sport 135 koploper Regilio Pinas vergeet invalbeurt met een doelpunt te bekronen I tff&ë Zeeuwse eersteklassers helpen elkaar een handje Rood voor GPC-trainer André Maas maandag 1 maart 2010 „Ik vroeg alleen heel netjes aan de scheidsrechter waarom hij niet naar on ze grensrechter ging. Die stond bij het eerste doelpunt te vlaggen voor bui tenspel. Toen kreeg ik de rode kaart. Onbegrijpelijk." door Koen de Vries VLISSINGEN - Het was dat ze in het vertrouwde oranje-wit speelden en op hun eigen veld. Anders was degradatiekandidaat GPC zaterdag onherkenbaar geweest in het duel met koploper Rijsoord. Voor de winterstop speelden de de Vlissin- gers enkele thuiswedstrijden die pijn deden aan de ogen, maar nu voetbalden ze een puike wedstrijd tegen een ploeg die volgend sei zoen vrijwel zeker in de hoofdklas se speelt. GPC sloot de eerste helft af met een 2-1-voorsprong. Pas ver in blessuretijd kon Rijsoord op ge lijke hoogte komen: 2-2. En dus waren de druiven toch nog zuur. Niemand dacht na afloop nog aan het goede spel dat GPC op de goedbespeelbare grasmat had gelegd. Gespreksonderwerpen waren de 2-2 in de 94e minuut uit een omstreden vrije trap en het optreden van scheidsrechter Van der Rest, die zijn naam van kaar- tentrekker weer waarmaakte. Naast drie gele kaarten toonde hij GPC-trainer André Maas voor rust al rood en na de zeer sportieve wedstrijd gaf hij Eric de Ru ij ter zijn tweede gele, dus rode kaart. „Rijsoord gooide na rust alle bal len hoog voor het doel. Die man nen liepen dan achteruit tegen je aan. Steeds werd dat als overtre ding van ons gezien", uitte aan voerder Matthijs Lugtenburg zijn frustraties. Ver in blessuretijd ge beurde dat weer en schoot Remco Koremans de vrije trap langs de muur achter de solide keepende Leon Weeda. „Dit is superfrustre- rend", vond Lugtenburg. „We had den meer verdiend en dat tegen de koploper. In deze fase van de com petitie kun je drie punten heel goed gebruiken. Je komt dan op één punt van Roda Boys en hebt een goede kans de nacompetitie te ontlopen." GPC begon goed. De ploeg speel de achterin één tegen één en had daardoor daadkracht op het mid denvel en in de voorhoede. De an ders zo eenzame spits Björn Ron de kreeg assistentie van Eric de Ruijter en vanuit het middenveld was er met name veel dreiging van af de linkerflank, met een uitblin kende Jesper de Vlieger en Ronald Kloppenburg. Uit een van de eer ste echte kansen kwam Rijsoord echter op 0-1. Het solide verdedi gingsduo Matthijs Lugtenburg/ Jeroen van Ommen liet voor één keer een steekje vallen waardoor Casper Gerritse vrij kon inkoppen. Leon Weeda keerde de bal, maar Raymond Smit tikte van dichtbij binnen. 'Buitenspel', dacht ieder een van GPC, inclusief grensrech ter Henk Lammens. Scheidsrech ter Van der Rest, die het allemaal van een flinke afstand zag gebeu ren, wees echter naar het midden en wilde niet in conclaaf met de vlaggenist. Vervolgens verwees hij trainer Maas naar de tribune toen die hem keurig netjes vroeg waar om hij niet naar de grensrechter ging. GPC toonde echter veer kracht. Björn Ronde maakte na goed doorzetten met een rollertje tussen de benen van keeper Bas- jan Munten gelijk en vlak voor rust schoot Jesper de Vlieger, die eerder uit een vrije trap de lat al had geteisterd, de bal snoeihard te gen de touwen: 2-1. Na rust moest GPC ver terug, cen trumverdedigers Matthijs Lugten burg en Jeroen van Ommen hiel den echter eenvoudig stand. Op één keer na toen Rijsoord-aanval- ler Christiaan Koremans de bal te gen de paal schoot. En tot de 94e minuut, toen het 2-2 werd. „Voor af hadden we hiervoor getekend", erkende André Maas. „Maar uitein delijk missen we wel een mooie kans om dichter bij nummer tien Roda Boys te komen." GPC