waarna besloten wordt hoe de schade gerepareerd gaat worden. Na het incident laste de arbiter op verzoek van Oemoemenoe-coach Hennie Zandbergen een afkoe lingsperiode in. „Daarna heb ik be sloten om niet verder te spelen", meldde Zandbergen gisteren tij dens de terugreis. „We hebben een jonge ploeg en vele spelers wa ren te ontdaan om nog verder te gaan." De trainer verwacht dat de competitieleider zal besluiten het duel niet uit te spelen en de over winning aan Eemland te laten. Voor Oemoemenoe is dat niet erg. De ploeg degradeert vrijwel zeker naar de tweede klasse. GEZONDHEIDS De ActiPatch helpt het verlichten van pijn bij ontsteking, verminderen van zwellingen 'en het versnellen van de natuurlijke genezing. Dit apparaat levert een continue pulserende elektromagnetische therapie om beschadigde cellen te herstellen. Het is o.a. te gebruiken bij knie, pols en rugklachten. Verlicht pijn bij ontsteking Natuurlijke genezing inclusief verzendkosten van €4.50 Bel bestel: 0900-2002003 (lokaal tarief) op werkdagen 900-1700

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42