Vlissingen-Rijsoord 2-2 (2-1): 27. Raymond Smit 0-1, 36. Björn Ron de 1 -142. Jesper de Vlieger 2-194. Remco Koremans 2-2. Scheidsrechter J.A. van der Rest (Dordrecht). Gele kaart: Ralph Wiessner (GPC), Patrick Sluimers, Christiaan Koremans (beiden Rijsoord). Rode kaart Andrë Maas (trai ner GPC), Eric de Ruijter (GPC, twee keer geel). Aantal toeschouwers: 100. door Barry van der Hooft HOEK - Een week na zijn basis plaats tegen Jodan Boys (0-0), moest Regilio Pinas zaterdag tegen Bennekom weer genoegen nemen met een plaats op de bank. Zoals altijd schikte de aanvaller zich in zijn rol en liet hij tijdens zijn inval beurt zien wel degelijk van waarde te kunnen zijn voor Hoek. Pinas gaf de assist bij de enige treffer, maar vertoonde daarna een be kend kwaaltje: zelf scoren is voor hem een probleem. De aanvaller uit Oost-Souburg kwam na 58 minuten binnen de lijnen als vervanger van Hoessein Bouzambou. Nog geen kwartier la ter schoot Josimar Pattinama op aangeven van Pinas de bevrijden de 1-0 binnen. Daarna had Hoek de voorsprong verder uit moeten bouwen, vooral via Pinas. Verrassend was het niet dat hij niet scoorde, want de aanvaller staat niet bekend als een koele af maker. Verre van dat zelfs: in het shirt van Hoek heeft hij in ruim anderhalf seizoen pas twee goals achter zijn naam staan. Daarbij moet worden aangetekend dat Pi nas vaak pas in de tweede helft in het veld komt. Ook daar is een re den voor. Als basisspeler heeft hij geregeld moeite om negentig mi nuten lang een hoog niveau te ha len, terwijl hij als invaller met zijn snelheid een moegestreden tegen stander aan flarden kan spelen. Dat deed hij ook zaterdagmiddag tegen Bennekom een paar keer. Na 72 minuten flitste Pinas op links langs zijn tegenstander en zag hoe de boomlange voorstopper Ma- moudou Kaba over de bal heen maaide. Pattinama controleerde de bal, kapte 'm voor z'n linker en schoot via de binnenkant van de paal raak (1-0). Het was een verdiende treffer voor de thuisploeg en achteraf bleek die voldoende voor een minimale ze ge. Die had Pinas van nog wat meer glans kunnen voorzien. Vijf minuten na de 1-0 raakte hij de paal. En kort voor het einde stond Pinas oog in oog met doelman Jef frey Rutten. Hij kon de hoek uit kiezen, maar koos zoals zo vaak voor een harde knal die voorlangs ging- „Ik vind dat Regilio fantastisch in viel", merkte Jan Verdegem na af loop terecht op. „Hij maakte het Thomas Ragut (rechts) verovert de bal in een duel met Lennart van de Pep pel van Bennekom. Ragut speelde zaterdag zijn tweehonderdste wedstrijd in het shirt van Hoek. foto Mark Neelemans verschil, met zijn snelheid en kracht. Maar als hij nou ook nog een doelpunt had gemaakt, was hij helemaal een supersub ge weest." Verdegem legde de vinger op de zere plek. Vraag het zijn ploeggenoten, vraag het de trainer, ze zeggen allemaal hetzelfde. Ja, Pi nas schiet op de trainingen de ene na de andere bal snoeihard bin nen. Verdegem: „Maar op zaterdag is het vaak anders. Regilio lijkt ook altijd hard te willen schieten. Hij mist vaak net een stukje rust voor het doel. Vandaag had hij de hoek ook voor het uitzoeken." Pinas staat in zekere zin model voor het Hoek van dit seizoen. Het doel - een plek bij de eerste vier - is nog steeds binnen handbe reik. Maar de ploeg scoort moeilijk en is daarbij afhankelijk van ieen trio spelers. Hoek maakte tot nu toe in zestien duels 23 treffers. Dat is een bijzonder laag aantal, zeker vergeleken met de ploegen die net boven de Zeeuws- Vlaamse forma tie staan. Koploper IJsselmeervo- gels (36), Sparta Nijkerk '(4i) en Spakenburg (37) scoren aanzienlijk meer. Bij Hoek is Pattinama met acht goals topscorer, maakte de met zijn vorm worstelende Bouzam bou er tot nu toe zes en staat spel verdeler Stijn Mahieu op vier. Achttien van de 23 treffers zijn dus verdeeld over drie spelers. Als dat trio niet optimaal draait, zoekt' Hoek vaak tevergeefs naar openin gen en het juiste ritme. Dat bleek zaterdag tegen Benne kom opnieuw. Voor rust draaide de thuisploeg vierkant, tegen een opponent die dit seizoen pas drie keer won. In de tweede helft zette Hoek sneller druk, speelde het vooral op de helft van Bennekom en was het wachten op de ope ningstreffer. Die bleek voldoende voor drie be langrijke punten, die werden ge koesterd in Hoek. Ook door Tho mas Ragut, die zijn tweehonderd ste duel op het hoogste niveau in het blauw-witte tenue speelde. „Het was voor rust niet goed van daag", gaf ook Ragut toe. „Maar toch zijn we niet echt in de proble men geweest. Het belangrijkste is dat we onze wedstrijden blijven winnen, zeker tegen laaggeklasseer de ploegen." Met de zege op zak, mag Hoek zich nu opmaken voor een heuse topper. Zaterdag is IJssel- meervogels in Spakenburg de te genstander. „Wij spelen daar altijd goed", zei Ragut vol zelfvertrou wen. „Het zijn de wedstrijden waar je het voor doet. Ik heb er nu al zin in." Hoek-Bennekom 1-0 (0-0). 72. Josi mar Pattinama 1-0. Scheidsrechter: C.A.N. Bax (Zwijndrecht). Gele kaart: Jurgen Landuyt (Hoek), Rogier Gerrit sen en Mees Heller (beiden Benne kom). Aantal toeschouwers: 650. middelburg - De Zeeuwse eerste klassers staken elkaar zaterdag de hand toe. Door de gelijke spelen van Temeuzense Boys (1-1) en- GPC Vlissingen (2-2) tegen de kop lopers Heerjansdam en Rijsoord kon Kloetinge de kop overnemen. Dat deed de Bevelandse dub door een 6-o-overwinning bij Dinte- loord. Daarmee bewees het het te gen degradatie vechtende GPC een dienst. Het enige vuiltje, zoals Kloetin- ge-trainer Cees Houtepen het noemde, op de middag was de ro de kaart voor verdediger Björn Quartel. Vlak voor tijd, bij een 6-o-voorsprong, ging hij er met ge strekt been in en de scheidsrechter vond het rood waard. „Geel had ook wel gekund", vond Houtepen. Het was de enige kritiek op zijn ploeg. Doelman (aco van der Schee hield voor de vijfde keer op rij de nul. Dit was de minst lastige van de vijf, want hij kreeg geen schot tussen de palen. Ook het veldspel stemde Houtepen tevre den. „We hadden het middenveld stevig in handen en zetten mooie combinaties op. Het ging weer zo als we het kunnen." Halverwege de eerste helft brak Corné Schilperoort het verzet van de hekkensluiter met een fraaie stift alleen voor de doelman. Teun Rentmeester kopte een paar minu ten later de 0-2 binnen uit een voorzet van Etiënne Mallie. Na rust moest Kloetinge even op gang komen, maar toen het weer ging draaien was er geen houden meer aan. Achtereenvolgens Niels Kole, Daan Esser (stift met links van bui ten de zestien), opnieuw Rent meester (volley buitenkant links) en Esser brachten het halve dozijn op het bord, dat zonder de gebles seerde Mervin Niemantsverdriet speelde. „Een duidelijke overwin ning", vond Houtepen. „Gezien de wedstrijd in Kloetinge had ik meer tegenstand verwacht." Terneuzense Boys hield op een bij zondere wijze een punt over aan het duel met Heerjansdam. De Zuid-Hollanders kwamen voor rust via Mo Zenzen op 0-1. Maar in de 65e minuut zeilde een cor ner van Ruud Hoogesteger in één keer in het doel: 1-1. Het was niet voor het eerst dat de aanvaller zo'n huzarenstukje leverde. Bij Corné Schilperoort zet Kloetinge op 0-1. foto Chris van Ktinken zijn oude club Kapelle deed hij het ooit twee keer in één wedstrijd. „Dat was in D2. Toen mocht je de bal net buiten de zestienmeter leg gen. Maar voor een klein ventje vond ik het destijds toch wel knap", zei een glunderende Hooge steger. kiusbed

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39